077-9975619

לייעוץ והזמנות התקשרו

077-9975619
  קראו לפני שתצאו - מבחר כתבות על יעדי הטיולים שלנו

  יפן - לכל יעד יש את יופיו אך לא כל אחד רואה אותו

   זה הזמן לצאת לטיול מאורגן ביפן, ארץ של נופי טבע מדהימים, טקסי תה ומסורות אוריינטליות קדומות, ארץ שאימת המלחמה בזיכרונה וכיום היא שוחרת שלום. מעצמה כלכלית שבה הנקיון והסדר, היופי הרב והאסתטיקה שולטים בכל.


  "לכל דבר יש את יופיו, אך לא כל אחד רואה אותו" - את המשפט המעניין ורב המשמעות הזה אמר קונפוציוס, חכם סיני ידוע שחי לפני כ-2,500 שנה. קונפוציוס היה אמנם סיני, אולם הוא תרם רבות לעיצוב תרבויות המזרח ובכללן יפן - ודומה כי אין מקום כיפן ההולם אמירה קולעת זו.

  יפן היא ארכיפלג בן כ-7,000 איים, המוכרים שבהם הם הואידו, שיקוקו, הונשו ויוקשו והם מהווים כ-97% משטחה היבשתי. יפן שנקראת גם "ארץ השמש העולה", היא אחת המדינות המגוונות בעולם בנופיה וללא ספק אחת המרתקות מבחינה תרבותית והיסטורית. מקדשי העץ הרבים מלאי ההוד והקסם - בצבעים המרהיבים של עצי האדר והגינקו וצבעי פריחת הדובדבן. הארכיטקטורה המקומית בעלת המאפיינים האוריינטליים הייחודיים והמדהימים ביופיים, הטכנולוגיה המתקדמת והתעשייה המשגשגת – כל אלה הם יפן. ברחובותיה תמצאו מסעדות מלאות בכל טוב, בשרים ודגים, סושי ומאכלי ים מסוגים שונים בטעמים אקזוטיים. הניגודים שתמצאו ביפן הם חסרי תקדים. צבעי הקימונו המסורתי שבולטים מכל עבר לצד התאורה המהבהבת של מטרופולינים מתקדמים, טכנולוגיות עלית לצד גני זן ותרבות עתיקה. יפן על שלל גווניה, נופיה, תרבותה וסגנון החיים של אנשיה, נותרה חידה אמיתית עבור המערב: מה מאפיין אומה זו? האם תעשיית המכוניות והאלקטרוניקה המתוחכמת, או שמא הגיישות וטכסי התה הנשמרים בקפידה, לצד מסורת לוחמי הסומו והשוגונים, אמנות סידור פרחים ונימוסים אוריינטליים שטרם חלף זמנם. 

  מקדשים ביפן

   
  פריחת הדובדבן – חוויה בלבן 

  מתי לבקר ביפן ? ובכן התשובה לכך היא כמעט לאורך כל השנה, אלא שיש תקופות שבהן חובה לבקר ביפן – ואחת מהן היא עונת פריחת הדובדבן. בכל שנה עם בוא האביב היפני (בערך מחודש מרץ ועד אמצע אפריל), פורחים עצי הדובדבן והכל נצבע בצבע לבן בוהק המשולב במעט וורוד מעל ראשי העצים. פריחת הדובדבן ("סאקורה" בפי המקומיים), היא מראה נפלא וחד פעמי שאסור לפספס. היפנים מהללים תופעה זו בהתרגשות, מארגנים אירועים הכוללים סעודות בחיק הטבע ואף כותבים שירים אודות היופי המבורך של הפריחה. אלא שלפריחת הדובדבן יש גם עם הקשרים נפשיים, תרבותיים ופילוסופיים עמוקים, מתוך חיבור אמיתי לטבע שנובע דווקא מהצפייה בצבעים הבוהקים בלובנם ולא מההיבט הקולינארי. ההתבוננות בפריחה וההתחברות לטבע ידועה כבר ביפן מזה יותר מ- 1,200 שנה והדבר קיבל את ביטויו ביצירות אמנות וספרות שכתבו יוצרים יפנים ובמהלך ההיסטוריה ובכך התקבעה התופעה כמוטיב מרכזי בתרבות היפנית.

   

  על טקסי תה וניחוחות קטורת

  התרבות, המסורת והמנהגים היפנים הם עולם ומלואו. מקורם עתיק יומין וחלקם בעלי הקשר והשפעה דתית. נתחיל בטקס התה המפורסם שקיבל את השפעתו מתורת הבודהיזם ונועד להגשים ערכים של טוהר, שלווה, שלמות נפשית והענקת כבוד לזולת. המשתתפים בטקס התה לובשים את קימונו מסורתי ושוטפים פנים וידיים - במעין טקס טיהור קטן. בשלב הבא מחממת המארחת את המים במבנה פחם מיוחד. הגשתו לאורחים מלווה בקידות הדדיות קלות. עיקר הטקס הוא ההתחברות - בכל חמשת החושים - לריחות החזקים של הקטורת והתה הממלאים את חלל החדר וכמו כן לשקט ולרחשי הסביבה. רק לאחר שהמשתתפים סיימו ליהנות מהחוויה העמוקה, ניתן להתחיל לעסוק בענייני חולין ולדון בנושאי השעה.


  אל ממלכת הגיישות

   

  אם כבר דנים במסורות יפניות, חובה להזכיר את עולם הגיישות. מדובר בנשים העוסקות בהענקת זמן בידור והנאה ללקוחותיהם. השירות כולל ריקוד המשולב בנגינה של מוזיקה יפנית מסורתית ולעיתים כולל חוויה קולינרית. הגיישה לבושה בקימונו המסורתי ועוברת הכשרה ארוכה הנמשכת לעיתים קרוב לשנה עד אשר היא נמצאת כשירה לתפקיד. לגיישה איפור ולבוש מסורתיים, הנשמרים בקפידה מדוקדקת ומתאפיינים בצבע לבן חזק המכסה את הפנים, בשילוב שפתון בצבע אדום בוהק לשפתיים ובשחור סביב העיניים. גם התסרוקות הן אמנות שהיא הומאז' לימים רחוקים.

  תרבות הסמוראים - טוהר ושלמות לצד החיים על החרב

  בקצה השני של הספקטרום היפני, רחוק מהגיישות הנשיות, נמצאים הסמוראים. קשה להאמין איך תרבות שמקדשת טוהר ושלמות, מהללת במקביל את תרבות החרב והלחימה. מי היו הסמוראים ? מדובר בלוחמים עזי נפש שאימצו ערכים של דבקות במטרה אפילו במחיר חייהם. הסמוראים התחייבו לשירות צבאי טוטאלי שמטרתו הגנה על בעלי הקרקעות מפני תוקפים - ובתמורה אפשרו להם האדונים לעבד ולהתפרנס מחלק מאותן קרקעות. עם התפתחות תרבות זו לפני כ- 1,000 שנים, התחזק בהתמדה מעמדם של הסמוראים שהחזיקו ועיבדו חלק משמעותי של הקרקעות ביפן. בשלבים יותר מאוחרים, בין המאות ה-12 ל-19, הפכו הסמוראים לכוח פוליטי וצבאי רב עוצמה שתפס עמדת הנהגה. הסמוראים לבשו בגד שריון, חגרו שתי חרבות שהושחזו בהקפדה, והיו מצויידים בחניתות קשתות וחיצים. הם שלטו במספר אומנויות לחימה ולא היססו לגלות אכזריות בלתי נתפסת כלפי יריביהם שהתבטאה בכריתת ראשים ואף רצח נשים וילדים, במלחמה בין משפחות האצילים. חלק מעיקרון השמירה על הכבוד שהיה ערך מקודש בקרב הסמוראים, כלל את ההתאבדות במקרה של כישלון בקרב, שמוכרת ביפן במילים "סֶפּוּקוּ" או "חרקירי" – התאבדות באמצעות שיסוף הבטן, פעולה שהייתה שכיחה מאד בקרב הסמוראים.

   

   

  פריחת הדובדבן ביפן

   

  מבודהה והשינטו ועד קונפוציוס 

  כשני שלישים מהיפנים מאמינים בדת הבודהיסטית שמקורה בהודו. חלק מעיקרי הדת מדברים על הרעיון של מניעת סבל דרך חשיבה ופעילות מוסרית נכונה שאמורה להתבטא בדיבור, מעשים, אורח חיים, מודעות והתבוננות. כמו כן בודהה הטיף לאיסור על לקיחת חיים, חושניות יתר, אמירת שקרים ומעשים המקהים את התודעה. במקביל מאמינים כ-80% מהיפנים גם בעקרונות דת השינטו. דת המאמינה שמאחורי כוחות הטבע האדירים עומדים שמונה מיליון אלים הנקראים "קאמי", כאשר מתוכם אלת השמש היא המובילה. דת השינטו מקדשת את מסגרת המשפחה, את קדושת ואהבת הטבע, את הניקיון האישי והאסתטיקה ואת טקסי הסגידה לקאמי. בנוסף ספגו היפנים השפעה דתית ותרבותית מתורת קונפוציוס, שהטיף לרעיונות של חשיבות המשפחה כמסגרת היררכית שיש לכבד, הוא טען שלעולם חוקים קבועים וברורים עליהם צריך לשמור. לשיטתו השלטון הקיסרי אמור להיות מבוסס על דוגמה אישית, מוסר ואהבה לנתינים - ולא על כח, וכמו כן יש לכבד נימוסין הליכות וטקסים.

   

  היכן לטייל ביפן ? 

  יפן היא אטרקציה תיירותית מהמעלה הראשונה. מדובר בפלנטה שונה מהמערב, גם אם אתם חובבי נסיעות וטיולים וביקרתם כבר בהרבה יעדים בעולם, יפן תפתיע אתכם. אם אכן החלטתם על ביקור ביפן מומלץ לחשוב על טיול מאורגן. הטיסה לטוקיו הבירה - שם מתחיל הטיול – היא אמנם ארוכה, אבל יפן שווה את המאמץ. תקצר היריעה מלהכיל את כל אתרי התיירות ביפן, לכן נציין כאן רק מעט מאלו הכלולים בטיול המאורגן של חברת סביב העולם.


  טוקיו - ניו יורק של המזרח

  נקודת ההתחלה של הטיול המאורגן היא כמובן העיר טוקיו שלא נחה לרגע ומזכירה את ניו יורק.
  פירוש השם טוקיו הוא "הבירה המזרחית". בשנת 1869 עברה המשפחה הקיסרית מהעיר קיוטו לעיר אדו, בהמשך החליטה המשפחה לשנות את שמה לטוקיו וקבעו שזו תהיה עיר הבירה. כבר באותם ימים זו הייתה עיר גדולה ומשגשגת בת מיליוני תושבים. כיום חיים בטוקיו למעלה מ- 13 מיליון איש - מתוך מטרופולין של מעל ל-30 מיליון נפש שהוא המטרופולין הגדול והצפוף ביותר בעולם. קשה לבטא במילים עד כמה טוקיו מרשימה וענקית, אבל גם עשירה ונקיה להפליא. העיר נחשבת לאחת המתקדמות בעולם עם קו רקיע עמוס גורדי שחקים, תחבורה ציבורית יעילה להפליא, אזורי קניות נוצצים, מוזיאונים ומקדשים כגון : מוזיאון אדו (Edo) - המוזיאון לתולדות טוקיו, מקדש אסאקוסה קאנון , מגדל סקייטרי, בית הפרלמנט, רובע גינזה, השדרה החמישית של טוקיו ועוד. טוקיו מהווה מרכז תרבותי המשמר מסורת עתיקת יומין, ניתן למצוא בה מקדשים וגנים יפניים מסורתיים וחובה גם להזכיר את שוק הדגים הגדול בעולם הקיים כבר למעלה מ- 350 שנה ובו תמצאו כמעט את כל סוגי הדגים ומאכלי הים. 

  ניקו - מקדשים מלאי הוד ומפלי מים

  לאחר שהתרשמתם מטוקיו תגיעו לעיר ניקו על שלל נופיה, גניה הרבים, מקדשיה ומפלי המים האדירים שמהווים מקור אנרגיה הידרואלקטרית. במרחק 50 ק"מ משם תבקרו בעיר קמקורה (Kamakura), בירת הסמוראים, בה התעצבה דרכו של הלוחם היפני המסורתי ושם ניתן לחוש את יפן המסורתית ולראות את פסלו המרשים של בודהה הגדול. משם ממשיכים לעיר האקונה (Hakone) השוכנת למרגלות הר פוג'י המפורסם שמתנשא לגובה של 3,776 מטרים. ממנו נמשיך לשוק המקומי בטאקאיימה ולכפר שיראקוואגו, שם נבקר בבית מקומי מסורתי יפני.

   
  קיוטו - בירת יפן הקדומה
   

   

  התחנה הבאה היא קיוטו, הבירה הקדומה של יפן , ובה מתקיימת תרבות סמוראית עתיקה לצד חיים מודרניים. קיוטו היא העיר השנייה בגודלה במדינה ומשלבת נופים פסטורליים מרהיבים ומקדשים עשויים זהב הקשורים לאמונות בודהיסטיות עממיות. נטייל בגן הסלע הקסום ריואנג'י (Ryoanji), הממוקם בלב פארק ירוק שבמרכזו אגם מרהיב ועליו 3 איים קטנים שניתן להגיע אליהם באמצעות גשרים. כמובן נגיע למקדש "סאנג'ו סאנגנדו" (Sanjusangend) הידוע בשל 1,001 הפסלים שבו הערוכים ב-8 שורות מדויקות. לכל אחד מהפסלים אינסוף ידיים ולכן הם מדמים תנועה מתמדת, מראה מיוחד במינו. ברובע גיון (Gion) , הנקרא גם "רובע הגיישות של קיוטו״, שכאילו הוקם כתפאורה של סרט יפני תיהנו מעצי דובדבן הפורחים, ביתני עץ יפהפיים, שפע של מסעדות יפניות המגישות גם תה יפני מסורתי וטעים. יעד נוסף ופוטוגני במיוחד הוא יער הבמבוק אראשיאמה - השופע עצי במבוק הנישאים לגובה רב ויוצרים מראה מתעתע עקב קרני האור הנכנסות מבין צמרות העצים ויוצרות משחק מרתק בין אור לחושך. ברובע גיון תיהנו ממראה הגיישות על לבושן המסורתי. בתום הביקור בקיוטו נמשיך לערים נארה ואוסקה ובהמשך אף לאי מיאג'ימה, בו אחד ממקדשי השינטו המפורסמים בעולם.
   

  קיוטו בירת יפן הקדומה  

  הירושימה – 125 מיליון יפנים לא שוכחים

  הנסיעה מקיוטו להירושימה נעשית ברכבת הקליע המפורסמת (שינקנסן) שמהירותה מעל ל 300 קמ"ש - חוויה בפני עצמה. ההיסטוריה של הירושימה היא טראגית: ב- 6 באוגוסט 1945, הוטלה על ידי האמריקאים פצצת האטום הראשונה על העיר וכתוצאה מכך נספו כ-100 אלף בני אדם תוך שניות ועוד 40 אלף נוספים מתו מפצעיהם מאוחר יותר. הנזק ברכוש ובנפש הגיעו לממדים מבהילים בעוצמתם והעולם הוכה בתדהמה עמוקה. לפני הטלת הפצצה הייתה הירושימה עיר נמל ותעשייה פורחת ושוקקת ולאחר הטרגדיה הענקית שפקדה את העיר קשה היה להאמין כי תשוקם, אך כיום היא עיר פורחת בת למעלה ממיליון תושבים. האתרים ההיסטוריים שופצו ובמקום שהיה הלב המסחרי והפוליטי של העיר טרם ימי המלחמה, הוקם פארק עצום ויפה בשם פארק השלום - ובמרכזו מוזיאון השלום שמנציח את זוועות ההפצצה ההיא במראות שחלקם קשה לצפייה. למרות שיפן המודרנית היא מדינה שוחרת שלום ובעלת ברית של ארצות הברית, היפנים אינם שוכחים את האירוע הטראגי שבגינו מתו חפים מפשע רבים כל כך, שזכרם מצויין מדי שנה בשורה של טקסים מרגשים.

   

  הר פוג'י ביפן

   

  השתכנעתם שהיעד הבא שלכם הוא יפן? 

  חברת סביב העולם מציעה טיול מאורגן בן 14 ימים מלאים וגדושים הכוללים את המירב והמיטב של יפן. הטיול המאורגן כולל הדרכה ברמה מקצועית ומעמיקה על ידי מדריך מצוות החברה, בעל וותק רב המכיר את יפן לאורכה ורוחבה. מסלול הטיול גדוש וכולל ביקורים במרבית האטרקציות ואתרי החובה, לינה ושירותי תיירות ברמה גבוהה, והחשוב מכל - יחס אישי לכל מטייל ומטיילת.

   

  למסלול הטיול המאורגן ביפן ופרטים נוספים הקליקו

   

  כל הזכויות שמורות לחברת סביב העולם.

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על ימין מתחת לטופס

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים עם אלפי מטיילים

  דלג על טיולים מאורגנים 2020 דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד