03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  עם סביב העולם לפורטוגל, בעקבות מגלי עולם וסיפור האנוסים

  טיול מאורגן לפורטוגל 8 ימים

  בעקבות מגלי עולם, צאצאי אנוסים, ארמונות, מבצרים ונופים

  הצטרפו לטיול המאורגן של סביב העולם לפורטוגל, מדינה מרתקת אשר היוותה מוצא לתרבות האירופאית הקתולית והותירה חותם עמוק בדמות מגלי ארצות וספנים ידועים שיצאו ממנה. במהלך הטיול נבקר ונתרשם ממבצריה העתיקים, נתפעל מארמונות הפאר שבתחומה וכן מהכנסיות שנבנו בה ובהן יצירות גוטיות מרהיבות ועתיקות, נטייל בסימטאותיה העתיקות ונהנה מהאוירה החמה והפתוחה של תושבי המקום. נחווה את תולדות האנוסים עם הגיענו למחוזות שבהם השתיירו מנהגיהם ומורשתם, נכיר ונלמד אודות התהליך ההיסטורי שאותם אנוסים עברו וכן את שיבתם ליהדות של רבים מהם. נהנה ממגוון הנופים של עריה היפות של פורטוגל, מבתי הקפה והמסעדות וכן ממזג האוויר הנוח והחמים המצוי בה במשך מרבית ימות השנה ואשר הופכים את פורטוגל ליעד תיירותי ואטרקטיבי ביותר.  


   

  המיוחד בטיול שלנו לפורטוגל 

  • תוכנית עשירה, מגוונת ומלאה הכוללת ימי טיול מלאים וגדושים ללא ימים חופשיים וללא תוספות אופציונליות הכרוכות בתשלום - ראו תוכנית מפורטת.

  • שירותי תיירות הכוללים אוטובוס ממוזג ברמה גבוהה ביותר העומד לרשות המטיילים לימי טיול מלאים ולכל ימי הטיול, וכן אירוח במלונות מדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר וערב.

  • הדרכת טיול מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, על ידי מדריך מצוות חברת סביב העולם, בעל וותק רב שנים, בקי ביותר ומנוסה בהיסטוריה, בתרבות ובגיאוגרפיה של פורטוגל.

  • טיול בקבוצה קטנה ואיכותית ויחס אישי לכל אחד ואחת.

  תוכנית הטיול המאורגן לפורטוגל

  יום 1. תל אביב - ליסבון

  ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל, הממוקמת לחוף האוקיינוס האטלנטי ובשפך נהר הטאז'ו. העיר הגיעה לשיאה במאה ה- 16 זמן פריחתה של האימפריה הפורטוגזית. מאה זו תיזכר כתקופת תור הזהב של ליסבון שהפכה לשער של אירופה לסחורות מהמזרח הרחוק ולזהב שיובא מברזיל. כיום פני העיר משלבים ישן עם חדש. לאחר ההגעה, העברה למלון ולינה.

  ליסבון

  יום 2. ליסבון ואתריה

  נקדיש את היום לביקור באתרים המרכזיים של ליסבון. נתחיל את סיורנו בגני אדוארד, ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על העיר. מהתצפית נרד לסמטאות רובע אלפמה, בו היה ממוקם בעבר הרובע היהודי - הג'ודריה. נתקדם ונראה את מנזר חרונימוס שנבנה בשנת 1496 ומהווה דוגמה מופלאה לאדריכלות מנואלינית. נסייר ברובע בלם, שם נראה את מגדל בלם בעל הארכיטקטורה המיוחדת. נתבונן באנדרטת מגלי הארצות בדמות ספינה אשר בחרטומה ניצב אנריקה הספן וכן דמויות נוספות מההיסטוריה הפורטוגזית. נמשיך לביקור במוזיאון הכרכרות ובו אוסף עולמי מרשים. נשוטט ברובע שיאדו בו תוכלו למצוא בתי קפה וחנויות למזכרות. בערב נצא למופע שירי פאדו טיפוסי. שירת הפאדו היא שירה נוגה המוצעת על ידי זמר או זמרת ומלווה בגיטרה בת 12 מיתרים. מקורה אינו ברור, אך יתכן כי הובאה על יד ספני הים הפורטגזים כעיבוד לשירים עצובים ששמעו מהעבדים בברזיל. הפאדו הוא חלק בלתי נפרד מתרבות הפולקלור של פורטוגל.לאחר ארוחת ערב במלון נצא למופע הפאדו ונחזור למלוננו ללינה.

  ליסבון ואתריה

  יום 3. ליסבון - סינטרה - קאבו דה רוקה - קשקאיש - אשטוריל - ליסבון

  היום נצא ליום סיור ממערב לליסבון. נטייל בעיירה ההררית סינטרה ונבקר בארמון הלאומי אשר שימש מעון קיץ למלכי פורטוגל. נתקדם לתצפית מרהיבה מהנקודה המערבית באירופה, קבו דה רוקה. נערוך במקום סיור רגלי קצר ולאחר מכן נגלוש עם האוטובוס במורדות ההרים עד הגיענו לעיירה אשטוריל ולעיירה קשקאיש אשר בעברה שימשה ככפר דייגים. נסייר בעיירה קשקאיש ונשוטט בין דוכני המזכרות. בתום הסיור נחזור למלוננו בליסבון דרך אשטוריל.

  סינטרה

  יום 4. ליסבון - אובידוש – נזרה – באטאליה – קואימברה

  ניפרד מאזור ליסבון וניסע מזרחה לעיירה הקטנה ומלאת החן אובידוש. נבקר בעיירה הבנויה כרחוב ראשי אחד שממנו מסתעפות סמטאות ציוריות של בתים מסוידים בלבן וחומות המקיפות אותה. נמשיך לעיירת החוף נזרה המהווה את הגרסה הפורטוגזית לנצרת. בעבר המקום היה כפר דייגים שליו והיום מהווה מוקד משיכה תיירותי ובו חוף רחצה ומסעדות רבות. אחר הצהריים נפקוד את העיר באטאליה ונבקר בכנסיית סנטה מריה דה ויטוריה המהווה יצירת מופת גותית כבירה. בתום הסיור ניסע לעיר האוניברסיטאית קואימברה לארוחת ערב ולינה.

  אובידוש

  יום 5. קואימברה – הפארק הלאומי בוסקו – אזור "רכס הכוכב" - טרנקוזו

  לאחר ארוחת הבוקר במלון נסייר באוניברסיטת קואימברה המפורסמת שהוקמה בשנת 1290 ונחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות ביותר באירופה. נבקר בספרייה הבארוקית מהמאה ה-18 ובה כחצי מליון ספרים שנכתבו ע"י סופרים, אומנים, מגלי עולם וגדולי אומה פורטוגזים נוספים. נמשיך לטיול ביער בוסקו, הנחשב לאחד מהיערות העתיקים באירופה. ביער זה השתמרו מאות עצים שהצליחו לחמוק משריפות במשך מאות בשנים. בהמשך נעלה לאזור "רכס הכוכב", המשתרע לכל רוחבה של פורטוגל, שם נתרשם מהנוף המרהיב החושף מדרונות מיוערים ופסגות טרשיות ומשוננות. לפנות ערב נגיע לעיירה טרנקוזו, במקום זה חיה קהילה יהודית של אנוסים אשר במרכז העיר העתיקה נמצא עדויות לכך. נראה מספר שרידים יהודיים דוגמת תבליט אבן של אריה שסימל כנראה את סמל יהודה. ראש העיר לשעבר ממוצא יהודי בנה בית כנסת חדש במרכז העיירה.במידת האפשר נבקר בו. נגיע למלוננו בטרנקוזו לארוחת ערב ולינה.

  קואימברה

  יום 6. טרנקוזו - בלמונטה - (למגו) - אזור פורטו

  לאחר ארוחת בוקר ניסע דרומה לכפר בלמונטה בו נחשפו בשנת 1925 צאצאי אנוסים אשר שמרו במשך מאות שנים על זהות ומודעות שקשרו אותם לאבות אבותיהם היהודים. נסייר בכפר, נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי ונלמד אודות החיים היהודים על ידי חלק מצאצאי אנוסי בלמונטה. במחציתו השנייה של היום ניסע לאורך עמק הדאורו הפורה והמשופע בכרמים ובכפרים קטנים. נעבור בעיירה למגו עד הגיענו לאזור פורטו בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

  טרנקוזו

  יום 7. פורטו ואתריה – שייט על נהר הדאורו

  היום נעשה הכרות עם העיר פורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, אשר חלקה ההיסטורי הוגדר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו, נראה את אולמה הראשי של תחנת הרכבת אשר תקרתה מעוטרת באריחי קרמיקה יחודיים, נבקר בארמון הבורסה אשר נבנה בסגנון ניאו קלאסי במחציתה השנייה של המאה ה-19. נשוטט בשוק בולאו הצבעוני ובמדרחוב סנטה קתרינה. אחה"צ נערוך שייט מרהיב על נהר הדאורו, אחד מנהרותיה הגדולים של פורטוגל. לאחר השיט, נבקר ביקב משפחתי ונערוך טעימות יין שונות. ארוחת ערב ולינה באזור פורטו.

  פורטו ואתריה

  יום 8 . אזור פורטו – עיר התעלות אביירו - טומר - ליסבון - תל אביב

  נפרד מפורטו, נתחבר לכביש המהיר וניסע לעיר אביירו אשר זכתה לכינוי "ונציה של פורטוגל". יופייה של אביירו טמון בגשריה הנמוכים, בתעלותיה ובסירות הצרות בעלות החרטום הגבוה המעוטרות בציורים צבעוניים המבטאים את היצירתיות של בני המקום. נערוך שייט בין התעלות ונראה את בתיה הציוריים של אביירו. נמשיך בנסיעה עד הגיענו לעיירה טומר בה נבקר בבית הכנסת העתיק אשר נבנה במאה ה-14 וחדל לפעול בסוף המאה ה-15 עם גירושם של יהודי פורטוגל וכיום משמש כמוזיאון. לפנות ערב נגיע לשדה התעופה בליסבון לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

  אתרים ואטרקציות מרכזיות הכלולות בתוכנית הטיול

 • מופע פולקלור (שירת פאדו)
 • סינטרה – ביקור בארמון הלאומי
 • קאבו דה רוקה – סיור לנקודה המערבית ביותר באירופה
 • עיירות הדייג נזרה וקשקאיש
 • אובידוש – ביקור בעיירה הציורית
 • באטלאיה – ביקור בכנסייה סנטה מריה
 • קואימברה – סיור באוניברסיטה העתיקה ובספריה
 • סיור רגלי בפארק הלאומי בוסקו
 • סיור בעיירת האנוסים בלמונטה כולל בית הכנסת והמוזיאון היהודי
 • פורטו – ביקורים בארמון ה"בורסה "
 • שיט על נהר הדאורו
 • טעימות יין ביקב משפחתי
 • שיט בעיר התעלות אביירו
 • טומר – ביקור במוזיאון היהודי 
 •  


  תאריכים ומחירים לשנת 2018 יעודכנו בהקדם

  תאריכי יציאה ומחירים 2017

   

  קוד טיול יציאה חזרה מחיר מדריך מצב הרשמה
  PO0621 21.06 28.06 $1450 מייקל שיר סגור למכירה
  PO0712 12.07 19.07 $1450 מנחם גילה מלא
  PO0823 23.08 30.08 $1480  אמנון לבנה מלא
  PO0920 20.09 27.09 $1480  מייקל שיר סגור למכירה
  :
  תוספת ליחיד בחדר : $299

   

   מחיר הטיול כולל :

  • טיסות אל על ישירות במסלול ת"א-ליסבון-ת"א
  • מיסי נמל והיטלי בטחון 
  • 7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
  • כלכלה ע"ב חצי פנסיון בבתי המלון ובמסעדות (למעט בליל ההגעה)
  • אוטובוס תיירים חדיש וממוזג ע"פ התוכנית.
  • העברות, סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
  • מופע פולקלור מקומי - שירת פאדו
  • שיט תעלות ושיט על נהר
  • מדריך ישראלי בקי ומנוסה של חברת סביב העולם
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית היכן שנדרש 
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריכים המקומיים) 

  מחיר הטיול אינו כולל : בטוח רפואי, טיפ למדריך הישראלי ודמי סבלות 


   

  פרטי טיסות בחברת ארקיע  

  תל אביב – ליסבון  טיסה מספר  IZ253
  המראה:    16:30 נחיתה: 20:25  

  פורטו  – תל אביב טיסה מספר IZ256
  המראה:   23:20   נחיתה: 06:25 


   

  רשימת בתי מלון בהם נלון

  מיקום מספר לילות שם המלון דירוג אתר אינטרנט
  ליסבון 2 Tivoli Oriente 4* http://tivoli-oriente.lisbon-hotel.org/he
  פטימה 2 Hotel Lux Mundi 4* http://mundi.luxhotels.pt
  טרנקוזו 1 Turismo Trancoso 4* http://www.hotel-trancoso.com
  גימראייש 2 Santa Luzia Art Hotel 4* http://santaluziaarthotel.com/santa-luzia-arthotel
   
  הערה: במקרה של שינוי בבתי המלון, החברה מחוייבת לרמת הדירוג המופיעה בטבלה.  

   טופס הרשמה מלאו פרטים

  לטיולים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על טיולים מאורגנים
   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד