03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  טיול מאורגן לאוזבקיסטן - אל דרך המשי והמדבר האדום ובעקבות הרקולס של המזרח
  הרשם לטיול

  טיול מאורגן לאוזבקיסטן 9 ימים

  טיול מאורגן לאוזבקיסטן - אודות הטיול שלנו
  אוזבקיסטן הממוקמת במרכז אסיה שוכנת על דרך המשי ההיסטורית, ציר המסחר מסין לאירופה. מיקומה האסטרטגי הביא מנהיגים גדולים כמו אלכסנדר הגדול, ג'ינג'יס חאן, טימור לנג ואחרים לעבור בשטחה. הפלישות החוזרות ונישנות לאוזבקיסטן שינו את פניה של התרבות האוזבקית. כיום, אפשר למצוא במדינה מאפיינים הקשורים בתרבויות שונו כגון הפרסית והערבית, מונגולית, רוסית, וכמובן השפעה איסלאמית. בטיול המאורגן לאוזבקיסטן, נתרשם מנופיה המרהיבים של אוזבקיסטן העוברים בדרך המשי המפורסמת. נעסוק גם בהיסטוריה ובתרבות המגוונת והעשירה שלה באמצעות סיורים בשרידי הממלכות שהטביעו בה את חותמן.


  אתרים ואטרקציות מרכזיות בתוכנית הטיול  

  • סמרקנד: מצפה הכוכבים, מוזיאון קלנטרוב, הבזאר הצבעוני, ביקור במפעל לשטיחי משי
  • שאהריסאבז: ארמון אק-סאראי המכוסה פסיפסים, מסגד קוק גומבאז, ארוחת צהריים  בבית משפחה מקומית
  • בוכרה : ארמון הקיץ של האמירים, בית הכנסת והעיר העתיקה, מדרסות נבחרות, סיור שווקים
   נסיעה לאורך נופי חולות המדבר האדום
  • חיווה : מתחם איצ'אן קאלה ובו ארמונות, מגדלים וכיפות, ביקור במפעל לעבודות יד
  • סיור חוויתי בטבע להרי צ'ימגאן  ואגם צ'ארוואק
  • טשקנט :חלקי העיר העתיקה והמודרנית, המוזיאון לאומנות שימושית, מתחם תיאטרון טשקנט
   2 מופעי פולקלור לאורך המסלול    


  טיול מאורגן לאוזבקיסטן- למה לטייל איתנו ?

   

  תוכנית טיול מקיפה וגדושה עם ניצול מלא של כל ימי הטיול • בתוכנית הטיול ובמחיר שתשלמו הכל כלול ואין חיובים נוספים עבור סיורי בחירה בחו"ל • קבוצת מטיילים איכותית ולא גדולה • שירותי תיירות ברמה גבוהה כולל לינות על בסיס חצי פנסיון • תמורה למחיר מהגבוהות שקיימות בשוק  • תכנון מוקפד עד הפרט הקטן ביותר • טיסות בחברות תעופה אמינות • הדרכה ברמה גבוהה ביותר על ידי מדריך מצוות החברה, מנוסה ובעל ידע בתרבות, היסטוריה וגיאוגרפיה של יעדי הטיול • טיול בחברה מנוסה בארגון ותפעול טיולים לארצות היעד, שצברה אלפי לקוחות מרוצים.

  תוכנית הטיול המאורגן לאוזבקיסטן

  יום 1. תל אביב - טיסה לטשקנט

  ניפגש בשעות הצהריים בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה ישירה לטשקנט בירת אוזבקיסטן, השוכנת בלב הערבה המדברית. העיר נוסדה לפני כ-2500 שנה והיוותה צומת דרכים חשובה בדרך המשי. לאחר ההגעה, ארוחת ערב והעברה למלון להתארגנות וללינה.

  טיסה לטשקנט

  יום 2. טשקנט - - הרי צ'ימגאן – אגם צ'ארוואק – טשקנט

  היום נהנה מיום חוויתי בטבע. ניסע להרי צ'ימגאן המצויים במרחק של כ-80 ק"מ מטשקנט הבירה. נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה מפסגת הר צ'ימגאן - אזור זה משמש כאתר סקי בימות החורף ונקודת יציאה לטיולים רגליים במהלך השנה. בדרך נראה אגמים וכפרים אוזבקיים טיפוסיים המשמרים מסורות רבות שנים. נמשיך לאגם המלאכותי צ'ארוואק ששטחו כ-70 קמ"ר ומהווה אתר נופש פסטורלי. בתום הטיול נשוב לטשקנט ולאחר מכן נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בטשקנט.

  טשקנט

  יום 3. טשקנט - סמרקנד

  נאכל ארוחת בוקר מוקדמת ונצא לתחנת הרכבת של טשקנט לנסיעה ברכבת המהירה לעיר סמרקנד - מהחשובות בערים שעל דרך המשי - אשר השליט הגדול טימור לנג הפך אותה לבירת האימפריה שהשתרעה מהודו ועד תורכיה. לאחר הגעתנו נערוך סיור ראשוני בעיר ונבקר במוזיאון קלנטרוב - ביתו של יהודי בוכרי אשר נבנה בתחילת המאה העשרים ומאופיין בעיטורים אוזבקיים מסורתיים. נבקר במפעל לשטיחים בו נראה את מלאכת האריגה והצביעה. בתום הסיור נמשיך למלוננו לארוחת ערב ולינה בסמרקנד.

  סמרקנד ואתריה

  יום 4. סמרקנד ואתריה

  נשלים את סיורנו בסמרקנד ונבקר בכיכר רג'יסטאן, במסגד ביבי חאנום שהיה הגדול ביותר במרכז אסיה וכן באתרי הקבורה של משפחת המלוכה - המאוזוליאום של טימור לאנג ואולוג בג. נסייר במצפה הכוכבים שבנה אולוג בג ובמוזיאון הצמוד אליו. אחר הצהריים נבקר בגלריית אומנים מקומיים וכן בבזאר הצבעוני של העיר בו ניתן למצוא פירות וירקות טריים, תבלינים, מיני מאפה ומתיקה, כלי אוכל וביגוד. ארוחת ערב ולינה במלון בסמרקנד.

  שאהריסאבז

  יום 5. סמרקנד – שאהריסאבז - בוכרה

  נפרד מסמרקנד וניסע לעיר שאהריסאבז עיר הולדתו של טימור לנג מייסד האימפריה. נבקר בארמון אק-סאראי אשר נבנה בין השנים 1379-1409 ומכוסה בפסיפסים מרהיבים בצבעי לבן וזהב. נמשיך למסגד קוק גומבאז הענק, נבקר במאוזוליאומים ג'אנג'יר וגומבזי סיידון וכן נתארח לארוחת צהריים קלה בבית משפחה מקומית שם נלמד אודות אורח חייהם המיוחד. בהמשך נבקר בארמון הקיץ של האמיר האחרון הממוקם בפרברי העיר ובו ארמונות, בריכות וגנים. אחר הצהריים המאוחרות נגיע לבוכרה השוכנת בלב נווה מדבר פורה ומהווה את אחת הערים העתיקות ביותר באוזבקיסטן. עד לפני כמאה שנה הושקתה העיר באמצעות תעלות והיו בה כמאתיים בריכות אבן שנקראו "חאוז". בוכרה - עיר חשובה ביותר בדרך המשי - היא ביתה של קהילה יהודית גדולה שאבותיה התיישבו במקום עוד בתקופת השלטון הרומי. ארוחת ערב ולינה בבוכרה.

  בוכרה ואתריה

  יום 6. בוכרה ואתריה

  היום נסייר באתריה המרכזיים של בוכרה. נשוטט בין שרידיה המרשימים של העיר העתיקה הבנויה סביב מצודה. נבקר במוזוליאום העתיק והמשוחזר של איסמעיל סמאניד וכן במסגד בולו האוס. נעבור בכיכר "לאבי האוז" שבמרכזה של העיר ובו בריכת מים גדולה המוקפת עצים ובתי קפה ומאפיינת את האדריכלות המקומית המרהיבה. בצמידות לכיכר נראה גם את מדרסת נאדיר דיוואן באג'י. בהמשך היום נבקר בבית הכנסת וברובע היהודי. נסיים את הסיור בטיול בשווקים של העיר. בערב נצא למופע פולקלור כולל ארוחת ערב. לינה במלון בבוכרה.

  המדבר האדום

  יום 7. בוכרה – המדבר האדום - חיווה

  ארוחת בוקר ולאחריה נצא לנסיעה ארוכה לחיווה. בדרך נעצור ונתפעל מנוף חולות המדבר קיזילקום – המדבר האדום. בהמשך נחצה את נהר האמו דאריה, הנחשב לנתיב המים הגדול ביותר באסיה התיכונה. אורכו למעלה מ-1,400 ק"מ ומקורותיו בהרי פמיר והינדו כוש. בשעות אחרי הצהריים המאוחרות נגיע לעיר הארמונות חיווה אשר נבנתה במאה השמינית וממוקמת במדבר קרא קום. חיווה הייתה בעבר בירת האימפריה החורזמית ושמה אפוף סיפורים וזיכרונות על שיירות עבדים שחצו דרכה מדבריות. לינה, ארוחת ערב ומופע פולקלור בחיווה.

  חיווה - אורגנז'

  יום 8.חיווה – אורגנז' – טיסה לטשקנט

  נקדיש את מרבית היום לסיור בחיווה. נטייל בקומפלקס "איצ'אן קלה"- הרובע ההיסטורי של העיר אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית. נראה שם את הארמונות, ה-מינרטים והכיפות המצופות באריחי קרמיקה מרהיבים. רשימת הביקורים שלנו ארוכה ותכלול את מדרסת מוחמד אמין חאן שנבנתה ב-1852, מסגד ג'ומה ובו 218 עמודי עץ מגולפים, מגדל קלטה מינור שנראה כגליל רחב בצבע טורקיז, נתרשם ממתחם "קונייה ארק" ששימש כמצודה של שליטי העיר וכמו כן במוזוליאום על שמו של פאהלוואן מחמוד, הגיבור המקומי שמכונה "הרקולס של המזרח". נבקר גם בבתי מלאכה לעבודות יד אוזבקיות שונות. ארוחת ערב מוקדמת תוגש באחת ממסעדות העיר ולאחריה ניסע לשדה התעופה בעיר אורגנז' לקראת הטיסה הפנימית לטשקנט. לינה במלון בטשקנט.

  הרי צ'ימגאן

  יום 9. טשקנט - טיסה לתל אביב

  ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נערוך סיור פרידה בטשקנט. נבקר בחלק העתיק וכן באזור המודרני ובו כיכר אמיר טימור, כיכר העצמאות, בית האופרה, בנייני הממשל ואתר הזיכרון לחיילים האוזבקים שנפלו במלחמת העולם השניה בעת ששרתו בצבא האדום של ברית המועצות. נבקר במוזיאון לאומנות שימושית וכן במתחם תיאטרון טשקנט המשמש להופעות אופרה וריקודי בלט. אחר הצהריים נעשה את דרכנו מלאי חוויות לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

  מחירים ותאריכי יציאה 2018    
   

  קוד הטיול

  יציאה

  חזרה

  מחיר

  הדרכה

  הערות

  UZ 0528

  28.05.18

  05.06.18

  1799 $

  מיכאל דימון

  מלא

   UZ0709  09.07.18  17.07.18 1799 $ אהרון שקד מלא

  UZ 1015

  15.10.18

  23.10.18

  1799 $

   מיכאל דימון 

   מלא

    תוספת ליחיד בחדר :  199   $

  מחיר הטיול כולל :

  טיסות  אוזבקיסטן איירליינס במסלול ת"א – טשקנט – ת"א
  • טיסת פנים אחת במסלול: אורגנז' - טשקנט  
  • מיסי נמל והיטלים
  • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
  • כלכלה – ארוחות בוקר וערב בבתי המלון ובמסעדות
  • אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ התוכנית
  • כניסות לאתרים השונים בהתאם לתוכנית
  • 2 מופעי פולקלור המופיעים בתוכנית
  • ביקור במפעל לייצור שטיחי משי
  • מדריך קבוצה ישראלי של חברת "סביב העולם"
  • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריכים מקומיים )
   
  מחיר הטיול אינו כולל : בטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות, דמי סבלות במלונות וטיפ למדריך הישראלי.   


  פרטי טיסות בחברת אוזבקיסטן אייר   

  תל אביב – טשקנט טיסה מספר HY302
  המראה: 13:55 נחיתה: 20:55

  טשקנט – תל אביב טיסה מספר HY303
  המראה: 18:50 נחיתה: 22:25


  רשימת מלונות בהם נלון
   
  מיקום מספר לילות שם מלון דירוג אתר מלון
  טשקנט 3 Ramada Hotel 4* h ttp://ramadatashkent.com
  סמרקנד 2 Asia Samarkand 4* http://asiahotels.uz/en/Asia-Samarkand.html
  בוכרה 2 Sasha and Son 3* http://www.sashasonhotels.com  
  חיווה 1 Orient Star Khiva 3* http://khiva.hotelorientstar.com

  הערות: יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול. הוצאת/הארכת דרכון היא באחריות המטייל בלבד. עם ההרשמה יש להעביר צילום דרכון למשרדינו. כמו כו חשוב לציין כי רמת בתי המלון באוזבקיסטן אינה ברמת מדינות המערב.
  במידה ויחול שינוי במלונות שנבחרו החברה מתחייבת לדרגת מלונות זהה לזו שבטבלה.
   
   

   

  רוצה להירשם לטיול ?

  מלא פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליך

  לטיולים מאורגנים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים ואלפי מטיילים 
    שיצאו עמנו  

   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד