03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444

שבעה מקומות שבשבילם שווה לנסוע לארמניה

 

ארמניה. אפילו לשם של הארץ הזו יש צליל עתיק ומסתורי. למי שלא מכיר את הארץ היפה הזו, למי שרוצה להכיר אותה יותר ולמי שמתכנן טיול בארמניה, הנה שבעה מקומות שאף טיול בארמניה איננו שלם בלעדיהם.

   


 

מנזר נורובנק ( Նորավանք

 

 

 

משמעות שמו של המקום בארמנית היא "המנזר החדש" אבל הוא נבנה כבר במאה השלוש-עשרה. ככה זה בארמניה: מבנים מימי הביניים הם חדשים יחסית להיסטוריה הארוכה של הארץ הזו. גם מי שלא מש מתעניין בהיסטוריה יישאר פעור פה לנוכח הנופים המקיפים את המנזר השוכן באזור הררי מקסים.

 


 

אגם סוואן ( Սևանա լիճ )

 

האגם הזה מכונה "ימת השמיים" והוא שוכן במזרח ארמניה בשטח הררי. ההרים מקיפים את הימה כמעט מכל הצדדים ויוצרים מראה מרהיב. אבל מאורחי היופי מסתתר סיפור עצוב: הימה נמצאת בסכנה בגלל מעשי האדם והיא נמצאת בתהליך שיקום שנועד להציל אותה.

 


 

מנזר החפט ( Հաղպատավանք )

 

בארמניה מטיילים ממנזר למנזר – הארץ מנוקדת במנזרים ובמקומות פולחן רבים ועתיקים. אך כל מנזר הוא יחיד ומיוחד – לא רק בגלל הארכיטקטורה וההיסטוריה שלו אלא גם בגלל הנוף שמקיף אותו. המנזר הזה משקיף על הנהר וקשה לדעת מתי הוא יפה יותר: כשהוא טובל בעננים שנמשכים אליו דרך קבע או כשהעננים עוזבים והנוף של עמק הנהר נגלה לעין.

 


 

 

 

 


 

דיליז'אן ( Դիլիջան )

עיירה שיושבת בליבו של פארק לאומי ומהווה בית לאומנים רבים. כשמסתכלים על הנוף מבינים למה: ההשראה תגרום לכל אחד מאיתנו לרצות לכתוב ספר או שיר, לצייר ציור או להלחין זמר אהבה. העיירה שווה ביקור בפני עצמה בזכות הסמטאות הציוריות שלה אבל היא גם מהווה בסיס מעולה לטיולים בסביבה שמציעה לא מעט אטרקציות ומקומות מיוחדים.

 


 

מבצר אמברד ( Ամբերդ )

 

המבצר הזה נבנה במאה השביעית אבל יש לו שורשים בתקופת האבן ותוספות ממאות השנים שבהם הוא משקיף על ההרים שמעליו והקניונים שמתחתיו.

 


 

מקדש גארני ( Գառնի )

 

 

מקדש רומי שנבנה במאה הראשונה לספירה. מן הסתם ישנן סיבות שונות מדוע נבחר דווקא המקום הזה להקמת מקדש אבל כמו (כמעט) כל המקומות הקדושים בארמניה, גם פה הקדושה מגיעה עם נוף מרהיב. המקדש נמצא במקום בקניון נהר שבו עמודי בזלת במגוון צורות יוצרים ביחד סימפוניה של אבנים – שם נוסף למקום שבו נמצא המקדש.

 


 

מנזר גגהארד ( Գեղարդավանք )

 

 

לסיום, מנזר. חלקו חצוב בתוך הסלע ההררי, חלקו בנוי מעל הצוק ומשקיף על העמק ועל ההרים שמעליו. האם לבקר שם בגלל העתיקות? ההיסטוריה? האדריכלות? יצירות האמנות? הנוף עוצר הנשימה? אולי בגלל כל הסיבות כולן. אלה היו שבעה מקומות מתוך המגוון העשיר שיש לארמניה להציע למבקרים בה – נופים ועתיקות, הרים ונהרות, תרבות והיסטוריה ועוד הרבה מאוד.

 


 

בואו ליהנות מטיול ייחודי ומיוחד לארמניה
טיול מאורגן 8 ימים בארץ אררט, בעקבות נופים ייחודיים, תרבות מקומית מרתקת ומנזרים עתיקים מערש הנצרות

ליצירת קשר עם יועצי הטיולים שלנו חייגו עכשיו: 03-6990444

 

 

 

 

חפש טיול
דלג על צור קשר

יש לך שאלות נוספות ?

השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
checked
דלג על מאמרים
 לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
עבור לתוכן העמוד