077-9975619

לייעוץ והזמנות התקשרו

077-9975619
  קראו לפני שתצאו - מבחר כתבות על יעדי הטיולים שלנו

  דרום אפריקה - מסע אל מלכת היבשת השחורה

  דרום אפריקה, טיול מסעיר דמיון אל שמורות הטבע הענקיות ומכף התקווה הטובה ועד למפלי ויקטוריה, חוויה חד פעמית בפנינת היבשת השחורה.


  מגלה הארצות הפורטוגזי ברתולומיאו דיאס הניח שם לראשונה את כף רגלו בשנת 1488 ובכך היה לאירופאי הראשון שדרך במקום. כ-200 שנים לאחר מכן עגן בחופי דרום אפריקה יאן יאן ריבק ההולנדי, שישב את החוף והקים את המצודה ממנה תצמח העיר קייפטאון וההתיישבות הלבנה, שתבסס בעתיד את שלטון האפרטהייד. דרום אפריקה היא פסיפס הטרוגני של מוקדי עניין וביניהם שמורות טבע ענקיות, היסטוריה תרבותית ופוליטית מורכבת, נמלי ים ציוריים, נופים עוצרי נשימה, קולינריה משובחת ואקלקטית, מפרצים כחולים, ערים מודרניות לצד כפרי איכרים קטנטנים, שווקים צבעוניים, דרכי נוף פנורמיות, יקבי יין, חוות חקלאיות והרשימה עוד ארוכה וגדולה. המדינה ממוקמת בחלק הדרומי ביותר של היבשת השחורה ומשתרעת על פני כ-1.2 מיליון ק"מ (פי 60 ממדינת ישראל). היא נחשבת לאחת הטריטוריות העתיקות בעולם מבחינת התיישבות קדומה: שרידים פרה-היסטוריים של האדם הקדמון שהתגלו בדרום אפריקה מתוארכים כבני יותר משלוש מיליון שנים, עד שלא מעט מדענים סבורים כי האזור הוא למעשה ערש הולדתו של המין האנושי.

  דרום אפריקה של ימינו היא ארץ מרובת ניגודים: זו המדינה הרביעית באוכלוסייתה באפריקה, עם למעלה מ-56 מיליון נפש, ובין המדינות העשירות בעולם מבחינת שפות, תרבויות, היסטוריה וכמובן - גם מאבקים פוליטיים. לצד רוב שחור מובהק המונה למעלה מ-40 מיליון בני אדם, מתגוררים בדרום אפריקה גם כ-5 מיליון לבנים, כ-5 מיליון שכונו "צבעוניים" (עירוב של שחורים ולבנים שהיה אסור בחוק, אך אירע במציאות לאורך שנות האפרטהייד) ופסיפס עמים נוספים. השפות המרכזיות במדינה הן הקוסה והזולו, ולאחריהן אנגלית ושפת האפריקאנס, לשונם של צאצאי המתיישבים ההולנדים. כ-80% מתושבי דרום אפריקה נחשבים לנוצרים פרוטסטנטים, ובמדינה חיים גם כ-80,000 יהודים, אשר קשרו את גורלם בהיסטוריה של המדינה לרבות תפקיד חשוב אותו מילאו חלקם לצד השחורים במאבקם נגד שלטון האפרטהייד.

   

  דרום אפריקה


   הכינו את המצלמות למסע בלתי נשכח בשמורות הטבע


  דרום אפריקה התברכה בהרבה שמורות טבע ענקיות. הביקור שם מהווה הזדמנות פז להיות במרחק נגיעה מבעלי חיים אקזוטיים ומאות בעלי כנף ססגוניים. בטיול המאורגן לדרום אפריקה של חברת סביב העולם תבקרו בשמורת "קרוגר פארק" אשר משתרעת על פני כ-19,000 ק"מ ומכילה שישה אזורים אקולוגיים שונים, וכן בשמורות "צ'ובה" ו"ציציקאמה". שמורות הטבע הן בית ללמעלה מ-300 מינים שונים של יונקים, כולל "חמשת הגדולים", הכינוי הנפוץ לאריות, פילים, קרנפים, תאואים ונמרים, כאשר לצידם חיים מאות סוגי זוחלים, חרקים, דו-חיים ומאות מינים של בעלי כנף מרובי צבעים. התכוננו לשמוע את שאגת האריה הרועמת שמפלחת את הלילה על למרחק לא יאמן של מספר קילומטרים, לראות את מחול ההישרדות הבלתי נגמר בין טורפים לנטרפים ולהתרשם מרעם פרסותיהם של עדרים הדוהרים אחר מקורות מים וכרי מרעה. תוכלו להצליב מבטים עם עיניה הגדולות של ג'ירפה ענקית שתיקרה בדרככם, תוך כדי ליקוט מזונה מצמרות עצי השיטה. מרתק לראות את עדרי הפילים הצועדים בשבילים עתיקי יומין ולהאזין למשק כנפיהם של מאות מיני ציפורים הנוגעים בשמיים עד לקו האופק וכמובן: יענים וקרנפים, קופים זריזים שמקפצים מעל צמרות העצים, זברות בצבעי שחור לבן וכל פריטי עולם החי המרהיב הזה, שהמפגש עמו מעורר את כל החושים. 

  שמורות טבע בדרום אפריקה

   

   

  משלטון האפרטהייד ועד נלסון מנדלה

  הטיול המאורגן של חברת סביב העולם לדרום אפריקה יביא אתכם ליוהנסבורג שם תבקרו ברובע סווטו, רובע מגורי העובדים השחורים שהיווה מעוז התנגדות מרכזי למשטר האפרטהייד הידוע לשמצה, שהפלה באופן גזעני בין שחורים ללבנים. בקיץ 1976 ניצת הגפרור שהדליק את אש המרד, במה שקרוי "מהומות התלמידים". המהומות פרצו בעקבות ניסיון השלטון הלבן לקבוע את שפת האפריקאנס כשפת הלימוד בבתי הספר. בנוסף תבקרו ברחוב וילקאזי המפורסם, הרחוב היחיד בעולם שבו התגוררו זה לצד זה שני זוכי פרס נובל, נלסון מנדלה והארכיבישוף דזמונד טוטו. שניהם קיבלו את הפרס בזכות פעילותם נגד משטר האפרטהייד. כאשר נערכו הבחירות הדמוקרטיות בדרום אפריקה בשנת 1994, לאחר נפילת משטר האפרטהייד, ניתנה לראשונה זכות הצבעה גם ללא-לבנים, מנדלה אשר זכה בנשיאות מינה את טוטו לעמוד בראש "וועדת האמת והפיוס". ועדה שהייתה בעלת תפקיד משמעותי ביכולת לבצע את המעבר לדמוקרטיה באופן צודק והוגן. בעת פעילות הוועדה, תבע טוטו את המשפט הבלתי נשכח – "ללא מחילה אין עתיד, אך ללא הודאה לא תיתכן סליחה". ההיסטוריה הפוליטית והחברתית של דרום-אפריקה, ובעיקר המתח הבין-גזעי ומשטר האפרטהייד, הטביעו חותמם על המדינה ונוכחים בה במידה מסוימת גם כיום. הטיול בדרום אפריקה שזור באתרים וסיפורים העוסקים בתקופה חשוכה זו. לאחר הכרת ההיסטוריה הקרובה של המדינה, הטיול ממשיך אל הערים המרתקות קייפטאון ויוהנסבורג, פרנשהוק וסטלנבוש, ערים עם היסטוריה עשירה, שמציעות חוויה אורבנית-אפריקאית אותנטית משולבת בניחוח מערבי ואין ספור מוקדי עניין מרתקים.

  ארץ של קולינריה ויין משובח

  דרום אפריקה ידועה בקולינריה המעולה והייחודית שלה. במהלך הטיול המאורגן תיפגשו עם המטבח הדרום אפריקאי שהוא מקבץ נדיר של ריחות, צבעים וטקסטורות המתבטאות במאכלים ייחודיים המשלבים מנות בשר משובחות, ביחד עם דגים ופירות ים טריים ממי האוקיינוס - המהווים חלק בלתי נפרד מהקולינריה הדרום אפריקאית. המטבח כולל פירות וירקות טריים ומשובחים המצויים בשפע בזכות האקלים המצוין ולזה חובה להוסיף את היין הדרום אפריקאי שקנה לעצמו שם עולמי. תעשיית היין הדרום אפריקאית מדורגת במקום ה-7 בעולם מבחינת היקפי ייצור ואכן, אחת החוויות הכלולות בטיול של חברת סביב העולם לדרום אפריקה היא נסיעה לארץ היין. ככל שתתקדמו אל תוך המדינה ותתרחקו מקו החוף, תוכלו לראות כיצד הנוף משתנה באופן דרמטי, עת שורות של כרמי יין ייפרשו בפניכם, מאות קילומטרים מרובעים של גפנים, וביניהן שערי אבן שמציגים את שמות היקבים, שחלקם יפתחו את שעריהם ויציעו טעימות וארוחות יין נפלאות, כמיטב המסורת הדרום-אפריקאית.

   

  חקלאות בדרום אפריקה 

   

  מפלי ויקטוריה - "אף אחד לא יכול לדמיין יופי כזה"

  את המשפט הזה כתב לא אחר מאשר חוקר הארצות הנודע דיויד לוויניגסטון שגילה את המפלים המרהיבים הללו בשנת 1855. מאחר והיה בריטי הוא החליט לקרוא למפלים על שם המלכה ויקטוריה. הביקור במפלים מהווה את אחד מגולות הכותרת החשובות של הטיול. קשה שלא להתפעם מתמונת הטבע והנוף הנדירות שהמקום מייצר. רוחבם של המפלים הוא 1.7 ק"מ וגובהם מגיע בנקודה המקסימלית עד ל -108 מטר. דמיינו באיזה פרץ עצמה ואנרגיה מדובר! תוכלו לחוש בכך כאשר תעמדו בקרבת זרמי המים הנופלים בשאון רב, כאשר ממעל תבחינו בתופעת טבע מרתקת בדמות עננת מים סמיכה המשתרעת לגובה של מעל קילומטר מעל המפלים ובשל כך היא נראית למרחוק.


  מפלי ויקטוריה

   

   

  על ההר הדומה לשולחן

  במהלך הטיול תבקרו בקייפטאון  ובסמוך באזור ההר המזכיר שולחן ענק ממדים, מה שהקנה לו את שמו: "הר השולחן". מדובר באחד מההרים העתיקים והקדומים ביותר בעולם שזכה לאחרונה לתואר "אחד משבעת פלאי עולם הטבע". ההר שנמצא בקייפטאון מהווה בית גידול ליותר מ-12,000 מינים שונים של צמחים. הסיור כולל עלייה ברכבל לפסגת ההר ותצפית עוצרת נשימה לעבר הנופים המצויים הנפרשים למרגלותיו. חובה לציין גם את הביקור בקניון נהר בלייד המפורסם, אחד משלושת הקניונים הגדולים בעולם. הקניון המדהים מתפתל לאורך כ-25 ק"מ בחלקו הצפוני של רכס הרי הדרקון (שהוא פלא טבעי בפני עצמו ומוקד תיירות פופולרי), בו גם הפסגה הגבוהה ביותר בדרום אפריקה, המתנשאת לגובה של 3,482 מטר.

   

  אז מתי ואיך יוצאים לטיול בדרום אפריקה?

  בואו לגלות את פנינת היבשת השחורה בטיול המאורגן של חברת סביב העולם, הכולל מסע בלתי נשכח אל שכיות החמדה ונופיה של דרום אפריקה. משך הטיול הוא 15 ימים והמסלול כולל גם ביקורים בזימבבווה ובוטסואנה השכנות, בשמורות קרוגר פארק וצ'ובה, שייט בנהר הצ'ובה והזמבזי וכמובן - שיאו של הטיול במפלי ויקטוריה. מסלול הטיול מלא וגדוש וכולל הדרכה ברמה מקצועית גבוהה על ידי מדריך מצוות החברה, שהינו בעל וותק רב שנים בהדרכת טיולים ומטיילים לדרום אפריקה.

   

  למסלול הטיול המאורגן לדרום אפריקה ופרטים נוספים הקליקו 

   

   

   כל הזכויות לכתבה זו שייכות לחברת סביב העולם

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על ימין מתחת לטופס

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים עם אלפי מטיילים

  דלג על טיולים מאורגנים 2020 דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד