03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  טיול מאורגן לארצות הבלטיות - תרבות אמנות וטבע, בעקבות הגאון מוילנה,לאה גולדברג ודמויות מעצבות היסטוריה
  הרשם לטיול

  טיול מאורגן לליטא לטביה ואסטוניה 9 ימים

  טיול מאורגן לליטא לטביה ואסטוניה - אודות הטיול שלנו  

  הצטרפו לטיול מרתק זה של חברת סביב העולם המשלב את שלושת הארצות הבלטיות המדהימות ביופיין. בטיול נתרשם מהנופים הקסומים של ארצות אלו, מעושרן התרבותי, האתני וההיסטורי, נעקוב אחר סיפוריהן של הקהילות היהודיות המקומיות שפרחו ושגשגו מימי הביניים ועד לתקופת השואה, נסייר במקומות שבהם חיו ופעלו אישים מפורסמים כגון הגאון מוילנה, הסופר אברהם מאפו, גיבור הגטו אבא קובנר ואחרים, אישים  שהיוו  סמלים  וציוני  דרך חשובים  לדורות הבאים בתולדות עמנו. הטיול יכלול בין השאר ביקורים וסיורים בוילנה   היפה, ביקורים בגיא ההריגה  של  יהדות ליטא  ביער פונאר, בעיר  קובנה  כולל  הפורט התשיעי, נבקר במוזיאונים, ארמונות, מצודות  וטירות  עתיקות, קתדרלות מימים  עברו, נהנה ממופע פולקלור טיפוסי  ונחזור  מלאי רשמים וחוויות  מביקורים בחבלי ארץ  מלאי היסטוריה, תרבות ויופי  עוצר נשימה.      

   


  אתרים מרכזיים ואטרקציות בטיול  

  • סיור בווילנה כולל ביקור במוזיאון היהודי
  • ביקור ביער פונאר, גיא ההריגה של יהודי ליטא
  • ביקור בטירה המרשימה שבעיר טראקאי
  • סיור בקובנה כולל השכונה היהודית והמצודה ה-9
  • סיור בעיר הנמל הליטאית קלייפדה
  • טיול בעיירת הנופש נידה כולל בית הסופר תומאס מאן והמוזיאון האתנוגראפי
  • סיור בעיר שיאוליאי כולל גבעת הצלבים
  • ביקור בארמון רונדלה המעוצב בסגנון הבארוק
  • סיור בריגה: הקתדרלה, בתי הגילדות, המצודה, הרובע היהודי והשוק הצבעוני
  • מופע פולקלור בריגה כולל ארוחת ערב
  • סיור בעיר הנופש הבלטית סיגולדה כולל טירת טוריאדה ומערות גוטמניס
  • סיור בטאלין: העיר העתיקה,סיור בגני ארמון קדריאורג והמוזיאון הפתוח Rocca Al Mare

  טיול מאורגן לליטא לטביה ואסטוניה - למה לטייל איתנו ?

   

  תוכנית טיול מקיפה וגדושה עם ניצול מלא של כל ימי הטיול • בתוכנית הטיול ובמחיר שתשלמו הכל כלול ואין חיובים נוספים עבור סיורי בחירה בחו"ל • קבוצת מטיילים איכותית ולא גדולה • שירותי תיירות ברמה גבוהה כולל לינות על בסיס חצי פנסיון • תמורה למחיר מהגבוהות שקיימות בשוק  • תכנון מוקפד עד הפרט הקטן ביותר • טיסות בחברות תעופה אמינות • הדרכה ברמה גבוהה ביותר על ידי מדריך מצוות החברה, מנוסה ובעל ידע בתרבות, היסטוריה וגיאוגרפיה של יעדי הטיול • טיול בחברה מנוסה בארגון ותפעול טיולים לארצות היעד, שצברה אלפי לקוחות מרוצים.

   
  תוכנית הטיול המאורגן לליטא, לטביה ואסטוניה

  יום 1. תל אביב -יער פונאר - ווילנה (ליטא)

  ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד ביניים )לווילנה, בירתה של ליטא, השוכנת במפגש הנהרות וילניה ונריס והינה המרכז המדיני, כלכלי והתרבותי של המדינה. העיר נוסדה בשנת 1321 ע"י גדימיניאס, אחד הדוכסים הגדולים של ליטא. בשנים מאוחרות יותר עברה ווילנה בין שליטה פולנית ורוסית ועם התפרקותה של ברית המועצות הפכה העיר לחלק מהמדינה הליטאית העצמאית. לאחר ההגעה, ניסע למלוננו בווילנה לארוחת ערב וללינה.

  ווילנה

  יום 2. ווילנה – טרקאי- ווילנה

  הבוקר נצא לסיור בווילנה, נראה את ארמון הנשיאות, את מגדל הפעמון הנמצא בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת ווילנה המהווה את אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המרשימים ביותר במזרח אירופה. נכיר את חלקיה היהודיים לשעבר של העיר, נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח), נסייר ברחובותיו של הרובע היהודי ונצעד במקומות בהם פעלה המחתרת היהודית בפיקודו של אבא קובנר. נלך ברחוב היהודים וב"רחוב הגאון", שם היה ביתו, ושם גם נבקר במוזיאון היהודי שעל שמו. נמשיך לארמון הדוכסות וכנסיית אנה . בסיום הסיור, ניסע לטרקאיי, עיירת נופש מוקפת אגמים ובירתה ההיסטורית של דוכסות ליטא שהוקמה על ידי הדוכס ויטאוטאס, נחצה רגלית 2 גשרים ונבקר במצודה הממוקמת על האי. נכיר את רחוב ה"קראים "הגרים במקום מאז שהוזמנו על ידי הדוכס . בתום הסיור נחזור לווילנה לארוחת ערב ולינה.

  ווילנה

  יום 3. ווילנה - קובנה – קלייפדה

  נפרד מווילנה וניסע לקובנה הממוקמת במפגש הנהרות ניימן ונריס, העיר השנייה בגודלה בליטא. נעצור בדרך בעיירה ז'זמארי ונראה את ה - "שטייטל" לשעבר, בו קיים בית כנסת מעץ השמור על יד הקהילה האירופאית. בהגעה לקובנה נסייר בכיכר העיר העתיקה, נראה את מצודת העיר את בית העירייה בעל הצריח הנישא כלפי מעלה. נמשיך ונראה את הגימנסיה בה למדה לאה גולדברג כלת פרס ישראל, נסייר ברחוב על שם אברהם מאפו, הסופר הידוע יליד העיר שכתב את ספרו המפורסם "חיבת ציון" וכן את רחוב לודוויג זמנהוף. נמשיך לסיור באזור "סלובודקה" שהייתה שכונת היהודים במשך דורות ובאוגוסט 1941 הוקם בה גטו קובנה. לאחר מכן נסייר במצודה התשיעית ששימשה כאתר השמדה של הנאצים בזמן מלחמת העולם השנייה. אחר הצהריים המאוחרות ניסע לעיר הנמל הליטאית קלייפדה הממוקמת לחוף הים הבלטי, העיר שוקמה לאחר מלחמת העולם השנייה בסגנון אדריכלי ייחודי ומעניין. נגיע למלון בקלייפדה לארוחת ערב ולינה.

  קובנה

  יום 4. קלייפדה – חצי האי נרינגה – נידה - קלייפדה

  בבוקר נעלה על מעבורת לחצי האי נרינגה, המהווה את אחד מאתרי הטיול והנופש המפורסמים בצפון אירופה. נסייר ברצועת החול הצרה, שאורכה כ - 98 ק"מ ואשר מפרידה בין הים הבלטי ללגונה היפה. נטייל ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי עם ליטאיים. נמשיך לעיירת הנופש נידה ונבקר בבית הקיץ של הסופר המפורסם תומאס מאן וכן במוזיאון האתנוגרפי המצוי במקום. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה.

  חצי האי נרינגה

  יום 5. שיאוליאי – גבעת הצלבים - ארמון רונדל - ריגה (לטביה )

  הבוקר נפרד מקלייפדה וניסע לעיר שיאוליאי, הממוקמת על צומת מסחר חשובה שהפכה אותה למרכז תעשייתי גדול. נסייר בעיר ונראה את אחוזת משפחת פרנקל (בסגנון אר נובו) שהייתה חלק מאצולת הממון היהודית לפני השואה. משפחה זו הקימה בעיר בשנת 1879 מפעל לעיבוד עור ומוצריו. נמשיך ונסייר בגבעת הצלבים הצמודה לשיאוליאי והנחשבת לאתר צליינות מהחשובים בליטא. אתר ייחודי זה שימש כסמל לעצמאות ליטא במהלך הכיבוש הסובייטי. בשעות הצהריים המאוחרות נחצה את הגבול ללטביה ונבקר בארמון רונדלה המרהיב אשר נבנה בין השנים 1736-1768 בסגנון הבארוק ושימש בתחילה את הדוכסים לבית קורלנד ולאחר מכן את האצולה שהייתה מקורבת לצארים רוסיה. בתום הסיור ניסע לבירה ריגה הממוקמת לצד 2 גדות נהר הדאוגבה ונחשבת לעיר הגדולה ביותר במדינות הבלטיות. ריגה העתיקה נוסדה על ידי סוחרים גרמניים שהגיעו לאזור במחצית של המאה ה-12 והקימו בה נקודת מסחר. נתמקם במלוננו לארוחת ערב ולינה בריגה.

  גבעת הצלבים

  יום 6. ריגה ואתריה

  נתחיל את טיולינו בריגה ונסייר בעיר העתיקה שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר בקתדרלה של ריגה שנבנתה במאה ה-13. נראה את מצודת העיר, בתי הגילדות העתיקים, השער השבדי , קתדרלת דום ואת בית האופרה. במחציתו השנייה של היום נתמקד באתרים היהודיים שבעיר, נבקר ברובע היהודי ונראה את האנדרטה לזכר יהודי ריגה. בהמשך נטייל בשוק המרכזי של העיר, הנחשב לאחד השווקים הגדולים והצבעוניים באירופה. בתום הסיור ניסע להתארגנות במלון ולאחר מכן נצא למופע פולקלור כולל ארוחת ערב. לינה בריגה.

  ריגה ואתריה

  יום 7. ריגה – סיגולדה -טוריאדה - טאלין (אסטוניה)

  היום ניסע לאורך החוף הבלטי ונגיע לעיר הנופש סיגולדה השוכנת לחוף נהר הגאויה. נראה את היערות העבותים המקיפים אותה, את הנחל הזורם לאורכה והנופים המרהיבים הנשקפים ממנה. נבקר בטירת טוראידה האדומה שבנייתה החלה לפני כ 800 שנה, וכן נבקר במערת גוטמניס הנחשבת לגדולה ביותר במדינות הבלטיות. בהמשך היום, ניסע צפונה, נחצה את הגבול לאסטוניה ונגיע לטאלין הבירה אשר מיקומה האסטרטגי הקנה לה השפעות מערביות ומנגד השפעות מזרח אירופאיות מכיוון רוסיה, השפעות אלו הפכו את טאלין לעיר מרתקת ומגוונת. ארוחת ערב ולינה בטאלין.

  ריגה – סיגולדה

  יום 8. טאלין ואתריה

  נקדיש את היום לסיור באתריה המרכזיים של טאלין. נטייל בעיר העתיקה המוקפת ב-19 מגדלים שמהווים חלק מחומתה. נבקר בכיכר העתיקה שבו עומד בניין העירייה הישן. בחלקה העליון של העיר העתיקה, נראה את כנסיית אלכסנדר נייבסקי הרוסית - סמל מובהק לשליטתה של רוסיה על טאלין יותר ממאתיים שנה, מול הכנסייה נראה את בניין הפרלמנט של אסטוניה הממוקם במצודה בת כ-300 שנה. בהמשך נראה את גני ארמון קדריאורג היפים הצמודים לו. ארמון זה נבנה על ידי הצאר פטר הגדול כמתנה לאשתו יקטרינה. ארוחת ערב במלון.

  טאלין ואתריה

  יום 9. טאלין – טיסה לתל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בטאלין. נבקר במוזיאון הפתוח Rocca Al Mare שנפתח לציבור בשנת 1957. נראה את אוסף המבנים העתיקים שאפיינו את אסטוניה בעבר, המבנים כוללים בתי חוואים, כלי עבודה ישנים ותלבושות מסורתיות. נבקר בשוק העיר המפורסם ונגיע לסיור בגנים הבוטנים של טאלין. בהמשך ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

  מחירים ותאריכי יציאה 2018

  קוד הטיול

  יציאה

  חזרה

  מחיר

  הדרכה

  הערות

  BLT 0606

  06.06.18

  14.06.18

  1459 $

  מיכאל דימון

  מלא

  BLT 0704

  04.07.18

  12.07.18

  1489 $

  מיכאל דימון

  מלא

  BLT 0808

  08.08.18

  16.08.18

  1549 $

  מנחם שלף

  מלא

  BLT 0905

  05.09.18

  13.09.18

  1489 $

  שלמה רביד  

  מלא

  BLT 0923

  23.09.18

  01.10.18

  1499 $

  שלמה רביד

  מלא(סוכות)

   תוספת ליחיד בחדר :  330  $

   

  מחיר הטיול כולל:

  • טיסות סדירות בחברת אייר בלטיק: ת"א - וילנה // טאלין - ת"א.
  • מיסי נמל והיטלי בטחון
  • 8 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
  • כלכלה  על בסיס חצי פנסיון בבתי המלון ובמסעדות
  • אוטובוס תיירים חדיש וממוזג ע"פ התוכנית.
  • העברות, סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית המוצעת.
  • נסיעה במעבורת במסלול קלייפדה - נרינגה - קלייפדה
  • מדריך ישראלי בקי ומנוסה של חברת סביב העולם
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
  • מופע פולקלור כולל ארוחת ערב במסעדה 
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל  (מדריכים מקומיים ונהג מקומי )

  מחיר הטיול אינו כולל: בטוח רפואי, דמי סבלות, הוצאות אישיות, טיפ למדריך הישראלי.

   


   

  פרטי טיסות בחברת התעופה אייר בלטיק

   

  תל אביב – ריגה   טיסה מספר BT 772  המראה: 06:40 נחיתה: 11:10

  ריגה - וילנה        טיסה מספר BT 343  המראה: 12:15  נחיתה: 13:05


  טלין -   ריגה
        טיסה מספר BT 318   המראה: 21:20 נחיתה: 22:10
  ריגה - תל אביב  טיסה מספר
  BT771    המראה: 23:40 נחיתה: 03:50

   

  פרטי טיסה לחודש אוגוסט עם אייר בלטיק:

   

  תל אביב – ריגה   טיסה מספר BT 772  המראה: 06:40 נחיתה: 11:10

  ריגה - וילנה        טיסה מספר BT 343  המראה: 12:15  נחיתה: 13:05


  טלין -   ריגה
        טיסה מספר BT 316   המראה: 16:45 נחיתה: 17:35
  ריגה - תל אביב  טיסה מספר
  BT771    המראה: 23:40 נחיתה: 03:50


   רשימת המלונות בה נלון:
   

  מיקום

  מספר לילות

  שם המלון

  דירוג

  אתר אינטרנט

  וילנה

  2

  Europa City Vilnus

  4*

  www.europacity.lt

  קלייפדה

  2

  Hotel National  

  4*

  https://nationalhotel.lt/en/

  ריגה

  2

  Hotel Islande Riga

  4*

  www.islandehoyel.lt

  טלין

  2

  Hotel Park Inn Tallin

  4*

  www.parkinn.com/jotel-centraltallin

   הערה: במקרה של שינוי ברשימת המלונות, החברה מחויבת למלונות ברמה זהה לזו שבטבלה.

  רוצה להירשם לטיול ?

  מלא פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליך

  לטיולים מאורגנים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים ואלפי מטיילים 
    שיצאו עמנו  

  דלג על טיולים מאורגנים
   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד