03-5163163

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-5163163
  מידע למטייל אודות יעדי הטיולים המאורגנים ומקומות הביקור המרכזיים

  טיול מאורגן לסרי לנקה - מידע למטייל

   

  על קצה המזלג אודות ערים ומקומות מרכזיים בהם נבקר במהלך הטיול המאורגן לסרילנקה 

   

  קולומבו (Colombo)

  קולומבו, הינה הבירה הסואנת והתוססת של סרי לנקה. עם כ 800,000 תושבים היא העיר הגדולה ביותר במדינה והמרכז העסקי, הכלכלי והמסחרי שלה. היא שוכנת בחוף המערבי של האי, על פתחו של נהר קלאני ולה מעגן טבעי. מיקומה הפך אותה לשער הכניסה אל האי, עובדה אשר משכה אליה סוחרים וכובשים, בתחילה הערבים, אחר כך הפורטוגזים, ההולנדים והבריטים.קולומבו היא עיר תוססת ומגוונת ובה שילוב מיוחד של סגנונות בנייה מסורתיים עם ההשפעות הקולוניאליות הניכרות עד היום. האופי המודרני של העיר עם הבנקים, בנייני המשרדים, המלונות, המסעדות וכיו"ב בא לצד אורח החיים המסורתי, השווקים, הגנים, הפסלים והמקדשים. כל אלה הופכים את הביקור בה לחוויה.

    

   

  נגומבו (Negombo)

  העיר נגומבו שוכנת בחלקו המערבי של האי ובמרחק נסיעה קצר משדה התעופה. זוהי עיר בעלת היסטוריה מעניינת אשר השפעותיה ניכרות עד היום. במאה ה-16 הגיעו לכאן הפורטוגזים ונטעו בה את שורשי הנצרות הקתולית. בשנת 1640 כבשו ההולנדים את נגומבו מידי הפורטוגזים והפכוה למרכז מסחרי חשוב. הם חפרו תעלה המכונה עד היום "התעלה ההולנדית" ובנו מצודה כדי שתבטיח את השייט הבטוח בה. בתקופתם המסחר בתבלינים פרח ובעיקר הקינמון, יקר הערך, אשר אותו שינעו מפנים האי, אל החוף ומשם ייצאו את הסחורה הלאה לאירופה. כעבור כ 150 שנים, כבשו הבריטים את המקום ללא מאבק. ההשפעות האירופיות ניכרות היטב בנגומבו, ומשתלבים באופן מרתק עם התרבות המקומית. כיום כלכלת נגומבו מתבססת בעיקר על תיירות אך הדייג עודנו מרכיב חשוב בפרנסת תושבי העיר ושוק הדגים התוסס שבה הוא מוקד משיכה לתיירים ולמקומיים כאחד.

   

    

  פינוואלה (Pinnewala)

  פינוואלה הינו בית יתומים עבור פילים צעירים אשר נמצאו פצועים או נטושים ואשר נזקקו לסיוע על מנת לשרוד. הפילים בסרי לנקה שימשו לאורך ההיסטוריה את המקומיים ככלי תחבורה, משא, לצורכי פולחן ואף כחיית מחמד. עם חדירתה של הטכנולוגיה אל האי, פחת הצורך בפילים באופן משמעותי ורבים מהם נותרו "חסרי תועלת". כיום רבים מתושבי סרי לנקה מגדלים פילים כחיות מחמד אך מספרם בטבע צונח מדי שנה. בית היתומים אשר הוקם בשנת 1975 שם לעצמו מטרה להציל פילים יתומים ולנסות להשיבם לטבע במידה והדבר מתאפשר. הביקור בפינוואלה הוא אחד מאתרי התיירות המפורסמים בסרילנקה והצפייה בפילים בשעת האכלה והרחצה בנהר הינו חוויה מהנה. מפעם לפעם נשמעת ביקורת מקצועית על רווחת הפילים והפיכתם לאובייקט תיירותי. מאידך קיים הצורך המתמיד במימון שיאפשר את רווחתם של הפילים, ומימון זה מגיע מן התיירים המשלמים על ביקור במקום.

   

   

  דמבולה (Dambulla)

  דמבולה ידועה בזכות מקדשי המערה המרשימים שלה אשר נמצאים על גבעה נישאת בקצה הדרומי של העיירה. חמש מערות המקדש מכילות פסלים וציורים אשר השתמרו בצורה נפלאה במשך מאות ואף אלפי שנים. ראשית ימי המקום עוד בתקופה הפרהיסטורית אז שימשו המערות למגורים. הפיכתן של המערות למקדשים החלה לפני כ 2100 על ידי המלך וואלאגאמבה, אשר מצא כאן מסתור במשך 12 שנים, עת נמלט מידי אויביו. כאשר חזר לממלכתו והפך למלכה, ביקש וואלאגאמבה להקים במקום מקדשים בודהיסטים, כאות תודה והוכרה והפך את המערות למקום פולחן. מאז ועד היום משמש המקום למקום פולחן בודהיסטי, על אף שהיו מאות שנים בהן נשכח המקום ונזנח.

   

   

  סיגרייה (Sigiriya)

  סיגרייה הינה אחד מן האתרים המרשימים בסרי לנקה. זהו למעשה סלע עצום, בגובה 200 מטרים, המזדקר מתוך הג'ונגל ונישא גבוה מעליו. צבעו האדום מוסיף ליופיו והמבנים המרתקים אשר בראשו מספרים את סיפורו המרתק של המקום. בשנת 477, התנקש קאסיפה באביו, המלך דאטוסנה. הוא גנב את כתר המלכות מיורש העצר, אחיו הבכור מוגאלאנה, ברח עם פמלייתו והעתיק את הבירה לכאן. בשנת 495, עלה בידו של מוגלאנה להביס את אחיו, הוא כבש את המקום והפכו למתחם פולחני בודהיסטי. כיום, סיגרייה היא נמצאת ברשימת אתרי המורשת העולמיים של אונסק"ו וניתן לראות בה את שרידי הממלכה הקדומה של קאסיפה, גניו וכן את המקדשים הבודהיסטים.

   

   

  פולונארואה (Polonnaruwa)

  על אחת מן הדרכים החשובות בסרי לנקה שוכנת לה העיר פולונארואה. זוהי אחת הערים העתיקות במדינה והיא הוכרה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. השרידים הארכיאולוגים הפזורים על פני שטח גדול משמשים עדות אילמת לעברה המפואר של העיר ועל היותה בירת הממלכה במשך מאות בשנים. זו הייתה למעשה בירתה השנייה של סרילנקה והיא הגיעה לגדולתה במאות ה-11 וה 12. כיום ניתן לראות בה מקדשים, פסלים מרהיבים, ארמון, מרחצאות וממצאים ארכיאולוגיים מרתקים נוספים.

   

    

  אנוראדאפורה (Anuradhapura)

  במשך למעלה מ 1000 שנים שימשה אנוראדאפורה את מלכי סרילנקה והייתה לבירתם. ראשית ימיה נטועים במאה ה-4 לפני הספירה אך היא עלתה ופרחה רק כמאה שנים אחר כך, עם הבאתו לסרי לנקה של ענף עץ התאנה הקדוש אשר נמנה עם שרידיו של בודהה. אנוראדאפורה הפכה למרכז בודהיסטי חשוב והעיר הוסיפה לגדול ולהתפתח במשך מאות השנים הבאות עד למאה העשירית, עת חשיבותה פחתה. העיר המודרנית החלה להתפתח במאה ה – 20 אך עיקר העניין הוא כצפוי בחלקה העתיק בו ניתן לראות מקדשים יפים, מאגרי מים מרשימים ומערות השקיה עתיקות ומתוחכמות.

   

   

  מינרייה (Minneriya)

  זוהי שמורת טבע ולמרות שטחה הקטן יחסית קיימים בה תנאים גיאוגרפיים וטופוגרפיים שונים – יש בה יערות טרופיים, שטחי סוואנה ואגמים בהם יכולים בעלי החיים השונים להסתובב באופן חופשי. בשל אופיים הטופוגרפי השונה של האזורים בפארק ניתן למצוא בו מגוון גדול של בעלי חיים וצמחים. האטרקציה העיקרית כאן הם הפילים כמו גם עדרים שונים העוברים כאן בעונת הנדידה. בחודשים אוגוסט וספטמבר מתרחשת כאן תופעה מדהימה בקנה מידה עולמי – פילים אסייתים מרחבי האי נוהרים לכאן כדי לאכול, לרחוץ במימי האגם וחשוב מכל, על מנת להיפגש. זהו אירוע חברתי, מפגש הפילים האסיתיים, הגדול בעולם.

   

    

  הבראנה (Habarana)

  הבראנה היא עיר ציורית בצפון מרכז סרי לנקה וידועה בזכות שירותי התיירות הטובים והידידותיים לסביבה. הבראנה, ממוקמת בסמוך לפארקים הלאומיים הבראנה ומינרייה, כמו גם במרחק לא רב מסיגרייה וממקדשי המערות בדאמבולה. קרבתה ליעדי תיירות רבים כל כך בשילוב של שירותי התיירות המצוינים שהיא מספקת, הפכו אותה למרכז מבוקש לתיירים אוהבי טבע, חיות בר, היסטוריה, אתרי מורשת ותיירות אקולוגית.

   

   

  מאטאלה (Matale)

  העיר מאטאלה שוכנת בעמק פורה בלב האי סרילנקה ומפורסמת בזכות חוות התבלינים הרבות שבסביבותיה. התבלינים אשר גדלים כאן הם קינמון, פלפל, וניל, הל, אך גם מוצרים כגון גומי, כינין, תמרים ותה.

   

   

  מקדש אלוביהרה (Aluvihara)

  מצפון למאטאלה נמצא מקדש אלוביהרה שהוא למעשה סדרת מקדשי מערה אשר נחצבו בתוך סלעים. הסלעים למעשה התמוטטו מהרים הנישאים מעל לעמק. למרות גודלו הצנוע של המקדש, יש לו חשיבות גדולה בהתפתחות הבודהיזם ובהיסטוריה של הדת. כאן נכתבו, על גבי עלי עץ התמר, אוסף כתבי הקודש הקדומים ביותר של הבודהיזם. מלאכת כתיבת הקאנון נערכה במאה ה-1 לפסה"נ וזאת לאחר שבמשך שנים רבות תוכנו הועבר מפה לאוזן.

   

    

  קאנדי (Kandy)

  ברום של 500 מטרים מעל פני הים נמצאת העיר קאנדי, הטובלת בצמחייה עשירה ובמרכזה אגם יפה. זו העיר השנייה בגודלה בסרי לנקה, משמשת כבירת המחוז המרכזי ומתפארת בעברה כבירתם האחרונה של מלכי סרילנקה. תושבי העיר, בודהיסטים ברובם, מתגאים במורשתם ובמסורת הנשמרת על ידם. בעיני רבים נחשבת קאנדי לעיר האותנטית ביותר מבחינה תרבותית והיא מהווה את אחד מן המרכזים החשובים של הקהילה הבודהיסטית בסרי לנקה ובעולם כולו. הסיבה לכך טמונה במקדש השן שבתחומה. על פי המסורת הבודהיסטית, אחת משיניו של בודהה נלקחה בחשאי בעת לווייתו של בודהה והוברחה לסרי לנקה מאות שנים אחר כך בתוך שיערה של הנסיכה. לאחר נדודים רבים הגיעה השן המקודשת לכאן, ובמאה ה-17 נבנה עבורה משכן קבע - מקדש השן. זהו השריד החשוב ביותר שנשתמר בסרי לנקה ועל כן זהו אתר עלייה לרגל עבור בודהיסטים מרחבי תבל.

   

    

  נווארה אליה (Nuwara Eliya)

  נווארה אליה שוכנת גבוה בהרים ומוקפת בשדות ירוקים ואין סופיים. זוהי עיירת נופש מבוקשת אשר זכתה לכינוי "אנגליה הקטנה" בשל המבנים הקולוניאליים, הגנים והמורשת הבריטית הניבטת מכל עבר. האוויר הצלול והקריר, הירוק מכל עבר והקסם הבריטי במתכונתו המודרנית, משווים למקום אווירה מיוחדת ושונה מכל מקום אחר בסרי לנקה. מטעי התה הרבים הפזורים כאן, בהם גם התה הציילוני, אשר נחשב לתה הארומטי הטוב בעולם הינם מוקד משיכה נוסף לאזור היפהפה הזה.  

   

  קיטולגאלה (Kitulgala)

  הכפר קיטולגאלה שוכן באזור הנחשב לבעל כמות המשקעים הגבוהה ביותר בסרי לנקה, זאת בשל שני המונסונים הפוקדים אותו מידי שנה. על כן הכפר התברך בצמחייה שופעת ובנהר שוצף אשר מושך אליו הרפתקנים המבקשים להתנסות בראפטינג. אטרקציה תיירותית נוספת היא צפייה בבעלי הכנף הרבים אשר מקננים כאן ביניהם כמה עשרות ציפורים נדירות. אך יותר מכל, קיטולגאלה נודע בזכות הסרט "גשר על נהר הקוואי" אשר צולם כאן, והאתר שבו צולם הסרט נגיש כיום לתיירים אשר יכולים להתרשם מן המקום.

   

   

  ברואלה (Beruwela)

  העיירה ברואלה שוכנת בצידו המערבי של האי וידועה בזכות רצועת החוף היפהפייה שלה, בעלת החול הזהוב ומטעי הדקלים שלאורכה. העובדה שניתן לשחות כאן כל ימות השנה הפכה את האזור ליעד תיירותי ראשון במעלה ולא מפתיע שאתר הנופש הראשון בדרום ממערב סרי לנקה הוקם כאן. על אף היותה עיירה תיירותית ברואלה משמרת גם אווירה של כפר דייגים ומאפשרת הצצה לחיי האוכלוסייה המקומית.

   

   

  גול (Galle)

  העיר גול, מוקפת החומה, ידועה בזכות כריית אבני החן שבה, ליטושן ועיבודן. מכאן כנראה התגלגל שמה של העיר שכן פירוש המילה גול בסינהלית (שפתה של הקבוצה האתנית הגדולה בסרילנקה) היא סלע.בראשית המאה ה-16 הקימו כאן הפורטוגזים מבצר מרשים בעל חפיר אשר הגן על הנמל החשוב. במאה ה-18 לקחו ההולנדים את השליטה על האי מידי הפורטוגזים וגול הגיאה לשיא פריחתה. הנמל הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי והעיר עצמה היא דוגמא מרתקת לשילוב של בנייה אירופית ואדריכלות מקומית.

    

   היקאדווה (Hikkaduwa)

  היקאדווה היא עיירת חוף כייפית אשר מפורסמת בזכות חופיה היפהפיים ושונית האלמוגים הצבעונית שלה. מטבע הדברים המקום הוא מוקד משיכה לתיירים המבקשים לגלות את הסודות הצפונים מתחת למים. כאן ניתן למצוא ארבע ספינות טבועות, עולם ימי עשיר וצבעוני והכול במי ים כחולים וצלולים. בנוסף לכך, המקום ידוע כאחד מאזורי גלישת הגלים הטובים ביותר בסרי לנקה. כל אלו יכולים להסביר את היותה של היקאדווה, עיירה תיירותית, בעלת מלונות, מסעדות, חנויות ושירותי תיירות רבים ומגוונים.

   

   

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?


  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף

  • קבוצות קטנות ואיכותיות

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר

  • תכנון מוקפד על כל פרט

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים עם אלפי מטיילים

  דלג על המסלולים שלנו דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד