077-9975619

לייעוץ והזמנות התקשרו

077-9975619
  קראו לפני שתצאו - מבחר כתבות על יעדי הטיולים שלנו

  אזרבייג'ן - מסע אל ארץ האש

  אזרבייג'ן – אל ארץ האש ומגדלי הלהבה


  ברוכים הבאים לארץ האש, הלא היא אזרבייג'ן, מדינה מגוונת, עתירת ניגודים, מקום של עושר  אדיר לצד מסורות עתיקות, תרבות קדומה המתכתבת עם פתיחות מערבית, איסלם שיעי הנשמר באדיקות אל מול מדינה המגדירה עצמה חילונית ומתקדמת ובעלת מערכת יחסים הדוקה עם מדינת ישראל. אזרבייג'ן מאכלסת כ-9 מיליון תושבים ורובם המכריע - למעלה מ-96% מאוכלוסייתה הם מוסלמים שיעים. היא גובלת בצפון ברוסיה, במערב בארמניה וגיאורגיה, ובדרום עם איראן. טיול מאורגן באזרבייג'ן  הינו חוויה  מרתקת וייחודית שתפגיש אתכם עם אתרי תיירות מדהימים, היסטוריה פולקלור, תרבות וקולינריה והכל עם מאפיינים קווקזיים בולטים. בטיול המאורגן של חברת סביב העולם תעברו בנתיב דרך המשי, דרך עתיקת יומין אותה עברו שיירות סוחרים קדומות. אט אט תחשוף הארץ את סודותיה בפנינו ונגלה כיצד העמים ותרבויות שעברו בנתיביה לאורך הדורות הותירו בה את חותמם, השפיעו על תרבותה וטיפחו את צבעוניותה.


  באקו הבירה או פאריז של הקווקז  


  מסלול הטיול המאורגן עובר בעיר באקו בירת אזרבייג'ן. זו עיר שוקקת חיים שבה שכונות ציוריות ומטופחות המתנהלות בשלווה למרגלות מגדלי יוקרה עוצרי נשימה ומבנים מונומנטליים מרשימים. בבאקו מגוון אתרים מרתקים אותם נבקר ונראה  ובראש ובראשונה את מגדלי הלהבה הפנומנליים. אלו שלושה מגדלים אשר מתנשאים לגבהים של 140, 160 ו-190 מ'. אחד משמש למגורים, השני  כבית מלון והשלישי  כבניין משרדים. ברדת החשיכה על באקו ואורות הניאון מכסים בשטיח צבעוני את העיר, מגדלי הלהבה מהווים דקורציה אלקטרונית מהממת. נמשיך לפסל "האישה המשוחררת" בבאקו. נביט בפסל ודרכו נבין  את תפיסת העולם המיוחדת של המדינה המוסלמית החילונית הזו. נתרשם מדמותה המפוסלת של אישה צעירה, המביטה בעיניים שוקקות אל מוסדות השלטון, בעודה מורידה את כיסוי החיג'אב שלשערה.  

  ביקור בעיר העתיקה של באקו הינו אטרקציה מרתקת. חלק זה של העיר עטוף ברצועת גנים מוריקים, רחובות ציוריים, צרים ומרוצפי אבנים, אשר משובצים בהם אין ספור מסגדים עתיקים ואורחנים (קאראוואן סאראי)  שאירחו במשך אלפי שנים את הסוחרים מהמזרח והמערב. האתר המשמעותי ביותר בעיר העתיקה, הוא ארמון שירוואנשה. שריד קדום ומרשים באופן יוצא דופן מתקופת הממלכה האזרית אשר שלטה בבאקו בימי הביניים. קדושת הארמון נגזרת מאמונה לגבי הימצאות בארות תת-קרקעיות מתחתיו, אשר מימיהן הינן בעלי סגולות ריפוי. שרידי הארמון מושכים אליהם  תיירים מכל קצות תבל. כיאה לכל עיר גדולה שהיא גם עיר ותיקה שהתמקמה על ציר מרכזי בדרך הבשמים, יש בבאקו פסיפס נהדר של שווקים צבעוניים, אחד מהמומלצים שבהם נבקר הינו שוק טאזה באזר, מקום שיש בו כמעט הכל, החל מפירות וירקות, מזכרות, מאכלים קווקזיים שונים ואפילו  קוויאר בלוגה מהים הכספי, הנחשב לקוויאר היקר בעולם. בהמשך מגיעים ל"מקדש האש" שבפרבר סוראקאני אשר מצפון לעיר. זהו מקדש דמוי טירה אשר היווה בית תפילה ומקום פולחן עבור כתות ועדות שונות. צפונית משם נתרשם מארץ האש במלוא הדרה באתר ההר הבוער - ה"יאנאר דאג" (Yanar Dag). מקום בו האש לא מפסיקה לבעור, בשל פליטה בלתי פוסקת של גז מתאן, הבוקע מבטן האדמה ומתלקח במגע עם האוויר.

   

   


   

   

   אזרבייג'ן - ממלכת השטיחים 


  יעד מעניין נוסף בטיול שלנו בבאקו הוא מוזיאון השטיחים. אם חשבתם שאיראן היא מעצמת השטיחים, הרי שתוכלו לחשב מסלול מחדש. אריגת שטיחים הינה  מסורת עתיקת יומין הנשמרת במקצוענות ואדיקות רבה באזרבייג'ן. השטיחים האזריים נחשבים לאיכותיים ביותר שנמכרים בסכומי עתק והם מהווים תחרות ראויה לשטיחים הפרסיים. מבנה המוזיאון מדמה שטיח מגולגל, בפנים תצוגה עוצרת נשימה של יותר מ-40,000 שטיחים  מכל הצבעים והמינים ומתקופות שונות. במוזיאון שטיחים פרסיים ואזריים, שטיחים העשויים  צמר נקי מעבודת יד ושאר תצוגות  מדהימות מטובי השטיחים  בעולם.  אם כבר מדברים על שטיחים הרי שעיר מעניינת אותה נבקר היא קובה (Quba).  בדרכנו אליה תיהנו מנופים פסטורליים ומרחבי ענק בהם זרועים שדות וכפרים ציוריים. זוהי אחת הערים הגדולות באזרבייג'ן המקדישה חלק ניכר ממקורות הכנסתה  לאריגת שטיחים ובעיר מספר שווקים בהם ניתן לרכוש שטיחים מהאיכותיים והיפים בעולם.

   


   

  בעקבות קהילת יהודי ההרים


  הטיול שלנו לאזרבייג'ן יפגיש אותנו עם אחת הקהילות היהודיות המרתקות ביותר בעולם, קהילה הנושאת היסטוריה של   2,600 שנים מאז שראשוני היהודים הגיעו לקווקז והתיישבו באזרבייג'ן. קרסניה סלובודה הינו אחד המקומות היחידים בעולם  שכל תושביו הינם יהודים. מדובר בעיירה ציורית השוכנת בהרים וזכתה בצדק לכינוי "ירושלים של הקווקז". בעיירה מתגוררים  כ-4,000 יהודים ושוכן בה בית עלמין עתיק, בתי כנסת ייחודיים ואפילו גן אירועים כשר. השפה השלטת בכפר היא שפת הג'וּהוּרי, שהינה השפה העתיקה שמשמשת את  יהודי ההרים. המסורת מספרת כי מוצאם של יהודים אלו בעשרת השבטים שהוגלו במאה השמינית לפנה"ס מממלכת ישראל . היישוב היהודי בקווקז גדל משמעותי במאות השביעית והשמינית, כאשר הכוזרים, שקיבלו עליהם את היהדות, לקחו את היהודים תחת חסותם ובכך שחררו אותם מרדיפות המוסלמים והערבים. בהקשר של שורשים יהודים נגיע  לעיר מעניינת נוספת ששמה שמאחי.  מדובר באחת הערים העתיקות באסיה שנוסדה במאה החמישית לפני הספירה. חוקרים מעריכים כי  שמה של העיר נגזר מהביטוי "שם אחיי", זאת בשל  יהודים אשר התיישבו בה בימי מלכות כורש, מלך פרס שנתן אור ירוק לשיבת ציון.

   

  דרישת שלום מהאדם הקדמון 


  חלק ממסלול הטיול עובר בשמורת הטבע גובוסטאן שבה ציורי קיר מדהימים. כאן נראה פטרוגליפים המציגים את אורח חייו העתיק של האדם הקדמון. זהו אתר יוצא דופן ויחיד מסוגו, אשר התגלה  על ידי חבורת כורים, והפך ליעד לעלייה לרגל עבור תיירים וחוקרים המתעניינים בתקופת האבן. התושבים הקדומים שהתגוררו כאן לפני שנים רבות חיו במערות ונהנו מהפריחה הבוטנית והזואולוגית של תום עידן הקרח.  בשמורה התגלו לא פחות מ-6,000 ציורי קיר בני  10,000 שנה.  נראה דמויות אדם וכן בעלי חיים רבים כגון סוסים, שוורי בר וחזירים.  ציורי הקיר מתעדים סצנות קרב, הקרבת קורבנות,  ריקודים ופולחנים. כמו כן, מלבד ציורי קיר יש בשמורה המדהימה מקבץ רחב היקף של הרי געש בוציים המהווים  מראה מרתק  של פרצי בוץ וגזים הנובעים מבטן האדמה. כדאי לדעת כי  כמעט מחצית מהרי הגעש הבוציים בעולם נמצאים באזרבייג'ן.


  החלטתם לצאת למסע קסום בארץ האש?

  בואו לגלות את קסמי אזרבייג'ן בטיול המאורגן של חברת סביב העולם. הטיול כולל מסע בלתי נשכח אל שכיות החמדה ונופיה המדהימים של ארץ זו שרק  את חלקם תיארנו כאן. משך הטיול הוא 7 ימים במסלול מלא וגדוש הכולל את מרבית אתרי התיירות של אזרבייג'ן. הדרכת הטיול נעשית ברמה מקצועית גבוהה על ידי מדריך מצוות החברה,  בעל וותק רב שנים בהדרכת טיולים ומטיילים לארץ היעד, בעל יכולת מנהיגות, הענקת ערכים מוספים ומתן יחס אישי לכל מטייל ומטיילת.  
   
  למסלול הטיול המאורגן לאזרביג'ן ופרטים נוספים הקליקו 

   כל הזכויות לכתבה זו שייכות לחברת סביב העולם

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על ימין מתחת לטופס

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים עם אלפי מטיילים

  דלג על טיולים מאורגנים 2020 דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד