077-9975619

לייעוץ והזמנות התקשרו

077-9975619
  קראו לפני שתצאו - מבחר כתבות על יעדי הטיולים שלנו

  דרום קוריאה, פנינת המזרח הרחוק שטרם הכרתם

  זה הזמן לטיול בדרום קוריאה, אחת המדינות המרתקות במזרח הרחוק 


  הטיול המאורגן לדרום קוריאה הוא מסע לאחד היעדים המרתקים והמגוונים ביותר במזרח הרחוק. מדינה אשר מצד אחד נשענת על מסורת עתיקת יומין ששזורה בפולקלור צבעוני וטקסים מרשימים, ומצד שני מהווה את הכלכלה ה-11 בעוצמתה בעולם והרביעית בגודלה באסיה. ההיסטוריה של הארץ הזו עמוסה באין ספור מאבקי כוח ומלחמות רוויות דם. פעמים רבות תוך שדרום קוריאה משמשת כזירת קרב למעצמות חזקות ממנה, העושות בה שימוש לצרכיהן ולמאבקיהן. החל מסכסוכיה העתיקים והארוכים עם יפן, שכנתה החזקה מדרום, וכלה בסכסוך המתוקשר עם קוריאה הצפונית, ממנה התפצלה בתום מלחמת העולם השנייה. השאיפה לאיכות חיים גבוהה והצלחה כלכלית מתחברת עבור הדרום-קוריאנים עם היסטוריה מפוארת הנשמרת באדיקות ובחרדת קודש. דרום קוריאה הינה מדינה ספורטיבית. לפי מחקרים רשמיים, רק כ-3% מהאוכלוסייה סובלים מבעיות השמנה (לעומת כ-40% בארה"ב), והיבטים של ספורט, טיפוח ותזונה טבועים עמוק באורח החיים הקוריאני. זוהי ארץ עתירת אתרי מורשת טבעיים, כולל אחד שהוגדר לאחרונה בין שבעת פלאי התבל של הטבע. נופיה משובצים בשדות תה קסומים, עצי דובדבן, כרמי יין, כפרים ציוריים, ערי ענק, נמלים מודרניים, איים געשיים, מערות נטיפים, בעלי חיים נדירים, שווקים צבעוניים, מקדשים מפוארים, ארמונות אדירים, חומות עתיקות ושלל הפתעות שירגשו אתכם. 

   

   

  ישראל של המזרח הרחוק


  כמו ישראל, גם דרום קוריאה זכתה לעצמאותה בשנות ה-40 של המאה הקודמת, וכמו ישראל, היא פלא כלכלי שהתרומם כנגד כל הסיכויים. נסיקתה המטאורית, שמכונה במזרח הרחוק "הנס על גדת נהר ההאן", הייתה בהיעדר אוצרות טבע אבל עם השקעה בלתי פוסקת במשאב האנושי. בדומה לנו, גם דרום קוריאה מקיימת גבול שאיננו אלא "קו שביתת נשק", אשר עשרות אלפי חיילים וכוחות צבא שומרים עליו משני צדדיו, וממש כמו בישראל, כל הגברים הדרום קוריאנים חייבים בשירות צבאי. לא בכדי, היא זכתה לכינוי "ישראל של המזרח הרחוק". דרום קוריאה היא יעד חדש יחסית לביקור עבורנו הישראלים אבל בהחלט שווה את המאמץ להגיע לשם. הביקור שם דורש היכרות טובה עם מגוון אתרי התיירות שיש למדינה להציע, ידיעת ההיסטוריה והתרבות המקומית מצריכים הבנה והיכרות עמוקה עם המדינה ולכן מומלץ לערוך שם את הביקור במסגרת טיול מאורגן. חברת סביב העולם מציעה טיול מאורגן לדרום קוריאה במסלול מלא וגדוש הכולל את מרבית אתרי התיירות המרכזיים אשר חלקם מפורטים בכתבה שלפניכם.

