03-5163163

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-5163163
  מידע למטייל אודות יעדי הטיולים המאורגנים ומקומות הביקור המרכזיים

  טיול מאורגן ליפן - מידע למטייל

  יפן - מידע כללי

  עיר הבירה: טוקיו, עם 12 מיליון תושבים 38 מיליון כולל הפריפריה. המדינה מחולקת לפי 47 מחוזות.

  שטח:377.835 קמ"ר עם קו חוף של 29.751 ק"מ. המדינה מורכבת מ-6852 איים. הגדולים הם הונשו, הוקאידו, שיקוקו,קיושו. בצפון ובמערב ים יפן מפריד בין יבשת אסיה למדינה.

  אקלים: האקלים משתנה בין חבלי הארץ השונים ומתאפיין ב4 עונות עיקריות. לעיתים יש התפרצויות הרי געש, סערות טייפון וגלי צונמי. קשיי הטבע ופורענויות ההיסטוריה דרבנו את היפנים לחריצות, הדדיות, ואחראיות קולקטיבית.

  ממשל: מלוכה חוקתית. בראש המדינה עומד הקיסר (מ- 1989) אקיהיטו. הפרלמנט כולל בית עליון ובו 247 חברים ובית תחתון ובו 480 חברים. יש הפרדה מוחלטת בין הרשויות והבחירות נערכות כל 3 שנים. בית המשפט העליון מאושרר ע"י הקיסר. אחרי מלחמת העולם השנייה, השוגונים ואנשי הצבא הוחלפו בטכנוקרטים ופוליטיקאים. בממשלת יפן 14 שרים. הממשלה נותנת דין וחשבון לפרלמנט (הדייט) שפועל לפי החוקה.

  נתונים כלכליים: תוצר גולמי: 5.5 טריליון $, תמ"ג לנפש: 38.000$, אבטלה: 3.1% ( 2015). צמיחה שנתית: כ-1% (2016), ריבית0%. אינפלציה קרובה לאפס. מטבע: 1 דולר $= 112 יין JPY ( ינואר 2018). יפן היא מעצמה תעשייתית ונחשבת לשנייה בגודלה בעולם במונחי תוצר לנפש. הכלכלה מבוססת על שיתוף פעולה ממשלתי-תעשייתי, מוסר העבודה גבוה, הוצאות הביטחון מאוד נמוכות עם שליטה בטכנולוגיות עילית ודגש חזק על חינוך. כוח העבודה מונה 66 מיליון בני אדם מתוכם 40% נשים. כלכלת יפן היא כלכלה צעירה ומודרנית. זו מדינת הי-טק המפעילה 60% מהרובוטים הפועלים בעולם. מצד שני, הרצון לחקות את המערב פוגע בתרבות המסורתית.
  חברות גדולות הפועלות ביפן : טויוטה, הונדה, ניסאן, מזדה, סוני, מיצובישי, מצושיטה, טושיבה, היטאצי, פנסוניק ועוד...

  יצוא עיקרי: טכנולוגיות מובילות (10%), מכשירי חשמל ואלקטרוניקה, תקשורת, תעשיית רכב (15%), משחקים וצעצועים, מכוניות (ייצור כ-12 מיליון כלי רכב בשנה), מכונות לתעשייה ולמשרדים, רובוטים, מתכות מעובדות, טקסטיל, כימיקלים, מזון מעובד, התפתחות ענף התיירות והחקלאות המודרנית.

  יבוא עיקרי: מכונות לתעשייה, דלקים, כימיקלים, חומרי גלם לתעשיית המתכת, ביגוד ומוצרי מזון.חקלאות: תחום בעל תפקיד מרכזי במסורת והתרבות היפנית. רק 12% משטח יפן מתאים לעיבוד חקלאי, אולם החקלאות מבוססת על גידולים בטכנולוגיות מתקדמות בסיוע של סובסידיות והגנות כלכליות. המדינה מגדלת מספיק אורז לצריכה המקומית ומאפשרת רק 7% יבוא. יפן מחזיקה אחד מציי הדייג הגדולים והמשוכללים בעולם. 15% מכמות הדייג העולמי מופקת ביפן.

  אנרגיה: יפן חסרת מקורות מקומיות של אנרגיה מלבד פחם. היא חייבת לייבא נפט גולמי, גז טבעי, אורניום וכו'...

   

  אוכלוסיה : כ- 126 מיליון תושבים (ירידה של 0.5 מיליון ב-3 שנים). האוכלוסייה מזדקנת והילודה יורדת בהתמדה. 28% מעל גיל 65, 13% מתחת לגיל 15, (בישראל 30% ). תוכניות לעידוד הילודה לא הצליחו עד כה. היפנים נהנים מתוחלת החיים הגבוהה בעולם 83 שנה לגברים, 86 לנשים. 99% ממוצא יפני במקור שבטים שהגיעו מהיבשת או מאיי האוקיאנוס השקט, 1% אחרים, קוריאנים, סינים, פיליפינים. כ- 90% מהתושבים מתגוררים בערים.היפנים מאוד מודעים למעמד, לגיל ולסטאטוס ורוכשים כבוד בהתאם. כל אחד יודע את מקומו בתא המשפחתי, החברתי, התעסוקתי. המבוגרים יקבלו שירות ראשונים.

  דתות ביפן
  שינטו
  : במיתולוגיה היפנית איזאנאמי האלה הנקבה ואיזאנאגי האל הזכר ירדו מהשמיים ויצרו את האי היפני הראשון, הם התייחדו וילדו את איי יפן והאלים. האלים הם כוחות הטבע או גיבורים. אלת השמש היא אם קדמונית למשפחת הקיסר במשך דורות ועד סוף מלחמת העולם השנייה. סמלי הקיסר לקוחים ממיתולוגית השינטו והם "המראה", "חנית יהלום" ו"מגל". במקדשים מקפידים על טהרה, ניקיון ויופי. כ-80% מהיפנים הם שינטואיסטים. בגיל 7 ימים מביאים את התינוקות למקדש לקבל את ברכת הכוהנים. נהוגים גם טכסי בגרות המתקיימים בגילאי 10- 15. השינטו זו דת של אסתטיקה ויופי, טוהר והרמוניה מעין רומנטיקה של הסדר החברתי.

   

  בודהיזם: מקורו בהודו והגיע ליפן דרך סין וקוריאה במאה השישית לספירה. (השינטו והבודהיזם חיים בדו קיום ביפן). בעולם הגשמי יש "סבל", יש להבין את מקור הסבל ולפעול להפסקתו דרך חשיבה והבנה נכונה, פעילות מוסרית נכונה כגון דיבור, מעשים, אורח חיים, ריכוז מאמץ, מודעות והתבוננות. כללי התנהגות: להימנע מלקחת חיים, מלקחת דבר שאינו ניתן, מחושניות יתר או התנהגות מופקרת, דברי שקר, וצריכת חומרים המקהים את התודעה. כ-67% מהיפנים הם בודהיסטים.

  קונפוציאניזם: קונפוציוס חי בסין במאה ה-6 לפני הספירה פחות או יותר במקביל לבודהה בהודו. הוא רואה במשפחה ובחברה את המסגרות הנכונות לעולם תקין והרמוני. לעולם חוקים קבועים וברורים. המערכת המשפחתית חברתית היא היררכית, ה"ג'וניורים" מצייתים ל"סניורים". השילטון לא מבוסס על כוח אלא על דוגמה אישית ומוסר, על חינוך, על נימוסין והליכות ועל טקסים. על ראש החברה, המלך, הקיסר למלא את תפקידו מתוך אהבה ואמון ולשמור על ההרמוניה. הקונפוציאניזם הגיע ליפן יחד עם הבודהיזם והשפיע עליו.

  טאואיזם: מנציאוס, פילוסוף סיני מהמאה ה-4 לפני הספירה, קיבל את תורת קונפוציוס עם אפשרות לביקורת והחלפת המנהיגות שלא פועלת לטובת הכלל. שינוי תמידי והתקדמות אישית מבטיחים חיי נצח. יש חשיבות בתהליך. הדגש הוא על דרך הביצוע ולא על הסיום, הטאו הוא מעבר. הטאואיזם מקבל את היום-יומי ומשתדל למצוא יופי בעולם כבסיס לאידיאלים של אסתטיקה.

  זן בודהיזם: בודהא ההיסטורי ישב 45 ימים במדיטציה עד שקיבל הארה. הזן מדגיש את המדיטציה כדרך לגילוי האמת, לגאולה, להבנה והתבוננות פנימית ולשחרור (SATORI). האב הרוחני של הזן הינו נזיר בשם בודידהארמה. במאה ה-6 הגיע לסין ללמד את הבודהיזם ואת אומנויות הלחימה. התורה מושפעת מפילוסופית ה"טאוייזם" הסיני והחיפוש אחרי השלווה הפנימית. ה"קונפוציאניזם" מדגיש נימוסים ומסורת. יש אסכולות גדולות של זן בודהיזם ביפן. העיקרון המנחה הינו תרגול המחשבה דרך חידות חסרות פשר, ישיבה במדיטציה, משמעת רוחנית והתנהגות מוסרית. המאמינים באו מקרב מעמדות המשכילים והלוחמים. התפתחות הזן הביא לטיפוח טכס התה, הגנים ורוח הזן, האומניות ובכללן ארכיטקטורה וציור, שירה, עיצוב כלים, תיאטרון, קדרות ואומנויות לחימה. בעולם המודרני הזן משפיע על דרכי חשיבה של פוליטיקאים, אנשי כלכלה וארגונים חברתיים.

  נצרות: פחות מ-2% של האוכלוסייה נחשבים לנוצרים.

  יהודים ביפן : ראשוני היהודים הגיעו עם פתיחת הגבולות ב-1854 מהונג קונג ושנחאי. הם התיישבו ביוקוהמה, קובה ונגזקי בה הוקם בית כנסת ראשון. בשלושת הערים יש בתי קברות יהודיים. במלחמת רוסיה יפן, חייל רוסי מצטיין יוסף טרומפלדור שאיבד את ידו בקרב נגד היפנים בפורט ארתור, נפל בשבי. במחנה השבויים הוא הקים באישור היפנים חוג ציוני. משקיעים יהודים עוזרים ליפן בהקמת צי מודרני. אחרי רעידת האדמה ב-1923 ביוקוהמה הקהילה התרכזה בקובה ומנתה כ-1000 איש. ב-1931 יפן כבשה את מנצוריה והעיר חארבין, אולם לא פגעו ביהודים. בתקופת השואה ולמרות התקרבות יפן לגרמניה הנאצית, היפנים לא אמצו מדיניות נגד היהודים. ידוע על קונסול יפן בליטא שפעל בעיר קובנה וסיפק אישורי כניסה ליפן ל 6000 יהודים שברחו מאירופה דרך ברית המועצות ליפן ולאיי קורסאו. אותו קונסול הוגדר כחסיד אומות העולם.

  המשפחה היפנית: לפי הבודהיזם ובהשפעת הקונפוציוניזם המשפחה הנה היחידה החברתית הטבעית. היא פועלת כגוף היררכי בו הצעירים מצייתים למבוגרים והנשים לגברים. כל אחד יודע את מעמדו ושומר עליו מתוך דאגה וכבוד הדדי. הציות הוא תנאי לשמירה על הרמוניה משפחתית. בעת המודרנית הדברים עוברים שינוי. ההתפתחות האישית וההשכלה שווים בשני המינים. הגברים לומדים יותר לכיוון הכשרה ותעסוקה לכל החיים, הנשים לכיוון השכלה כללית ותעסוקה ארעית בגלל תפיסה חברתית שאחרי הנישואין ואחרי לידות האישה תצא ממעגל העבודה.

  האוכל ביפן : הים הסובב את איי יפן קובע את רוב המאכלים המסורתיים של המדינה, הרבה מאכלי ים, אצות ים, מעט בשר, עוף, ירקות ופירות. האוכל היפני שונה מהאוכל המערבי או האסייתי.

   

  אודות ערים ומקומות מרכזיים בהם נבקר במהלך הטיול ליפן

    

  טוקיו (Tokyo) 

  פירוש השם טוקיו הוא "הבירה המזרחית" שכן בשנת 1869 עברה המשפחה הקיסרית מקיוטו לטוקיו (אשר נקראה באותם ימים אדו), הם שינו את שמה לטוקיו וקבעו בה את בירתם. כבר באותם ימים זו הייתה עיר גדולה ומשגשגת עם כמה מיליוני תושבים. כיום חיים בעיר למעלה מ 13 מיליון איש, ועם למעלה מ 34 מיליון איש החיים בעיר ובפרבריה היא נחשבת למטרופולין הגדול והצפוף ביותר בעולם. היא נחשבת לאחת הערים המתקדמות בעולם מבחינה טכנולוגית ויש בה מערכת תחבורה משוכללת, גורדי שחקים, מרכז עסקים משגשג, מסעדות מגוונות, תעשיית בידור ועוד. בעת ובעונה אחת עם הקדמה והמודרניזציה, טוקיו מהווה מרכז תרבותי המשמר מסורת עתיקת יומין וניתן מלמצוא בה מקדשים, גנים יפניים כמו גם מוזיאונים ושווקים מסורתיים, ביניהם שוק הדגים הגדול בעולם אשר קיים כבר כ 350 שנים. גודלה ועושרה התרבותי של טוקיו מספקים מגוון גדול של אטרקציות, מוקדי בילוי ותיור.

   

  קמאקורה (Kamakura)

  עיר חוף שקטה ויפה במרחק של כשעה מטוקיו. בסוף המאה ה-12 הועתק המרכז הפוליטי של יפן והיא שימשה בכבירה הפוליטית כ 150 שנה. כיום, קמאקורה היא היום היא עיר קטנה ויעד תיירותי פופולארי. יש כאן מקדשים, פסלים מרשימים, מונומנטים היסטוריים וחוף ים חולי ויפה המושך תיירים ומקומיים רבים בימי הקיץ.

   

  אינושימה (Enoshima) 

  אי קטן בגודל של כ -4 קילומטרים, והוא מחובר אל היבשת באמצעות גשר באורך של 600 מטרים. האי כולו מוקדש לאלה בנטן, אלת השפע, הידע, המוסיקה והמזל. המיתולוגיה היפנית מספרת שהאלה בנטן העלתה את האי מעל פני המים במאה ה-6 לספירה וכיום פזורים באי מקדשים לכבודה. בסוף המאה ה-19, סוחר בריטי בשם סמואל קוקינג, רכש את שטחים רבים על באי אינושימה. הוא הקים כאן גנים בוטניים ומשתלות רבות. כיום הגנים הבוטנים אשר נקראים על שמו, הם מן היעדים התיירותיים החשובים של האי. האי התברך בנוף ויופי טבעי ולתיירים הוא מזמן מגוון אטרקציות הכוללות הליכה בטבע, בילוי על חופיו היפים, ביקור במקדשים ובמערות, בגנים הבוטנים,עלייה למגדל התצפית ועוד.

   

  האקונה (Hakone)

  העיר שוכנת ברום של 800 מטרים מעל פני הים, באזור שופע צמחייה, נופים מרהיבים, תופעות וולקניות לרוב ומעיינות תרמיים אשר הביאו לה את פרסומה. הביקור ביפן אינו שלם ללא ביקור כאן ולא בכדי זהו אחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מקומיים ותיירים כאחד. בנוסף לרחיצה במעיינות הפתוחים והסגורים יש בהאקונה מוזיאונים מעניינים, מסלולי הליכה יפים, אגם אשר ניתן לשוט בו ותצפיות מרהיבות לעבר ההר החשוב והקדוש ביותר ביפן – הר פוג'י.

   

  מצודת מטסומוטו (Matsumoto)

  מצודת מטסומוטו נחשבת למצודת העץ העתיקה ביפן ולאחת מן היפות שבהן. המצודה נבנתה בסוף המאה ה-16 וסביבה נחפר חפיר אשר בו ניתן לראות היום דגי קרפיון צבעוניים וברבורים צחורים השטים להנאתם ומוסיפים קסם למקום. המצודה בת שש הקומות נצבעה בפסים של שחור ולבן ולכן היא מכונה לעתים "מצודת העורב". בתוך המצודה ניתן להתרשם מתצוגה של כלי נשק ומן המדרגות התלולות המקשרות בין הקומות. כמו כן מבעד לחלונות נשקפים המראות היפים של האלפים היפניים, העיר מטסומוטו והחפיר אשר מקיף את המצודה. 

   

  טאקייאמה (Takayama) 

  טאקייאמה שוכנת גבוה בהרים, באלפים היפניים, בליבם של יערות עבותים. העיר נוסדה במאה ה- 16 ולמרות ריחוקה הגיאוגרפי היא ידעה שנים רבות של פריחה ושגשוג בעיקר במאות ה 17 וה 18. העיר העתיקה של טאקייאמה שומרה בצורה יפהפייה ויוצאת דופן, עם בתי העץ השחורים, תעלות הניקוז המסורתיות, הריקשות והאסתטיקה הגבוהה אשר הופכת את הביקור כאן לנעים מאין כמותו. איכות העצים הגבוהה שמספק היער והנגרים הטובים הביאו לכך שהיא לא הייתה לעוד עיירה מנומנמת ומרוחקת כי אם מרכז מסחרי משגשג. בטקייאמה יש שוק תוסס, מקדשים, מבשלות סאקה מסורתיות ומגוון אטרקציות תיירותיות.

    

  קאנאזאווה (Kanazawa) 

  קאנאזאווה היא עיר נעימה במרכז יפן, עם כחצי מיליון תושבים. ייחודה הוא בכך שהאומנות והמלאכות המסורתיות תופסות בה מקום מרכזי. אחד ממפעלי המשי הגדולים ביפן נמצא כאן, קדרים רבים פועלים בעיר ומופעי התיאטרון המסורתיים ואומנות הבמה של קאנאזאווה הם שם דבר ביפן. אך הסיבה שבגינה פוקדים אותה מידי שנה למעלה מ 7 מיליון תיירים היא הגן היפה Kenrokuen. זהו אחד משלושת הגנים הנופיים היפים ביותר ביפן והוא מטופח בקפידה במשך מאות שנים. יש בו את כל האלמנטים הנדרשים כדי להפוך את הביקור כאן לחוויה בלתי נשכחת. 

   

  קיוטו (Kyoto)

  משמעות השם קיוטו ביפנית הינו "עיר בירה". אכן, קיוטו שמשה כבירה וכמושב הקיסרות היפנית למעלה מ 1000 שנים, משנת 794 ועד 1868. זוהי אחת מן הערים הגדולות ביפן עם אוכלוסייה המונה כ 14 מיליון איש. זוהי עיר מרתקת ורבת פנים. היא מודרנית ויש בה שפע של מסעדות, בתי קפה, אמצעי תחבורה נוחים ושירותי תיירות מתקדמים. יש בה חיי תרבות עשירים והיא משמרת באופן יוצא דופן את המורשת ההיסטורית והמסורת היפנית. יש בה אין ספור מקדשים, גנים שלווים ויפים, ארמונות, רובע פעיל של גיישות, תעשיית קימונו ושלל מבנים היסטוריים אשר הוכרו על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. רבים יטענו שזהו המקום להכיר את יפן מבחינה היסטורית ותרבותית. 

   

  נארה (Nara)

  במרחק נסיעה של כשעה מקיוטו, שוכנת בירתה הראשונה של יפן, העיר נארה. בשנת 2010 התקיימו בעיר חגיגות לציון 1300 ליום היווסדה. האזור התיירותי של נארה הוא קומפקטי ובו ניתן לראות את המיטב שיש לעיר להציע לתייר. היא אוצרת שמונה אתרי מורשת עולמיים ויש בה כדי לייצג במידה רבה את התרבות וההיסטוריה של יפן. יש בה מקדשים וארמונות רבים, חלקם עתיקים מאוד ושמורים באופן יוצא דופן. אחד מן האתרים המפורסמים בנארה הינו מקדש טודאיג'י, מקדש העץ הגדול בעולם, אשר נבנה באמצע המאה השמינית באמצעות כשני מיליון פועלים ועודנו מהווה מונומנט מרשים מאין כמותו. 

   

  קויה (Koya) 

  קויה הוא הר מקודש המוקף בשמונה פסגות, יער ארזים מופלא, נוף מרהיב מכל עבר, אוויר קריר ונעים והאווירה מרגיעה. האטרקציה העיקרית כאן היא מתחם המנזר, המהווה את המרכז של השינגון, שהוא זרם חשוב בבודהיזם.  


  אוסקה (Osaka) 

  אוסקה היא העיר השלישית בגודלה ביפן והיא מהווה מרכז מסחרי וכלכלי חשוב. ככזאת זוהי עיר מודרנית ותוססת אך קשה להגדיר אותה כעיר יפה. עם זאת היא מציעה מגוון אטרקציות תיירותית בהם אתרים היסטוריים הכוללים טירה יפהפייה מן המאה ה-16ומקדש עתיק יומין, מן המקדשים הקדומים ביותר ביפן. אחד מן האקווריומים הטובים ביפן נמצא כאן, נמל, תיאטרון בובות מיוחד, מוזיאון ההיסטוריה ועוד. 

   

   קובה (Kobe) 

  קובה היא עיר יפה ומקסימה הממוקמת בין ההרים לבין הים. היא נחשבת לאחת הערים האטרקטיביות ביותר ביפן עבור היפנים אך גם עבור תושבים זרים. במשך מאות שנים היה בה נמל חשוב ובמאה ה-19 היא הייתה מהערים הראשונות שהחלו בסחר בינלאומי. עד היום זהו מרכז כלכלי חשוב וכמה מן החברות הגדולות בעולם קבעו כאן את משרדיהם הראשיים. בקובה קיימת קהילה יהודית קטנה שראשיתה עם קבוצת יהודים ספרדים שהיגרה לכאן, המשכה בפליטים יהודיים שהגיעו לכאן במלחמת העולם השנייה מליטא וכיום חיים בה בעיקר יהודים שהשתקעו בעיר מטעמים עסקיים.  מהבחינה הקולינארית קובה ידועה בבקר הקובה שנחשב לנתח הבקר המשובח בעולם! מהבחינה התיירותית יש בקובה ובסביבותיה מגוון אטרקציות – הצ'יינה טאון, גנים, תצפית מרהיבה מהר רוקו, מעיינות חמים – מהידועים ביפן ועוד. 


  הירושימה (Hiroshima) 

  האסוציאציה שהשם "הירושימה" מעורר הוא לרוב "פצצת אטום". ב 6 באוגוסט 1945, הוטלה על הירושימה פצצת אטום. למעלה מ 100 אלף איש מתו בו ביום. 40 אלף נוספים מתו מפצעיהם מאוחר יותר. הנזק ברכוש ובנפש הגיעו למימדים שהכו את העולם בתדהמה. לפני המלחמה הייתה הירושימה עיר נמל ותעשייה פורחת אך לאחר האסון הנבואות דיברו על כך שהעיר לא תשוב לעולם להיות מה שהייתה. למרבה המזל הנבואות לא התגשמו וכיום חיים בה למעלה ממיליון איש. האתרים ההיסטוריים שופצו ובמקום שהיה הלב המסחרי והפוליטי של העיר טרם ימי המלחמה, הוקם פארק עצום בשם פארק השלום. במרכזו נמצא מוזיאון השלום אשר מנציח את הזוועה באופן בלתי מתפשר ולעתים קשה לצפייה. 

   

  מיאג'ימה (Miyajima)

  האי מיאג'ימה, "אי המקדש" נחשב לאחד מהאתרים הציוריים ביפן והוא מקום מקודש. ויש בו יער בתולי, אווירה נעימה ומקדש חשוב המסביר את פירוש השם. המונומנט הידוע ביותר של מיאג'ימה הוא שער טוריי עצום ויפה הסמל את הכניסה למקדשי השינטו. השער כאן בנוי בים ובעת הגאות נראה כאילו צף על פני המים. באי משוטטים איילים רבים המורגלים לבני אדם ולכן הם מסתובבים באופן חופשי ביניהם ללא פחד. 


  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?


  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף

  • קבוצות קטנות ואיכותיות

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר

  • תכנון מוקפד על כל פרט

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים עם אלפי מטיילים

  דלג על המסלולים שלנו דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד