03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444

כמה מקומות שבגללם שווה להרחיק עד אוזבקיסטן

 

 

אם תחפשו מידע על אוזבקיסטן, תתקלו מיד בדרך המשי – הדרך המובילה מאסיה הרחוקה אל אסיה הקרובה וממנה לאירופה. אבל אוזבקיסטן איננה רק מקום שנמצא על הדרך בין מקומות אחרים. זוהי ארץ מיוחדת שמתאימה במיוחד לכל מי שמחפש אקזוטיקה מפוארת שאפשר למצוא רק במקומות מועטים בעולם.

 


 

מסגד קולון בבוכרה

    

העיר בוכרה עמוסה בהיסטוריה והבניינים רבים בעיר מספרים על גדולתה של התרבות הפרסית בשיאה. מסגד קולון הוא למעשה קבוצה של מבנים והוא אחד משיאי הביקור בעיר המיוחדת הזו. ( לקריאה נוספת .)

  

 המדרסה של טילי קארי בסמרקנד 

 

 

 

סמרקנד היא עיר עם היסטוריה ארוכה ועשירה וההיסטוריה הזו ניכרת בכל פינה בעיר. קשה לבחור מבנה אחד שייצג את היופי של העיר, אבל המדרסה של טילה קארי (המדרסה היא מעין אוניברסיטה ללימודי דת) יכולה למלא את התפקיד.

    

גם גורי אמיר – קברו של האמיר – הוא מבנה מרשים שמעיד על ההיסטוריה של העיר. הוא נבנה על ידי טימור לנג, הכובש המונגולי האגדי, והיה מקום הקבורה של מנהיגי השושלת שלו. סמרקנד מלאה במקומות ששווים ביקור.

 

תוכלו לראות כמה מהם בסרטון הבא:

 

 

ופה תוכלו לקרוא על העיר ועל האתרים השונים שבה.

 


 

הר צ'ימגאן הגדול 

האם צריך להוסיף מילים או שהתמונה הזו שווה הרבה יותר מאלף מילים? (אבל אם אתם באמת רוצים לקרוא על האזור אז תבקרו פה .)

 


 

אגם צ'ארוואק

 

 

לפעמים האדם עוזר לטבע לגלות את היופי הטמון בו. לפעמים האדם פשוט יוצר יופי לבדו. האגם הזה – ששוכן כמאה קילומטרים מטשקנט – נוצר על ידי בניית סכר עצום על נהר הצ'ירצ'יק. המקום מושך נופשים רבים – זה לא מפתיע אף אחד, מן הסתם. (אפשר לקרוא על האגם פה .)

 


    

העיר חיווה  

 

 

העיר המבוצרת הזו שוכנת כ-500 קילומטרים מבוכרה ונדרש מסע ארוך כדי להגיע אליה.  יש בה משהו נידח ועם זאת מפואר.

    

קסם שניתן למצוא רק באותן ערים נסתרות מן העין שהפאר שלהן שמור רק למרחיקי הלכת. (דברים פחות פואטיים ויותר ממוקדים אפשר למצוא כאן .)

 


 

 

בואו ליהנות מטיול ייחודי ומיוחד לאוזבקיסטן – טיול מאורגן 9 ימים כולל דרך המשי המפורסמת, היסטוריה עשירה, נופים מדהימים ושרידי ממלכות עתיקות

 

 

 

חפש טיול
דלג על צור קשר

יש לך שאלות נוספות ?

השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
checked
דלג על מאמרים
 לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
עבור לתוכן העמוד