   

  סאול – הפלא המודרני


  סאול הבירה היא העיר ה-12 בגודלה בעולם והינה בליל קסום של חדש וישן. זוהי עיר מודרנית, תוססת, קצבית ומיוחדת, עם נוף אורבני המכיל אין ספור אתרים מרתקים. החל ממגדלים מרהיבים שמגרדים את השחקים אדריכלות מערבית של מתכת, זכוכית וניאון, דרך ארמונות מפוארים שהוקמו בתקופות שונות, וכלה במקדשים בודהיסטים ופגודות אייקוניות. סאול משופעת במסעדות קוריאניות מסורתיות, במקומות בהם תוכלו לראות טקסי תה עתיקים וללגום כוסית הגונה של סוג'ו שנחשב למשקה הלאומי. הקדמה של העיר מתבטאת בין השאר במערכת רכבות תחתיות מהמתקדמות בעולם ונחשבת שלישית מבחינת מספר התחנות המשמשות את הרכבות. תוכלו להתרשם ממגדלי הדירות העצומים והמודרניים בהם גרים כ-65% מתושבי הערים הגדולות. מגדלי הדירות כוללים כל אחד בין 100 ל-150 דירות מרווחות, עם מתחם שירותים משותף לדיירים שכולל מכבסות, שירותי בריאות, גני ילדים, סופרמרקטים ועוד.

   


   

  היכן מטיילים במרחק נגיעה מסאול

  בין מבחר האתרים באזור סאול בהם תבקרו במהלך הטיול המאורגן נציין את הר נאם-סאן, אשר בראשו מגדל סאול שהוקם בשנת 1971 ונחשב לאחד המגדלים הגבוהים באסיה. ממרומי פסגת נאם-סאן נשקיף אל נוף מרהיב ופנורמי של העיר ונתרשם באופן בלתי אמצעי מקו הרקיע המשובץ, גורדי השחקים, הריאות הירוקות, המחלפים העצומים ורשת הרכבות האדירה. יעד פופולרי נוסף הוא "הבית הכחול" או "הבית עם רעפי הגג הכחולים", ששוכן למרגלות הר בוקהנסאן. זהו קומפלקס מבנים בסגנון אדריכלות קוריאני מסורתי עם השפעות מערביות עדינות, המשמש כמשרדו ומעונו הרשמי של נשיא דרום-קוריאה.

  במוזיאון הפולקלור הלאומי נראה למעלה מ-100 אלף מוצגים שמתמקדים בשלושה נושאים מרכזיים – אורח החיים ו"קוריאה של פעם", תולדות העם מהתקופה הפרה-היסטורית, ותפיסת מעגל החיים לפי אמונתם הדתית של בני העם הקוריאני. מוזיאון הפולקלור, מהווה שער אל הפולקלור הקוריאני העשיר והמגוון. במוזיאון תקבלו טעימה ממנהגיו, תרבותו, אמונותיו, מלבושיו ומסורתו של העם הקוראני, כולל נגיעות קולינריות למאכלים המקומיים.
  נמשיך בסיור ברחובות סאול שיכלול ביקור ברחוב אינסדונג התוסס שהיה בעבר מקום מגוריהם של האצילים והאריסטוקרטים, וכיום הוא רובע אמנות השופע בתי תה מסורתיים , בתי קפה טרנדיים, מסעדות, גלריות, דוכני מזכרות ועוד. נפגוש את עולם המסחר והקולינריה הדרום-קוריאנים באחד מהשווקים הצבעוניים שבעיר. השוק נמדמון (Namdaemun Market) הוא הגדול בשווקי המדינה ואחד מהגדולים באסיה כולה. השוק משתרע על פני כ-66 אלף מ"ר ופועלים בו למעלה מ-11,000 דוכנים וחנויות.

  בשנת 1988 אירחה סאול את המשחקים האולימפיים, והביקור בעיר יכלול קפיצה לכפר האולימפי המפורסם. זו הזדמנות להתוודע לקמע הרשמי של המדינה. אם תשאלו את עצמכם מה הוא בעצם, התשובה היא נמר סיבירי. כן, כן, למרות שהנמר הסיבירי האחרון בדרום קוריאה נצוד אי שם בתחילת שנות ה-20 של המאה הקודמת, זו החיה הרשמית של המדינה. הנמר הסיבירי נבחר אגב גם להיות הקמע של משחקי החורף האולימפיים שהתקיימו לאחרונה בדרום קוריאה (פיונגצ'אנג 2018).

  הכפר באקצ'ון האנוק (Bukchon Hanok) דרום קוריאה של פעם

  את דרום קוריאה של פעם נרגיש וננשום בטיול נעים ומקסים שנערוך בסמטאות הציוריות של כפר קוריאני עתיק, ששמו באקצ'ון האנוק (Bukchon Hanok). הכפר נוסד לפני כ-600 שנים ובו בתים אשר נבנו בשיטות מסורתיות כשחומרי הבנייה הם בסך הכל נייר אורז ושלד גזעי במבוק. נתרשם משיטות הבנייה המיוחדות והמסורתיות שהיו נהוגות בדרום קוריאה.

   


   

  אל חומות העיר סוואן

  אחד מיעדי הטיול המאורגן היא העיר סוואן. העיר עדיין מוקפת בחומות עתיקות ומהווה כיום מוקד פופולרי עבור תיירים. חומותיה הוכרו על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, והן אחד מתריסר אתרי מורשת עולמיים בדרום קוריאה.החומות של סוואן נמתחות לאורך כ-5.7 ק"מ (קצת יותר ארוכות מחומות ירושלים), מתנשאות לגובה של כ-4-6 מטרים ומשובצות במגדלי שמירה אייקוניים בעלי גגות מעוצבים באדריכלות מסורתית. אם חשבתם שכבר ראיתם הכל, בעיר סוואן מחכה לכם הפתעה נוספת. הכירו את "פארק האסלה" אשר נחנך בשנת 2012 והוקם לכבוד ראש העיר לשעבר שזכה לכינוי "מר אסלה", לאור חיבתו לסוגיות בריאותיות שונות הקשורות לבעיות עיכול.

  עיר הנמל בוסאן – מרכזי קניות ענקיים ושווקים אקזוטיים

  כמדינה שהינה למעשה חצי אי, דרום קוריאה ידועה בנמלים ובכפרי הדייגים הרבים שפזורים על חופיה - הנשפכים אל הים הצהוב במערב, הים היפני במזרח והים הסיני בדרום. הנמל הגדול ביותר של המדינה ממוקם בעיר המרשימה בוסאן, השנייה בגודלה במדינה (אחרי סאול). בוסאן הינה עיר מתקדמת ומודרנית אשר פועלים בה מרכזי קניות אדירים, מתקיימים בה חיי לילה תוססים והיא התברכה בחופי ים מרשימים, פארקים קסומים ומסעדות עם קולינריה נפלאה. העיר הוקמה במאה הרביעית אך הפכה לעיר נמל מרכזית רק כ-1,000 שנים לאחר מכן, עם התחזקות הקשרים הכלכליים ונתיבי הסחר מול יפן השכנה. מלבד המבנים המערביים וגורדי השחקים של הפלא ההנדסי של בוסאן, יש בעיר גם עשרות שווקים עתיקים ושוקקים. בין הבולטים שבהם הוא שוק הדגים ופירות הים של ג'לצ'י, בו אתם מוזמנים לאתגר את המרחב הקולינרי המוכר לכם במובן הרחב של ביותר של סקלת הטעמים. גשר תלוי מרשים עובר מעל המפרץ, ומחבר בין החלק הישן והעתיק של בוסאן, לאזור החדש והמהונדס. במקום אתר הנצחה לאנשי האו"ם שנפלו במלחמת קוריאה (יעד מצוין להיזכר בו באחת המלחמות הקשות ביותר של המאה ה-20 במזרח הרחוק). את הביקור בעיר נשלב עם תצפית ממרום מגדל בוסאן, המתנשא לגובה של כ-118 מ'. שם ייפרס מולנו הנוף המרהיב שכולל את העיר ובעיקר את הנמל העצום, בו תנועת הספינות מהרציפים ואליהם איננה עוצרת לרגע.

     אי ירוק בים, גרסת המציאות

  מלבד ערים מרהיבות, דרום קוריאה משופעת באתרי טבע מדהימים. כולל אחד שזכה לאחרונה להימנות על שבעת פלאי עולם הטבע. הכירו את האי ג'ג'ו, "האי ההוא" בקוריאנית, המעניק משמעות אמיתית לשיר "אי ירוק בים". באי הקסום התפתחה תרבות כפרית מיוחדת במינה, בעלת ניב משלה, אשר עבודת האלילים של תושביה מתקיימת עד לימינו, כולל שמירה על דלת הבית על ידי הנחת "פסל סבא" שהוא פסל בזלת מסותת. האי נוצר על ידי זרמי לבה בהתפרצויות געשיות, ויש בו מספר מוקדים השווים ביקור. החל מתצפית על "סלע ראש הדרקון" וכלה ב-120 מערות טבעיות. הארוכות שבהן שזורות בנטיפים וזקיפים, נמשכות לאורך ק"מ רבים ובגבהים של עשרות מ'.
  בביקור המרתק שנערוך באי מופלא זה נראה את הכפר המסורתי שמציג את תרבותם וחייהם המרתקים של תושבי האי. נגיע למכתש בעל צורה טופוגרפית המדמה קערת ענק ייחודית שגילו כ-5,000 שנה ולא נוותר על המראה המרהיב של מפלי צ'אונג'יאון שם גם נתפעם ממראה הנשים הצוללות למים הקפואים ולעומקים מדהימים. בתוכנית הביקורים באי כלול גם מוזיאון התה הגדול, אסיולוק, אשר בנוי במבנה ארכיטקטוני ייחודי, ממוקם ביינות שדות תה ירוקים והוא מוקדש כולו לתרבות טקסי התה הקוריאנים.

     קוריאה – בין הצפון לדרום

  אי אפשר לסיים את הכתבה מבלי להזכיר את הסכסוך רב השנים בין צפון ודרום קוריאה. אימפריות קמו ונפלו, שושלות עלו ונושלו ושנים רבות חצי הקוריאני היווה זירת קרב מדממת.  הטיול לדרום קוריאה יכלול ביקור באזור המפורז בין המדינות. האזור, הקרוי DMZ (Demilitarized Zone), נמצא במרחק של כ-52 ק"מ מסאול. הוא משתרע לאורך כ-248 ק"מ ולרוחב כ-4 ק"מ ועטוף משני צדדיו בגדרות מחושמלות, חיילים, טנקים וכוחות צבא. קו הגבול הינו קו שביתת נשק שנמתח בין שתי המדינות. לאחר שיפן שלטה בקוריאה במשך כ-35 שנה משנת 1910 ועד לתום מלחמת העולם השנייה, המדינה התפצלה תחת השפעת שתי המעצמות הגדולות וזאת לאחר ניסיון ההשתלטות של צפון קוריאה על הדרום במטרה לאחדה תחת השלטון הקומוניסטי של שושלת משפחת קים. למרבה המזל, שאיפתו להשתלט על הדרום נמנעה עקב התערבות ארצות הברית ומדינות נוספות, אך שפיכות דמים גבתה את חייהם של כ-900,000 חיילים ועוד כמיליון וחצי אזרחים. בעוד שדרום קוריאה הלכה והתפתחה מרגע הפיצול למדינה מודרנית ומשגשגת, שכנתה שקעה בתהומות הטוטליטריזם והיא נתונה עד היום לשלטונו הרודני של משפחת קים. דברי ימי האזור המפורז מקפלים בחובם אין ספור סיפורים ואגדות בריחה, בעיקר כמובן מהצפון לדרום, שחלקם מסמרי שיער. הביקור באזור המפורז יאפשר לנו גם הצצה לערים צפון קוריאניות מהצד השני של הגבול. צידו הדרום קוריאני של האזור המפורז מהווה את אחת משמורות הטבע היפות במדינה. השטח מהווה בית לכ-67% מהחיות בדרום קוריאה (כ-50 מיני יונקים), וכן ליותר מכ-1,000 סוגי צמחים. בין בעלי החיים המשוטטים ניתן למנות יונקים גדולים ומיוחדים כמו זן נדיר של נמר אסייתי, דובים שחורים, חתולי בר ומאות סוגים של בעלי כנף.

     החלטתם לצאת לטיול מאורגן לדרום קוריאה?

  בואו לגלות בטיול המאורגן של חברת סביב העולם לדרום קוריאה את צפונותיה של מדינה מרתקת זו השוכנת במזרח הרחוק. הטיול כולל מסע בלתי נשכח אל נופים מדהימים ואתרי תיירות אוריינטליים, היסטוריה ותרבות מרתקת וייחודית שחלקם תואר כאן והכל על קצה המזלג. משך הטיול הוא 10 ימים במסלול מלא וגדוש עם הדרכה ברמה מקצועית גבוהה על ידי מדריך מצוות החברה, הנושא וותק רב שנים בהדרכת מטיילים לדרום קוריאה, בעל יכולת מנהיגות, הענקת ערכים מוספים ומתן יחס אישי לכל מטייל ומטיילת. 
   
  למסלול הטיול ופרטים נוספים הקליקו 

   

  כל הזכויות לכתבה זו שייכות לחברת סביב העולם.

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על ימין מתחת לטופס

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים עם אלפי מטיילים

  דלג על טיולים מאורגנים 2020 דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד