03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444

לגלות את יוון

 

יוון מצדיקה את כל הסופרלטיבים שנקשרו בשמה, וטיול ליוון משלב את כולם גם יחד. כשאנו חושבים יוון, מיד עולים בראשנו אתרי ארכיאולוגיה ואלים שסיפורים מרתקים נקשרים לשמם, איים קסומים וחופי ים אינסופיים, מוסיקה יוונית בשפת המקור או בשפת הקודש, והרבה אוכל טוב.

מולדת אחת התרבויות המפוארות בהיסטוריה האנושית, היא גם מולדתם של האלים המיתולוגיים מהמיתולוגיה היוונית. כאן, על הר האוליפוס, שכנו האלים הכל יכולים, שניהלו את העולם ביד רמה. כאן צמחה בימי קדם תרבות מפוארת, שהולידה ארכיטקטורה מרשימה, שחלקים ממנה נשתמרו ואנו יכולים לבקר בה עד ימינו ולהתפעל. מורשת המשחקים האולימפיים, המתקיימים עד ימינו אנו, החלה באיצטדיון האולימפי של אולימפיה, הקיים עד היום בחצי האי פלופונס, ומהווה את אחת האטרקציות המרכזיות של חצי האי הדרומי.  

איי יוון פזורים סביב יוון היבשתית, והם אחד ממוקדי התיירות החשובים באירופה כולה, והתעשייה מספר אחד של יוון כיום. המוני אירופאים צמאי שמש גודשים את החופים, באיים הרבים, שיש בהם גדולים וקטנים, צחיחים ומיוערים, שקטים ורועשים ממסיבות וצעירים מחפשי הרפתקאות, בתוליים וממוסחרים עד אימה. כל אחד יכול לבחור את האי המתאים לו, במגוון סגנונות ומחירים.

המוסיקה היוונית, אותה הביאו לכאן יהודי יוון שהשתקעו בארץ, חדרה עמוק לתוך התרבות הישראלית, והצמיחה לא מעט גיבורי תרבות. המטייל ביוון ישמע מוסיקה מוכרת בכל טברנה קטנה, וינסה לדלות ממוחו את המילים העבריות לרבים מהשירים. המוסיקה היוונית האותנטית היא מעט שונה ממה שהורגלנו כאן, אבל עדיין נוכל לשמוע צלילים מוכרים, ולשיר ליוונים את שיריהם האהובים.

האוכל היווני הפך מזמן לשם דבר, הן בטעמיו הנפלאים והן בבריאות ובאריכות ימים שהוא מעניק לנהנים ממנו. באחד מאיי יוון חיים האנשים מאריכי החיים ביותר בעולם, הודות לשמן הזית בו מטובל כל תבשיל יווני, והרבה ירקות טריים ומבושלים שעולים על שולחנם. לנו, המטיילים ביוון, נותר רק להתמוגג מהאוכל הנפלא, המוגש תמיד עם חיוך ומילה טובה, בטברנות הנפלאות הפזורות בכל כפר ובכל חוף. אין טיול ליוון בלי הרבה מוסקה, תבשילי בשר ודגים נפלאים, צ'יזיקי, ירקות מבושלים במגוון משגע. אין ארוחה ביוון בלי סלט יווני, וטוב שכך.

 

כל אלו, ועוד, הופכים טיול ביוון לאחת החוויות המרנינות שיש. כל אחד ימצא ביוון שאת סגנון הטיול והנופש המתאים לו, או טוב מכך – ישלב בין כולם. יוון היבשתית היא כר נרחב למגוון טיולים, לשוחרי ההיסטוריה, הארכיאולוגיה, הטבע, ההרים, הים והאדם. היא מציעה טיולים נינוחים, לצד הרבה פעילויות מלאות אדרנלין, שלא יותירו את ההרפתקן שבצעירים אדיש. איי יוון גם הם מציעים לא   מעט אפשרויות טיול, אך בעיקר הרבה ים, חופש ונופש. לצאת, למלא מצברים, ולחזור שבויים בקסמה של יוון.

 

לחצו כדי לשמוע עוד על טיול מאורגן 8 ימים במסלול מקיף ומרתק בעקבות המיתולוגיה היוונית, נופים ייחודיים,תרבות ושורשים יהודיים.

 

חפש טיול
דלג על צור קשר

יש לך שאלות נוספות ?

השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
checked
דלג על מאמרים
 לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
עבור לתוכן העמוד