03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444

טיול בלתי נשכח ליוון - שלושת הימים הראשונים

 

יוון נמצאת במרחק של טיסה קצרצרה מישראל, והיא אחד מיעדי הטיול המגוונים והמרתקים באגן הים התיכון. ביוון תוכלו לפגוש, זה לצד זה, אתרים ארכיאולוגיים וערים עתיקות יומין, רכסי הרים מרשימים ומוריקים, אוצרות טבע ונוף, כפרים מסורתיים וציוריים, איים יפהפיים וחופים נהדרים. בטיול מאורגן בן שמונה ימים נטעם מפלאיה של הארץ היפה הזו. בכתבה שלפניכם נסקור את אתרי הביקור של שלושת הימים הראשונים של טיול מאורגן ליוון - 8 ימים במסלול מקיף ומרתק בעקבות המיתולוגיה היוונית, נופים ייחודיים,תרבות ושורשים יהודיים. נצא לדרך! 

 

היום הראשון - העתיקות של דלפי

 

את היום הראשון לטיול נתחיל בטיסה מישראל לאתונה. עם הנחיתה נצא למרכז יוון, מרחק של כמאה ושמונים קילומטרים מאתונה, אל העיר דלפי. דלפי שוכנת בעמק, לאורכו של המדרון הדרומי של הר פארנסוס, בגובה של קרוב ל-2,500 מטרים. דלפי ידועה במיוחד כמקום מושבו של האורקל (חוזה העתידות) מדלפי, וכאתר חשוב למאמיני האל היווני אפולו. באתר העתיקות הנרחב של דלפי ניתן להתרשם משרידים רבים ובהם מקדש אפולו (מן המאה הרביעית לפני הספירה), מזבח פולחני, תאטרון שממנו נשקף נוף מדהים עד למפרץ קורינתוס, בתי אוצר, אצטדיון רחב ידיים שבו התקיימו משחקים ותחרויות מדי ארבע שנים ועוד. במוזיאון הארכיאולוגי בדלפי נוכל להתרשם משרידים עתיקים שנתגלו בחפירות באזור, ובינהם פסל "הרכב מדלפי" - פסל ברונזה יפהפה ומרשים שגובהו כקומת אדם מבוגר, ידו השמאלית חסרה ובידו הימנית הוא אוחז שרידים של מושכות שהיו ככל הנראה רתומות למרכבה עם ארבעה סוסים.

בסמוך לאתר העתיקות שוכנת העיירה המודרנית של דלפי, ובה מלונות ושירותי תיירות נוספים. לאחר הביקור בדלפי נמשיך לביקור בארחובה  Arahova)), כפר ציורי המצוי על מדרון תלול בהרים. בארחובה נהנה מן הנוף ההררי וממלאכות היד המקומיות. לאחר מכן נפנה לארוחת ערב וללינה באזור דלפי.  

 

היום השני - מנזרי מטאורה

 

ביום השני לטיול נסע לביקור במנזרים התלויים של מטאורה (Meteora), שהם מאתרי הביקור היפים והמתויירים ביוון. מנזרי מטאורה (המשמעות המילולית היא "אמצע השמיים") מצויים במרכז יוון, בשוליהם של הרי פינדוס. המנזרים המבודדים הוקמו בימי הביניים באזור שבו מצוי מקבץ של כמה עשרות עמודי סלע תלולים ומצוקיים, שמגיעים לגבהים של עד 400 מטרים מעל מישורי תסליה שתחתיהם. עמודי הסלע הכהים והנישאים נוצרו בתהליכי בלייה וסחיפה ממושכים, מגיחים מתוך החורש הירוק ומצויים בתוככי נוף מרהיב עין. מנזרי מטאורה הם מן החשובים והגדולים ביוון, והאתר כולו הוכרז בסוף שנות השמונים כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו. בביקורנו ניכנס לשני מנזרים ונטייל רגלית בינות למצוקי הסלע העצומים. בסופו של היום נמשיך לארוחת ערב וללינה בעיירה הסמוכה קלמבקה.

 

 

המנזרים התלויים של מטאורה 

 

היום השלישי - קניון טמפי וסלוניקי

 

ביום השלישי לטיול ניסע לאורכו של נהר פיניוס ונעצור לטיול רגלי בקניון טמפי ובגשר התלוי שמוליך לעבר מנזר אגיה פאראסקווי. עמק טמפי מצוי למרגלות ההר הגבוה ביוון - האולימפוס, מצפון, והר אוסה מדרום. בעמק, שאורכו כעשרה מטרים, ישנם מצוקים המתנשאים לגובה כמה מאות מטרים ובקטעים מסוימים הרוחב שלו הוא 25 מטרים בלבד. בתוך הקניון הזה זורם נהר פיניוס לעבר הים האגאי. עמק טמפי מוכר כמקום שבו שכנו אפולון והמוזות, ועל גדת הנהר מצוי מקדש לאל אפולון, מוקץ בעצי דפנה, שמהם נקטפו ונשזרו זרים למנצחים במשחקים הפיתיים (המשחקים שהקדימו את המשחקים האולימפיים, ונערכו בדלפי שביוון העתיקה מדי ארבע שנים, לכבוד האל אפולון).

 

סלוניקי על המים 

בהמשך היום נגיע לסלוניקי - בירתו של חבל מקדוניה והעיר השניה בגודלה ביוון. סלוניקי היא עיר נמל, ומהווה מוקד כלכלי לסביבתה. העיר נוסדה על ידי מלך מוקדון במאה הרביעית לפני הספירה, שמשה כבירת הממלכה והיתה לאחת מהערים החשובות באימפריה הביזנטית. מעמדה כעיר חשובה נשמר לה לאורך מאות שנים וגם בעתות של תהפוכות היסטוריות ושלטוניות. בסלוניקי התקיימה קהילה יהודית משגשגת, שמקורה במגורשי ספרד, עד שנמחתה במהלך מלחמת העולם השנייה. במהלך הסיור בעיר נעלה על חומותיה לתצפית נרחבת ונבקר באתריה הבולטים ובהם: 

-         המגדל הלבן - מבצר שהוקם על ידי העותמאנים במאה ה-13 לספירה, ומשמש כאחד מסמלי העיר.  

-         פסל אלכסנדר מוקדון. 

-      הרוטונדה - כנסייה על שם גאורגיוס הקדוש, שמהווה שריד למתחם מימי הקיסרות הרומית. המתחם, שכיום נותרו ממנו קשת גלריוס והרוטונדה, נבנה בתקופתו של הקיסר גלריוס. מבנה הרוטונדה הוסב לאורך ההיסטוריה לכנסייה ובהמשך למסגד, והוסף לו מינארט (צריח מסגד).  

בסופו של הסיור נפנה לארוחת ערב וללינה במלון בעיר סלוניקי.  

 

עד כאן פירוט אודות האתרים בשלושת הימים הראשונים לטיולנו ליוון. בכתבה הבאה נמשיך ונפרט אודות אתרי הטיול השונים.  

טיול מהנה! 

 

חפש טיול
דלג על צור קשר

יש לך שאלות נוספות ?

השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
checked
דלג על מאמרים
 לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
עבור לתוכן העמוד