03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444

בעקבות דרקולה ואגדות אחרות: שבעה מקומות עוצרי נשימה ברומניה

 
 
 
 

יש משהו אפל ברומניה, משהו אפל ועם זאת מושך. האם זהו רק מקרה שהרוזן דרקולה מצא לו משכן בחבל טרנסילבניה שברומניה? וא ם היה רק אגדה, האם זה מקרה שהאגדה הזו צמחה דווקא ברומניה? אבל רומניה היא הרבה יותר מדרקולה. זוהי ארץ שבה ניתן

למצוא נופים עוצרי נשימה, היסטוריה עתיקה ומודרנית ותרבות עשירה ומרתקת. הנה כמה מקומות שיציגו בפניכם קצת ממה שיש לרומניה להציע למבקרים בה.

 


 

 

מבצר רשנוב ( Râșnov Citadel )


שלא כמו כה הרבה מבצרים אחרים, המבצר הזה הוקם בידי הכפריים שהתגוררו במקום כדי לשמש להם מקלט והגנה כנגד פלישות, פשיטות והתקפות. הכפר, שישב על דרך חשובה ומושכת צבאות, עבר למעשה אל תוך המצודה שהפכה להיות מקום מושבו. השרידים הארכיאולוגיים

במקום מלמדים על ביצורים עתיקים כמו ההיסטוריה האנושית אבל המצודה עצמה קיימת בעיקרה מימי הביניים והיא מלאה בסיפורים ואגדות. כיוון שיש כל כך הרבה דברים לראות במבצר הזה, הנה סרטון שמרכז כמה וכמה תמונות מהמקום כדי שתדעו מה מצפה לכם במקום המופלא הזה.

 

 


 

 

פרדאל (   Predeal   )

   

העיירה הזו יושבת בעמק בגובה של יותר מאלף מטרים מעל פני הים והיא מוקפת בהרים. בחורף באים חובבי הסקי למקום כדי ליהנות מהשלג אבל גם בקיץ הנופים האדירים מושכים אל המקום מבקרים רבים שנהנים מהאוויר הצלול, מהעיירה הציורית ומהמרחבים משמחי הנפש.

 


 

 

ארמון פלש, סינייה (   Peleș Castle    

 

 

העיר סינייה – הקרויה על שם הר סיני, תודה ששאלתם – היא אחת מהערים היפות ביותר ברומניה. יש בה לא מעט דברים לראות – וגם מסביב לה יש מסלולי טיול מומלצים – אבל נדמה שהארמון הזה הוא פסגת הביקור בעיירה ואולי אחת מפסגות הביקור ברומניה. הארמון הזה – משכן הקיץ של משפחת המלוכה הרומנית – נבנה במאה ה-19 ויש בו פאר מקסים שמזכיר סיפורי אגדות על נסיכים ונסיכות. והנה סרטון מבפנים:  

 

 


 

מכרה המלח הישן שבעמק פרחובה ( Salina Veche )


אם לא די לכם באווירת האגדות הנה לכם עוד מקום שבו אפשר להיזכר בעוד אגדות: למשל – מכרות הגמדים שבשר הטבעות. המקום אמנם איננו עתיק במיוחד – המכרה היה פעיל מ-1943 ועד 1970 אבל הוא מעורר מחשבות על האדמה העתיקה עצמה ועל מה שמסתתר בתוכה ומביט על מעשי האדם, מרשימים ככל שיהיו.

 


   

מבצר בראן ( Bran Castle )

 

הייתי רוצה לספר על מגוון הדברים שיש לראות בטירה הזו – למשל אוסף האומנות והריהוט של המלכה מרי אבל אי אפשר להתחמק מדרקולה ברומניה – גם לא חייבים לנסות. ישנם לפחות שלוש טירות שמיוחסות לרוזן המפורסם וזו אחת מהן. האמת ההיסטורית נתונה לוויכוח ארוך שנים אבל ביום הנכון, בשעה הנכונה ומהזווית הנכונה, אי אפשר לפקפק יותר ונותר רק לדעת: זהו אכן המבצר של דרקולה. מצד שני, אפשר להגיד את זה על לא מעט מקומות ברומניה וזהו חלק מהקסם האפל של הארץ הזו.


   

סיגישוארה ( Sighişoara )

 

למה לציין מקום אחד בעיר הזו כשכל רחוב וכל סמטה בעיר הם ציור שקם לחיים? הבתים העתיקים, החומות והמגדלים, הצבעים והמראות מהפנטים את המבקרים במקום והם מתקשים לעזוב את העיר. דרך אגב – בעיר גם נמצא הבית שבו נולד ולאד צפאש, הלא הוא הרוזן דרקולה. כמו שאמרתי – אי אפשר להתחמק מהרוזן ברומניה.

 


 

אגם אנה הקדושה ( Lake Sfânta Ana )


אמנם מסביב לכל אחד מהמקומות שראינו בשורות הקודמות תוכלו למצוא נופים עוצרי נשימה אבל הנה לפחות מקום אחד שבו אנחנו מקדישים את כל תשומת הלב שלנו לטבע המרהיב של רומניה. האגם הזה הוא מכתש געשי שהתמלא מים והוא יושב בשמורת טבע מהיפות באירופה.  אולי הוא מזכיר לנו שמתחת לרגלי האנשים, לבתים, לטירות, להיסטוריה האנושית, הטבע ממשיך בשלו וטומן בחובו עוצמה גדולה יותר מכל רוזן צמא דם ואגדי.

 


 

בואו ליהנות מטיול ייחודי ומיוחד לרומניה

טיול כוכב מאורגן 7 ימים בעקבות דרקולה, ארמונות וארכיטקטורה ייחודית, נופים ציוריים ומצודות מימי הביניים

 

 

 

 

 

חפש טיול
דלג על צור קשר

יש לך שאלות נוספות ?

השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
checked
דלג על מאמרים
 לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
עבור לתוכן העמוד