03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  טיול עומק מאורגן למונטנגרו היפה - אל ארץ ההרים השחורים, רצועת חוף מדהימה ושמורות טבע מהיפות בעולם טיול עומק מאורגן למונטנגרו היפה - אל ארץ ההרים השחורים, רצועת חוף מדהימה ושמורות טבע מהיפות בעולם

  טיול מאורגן למונטנגרו 7 ימים

  אודות הטיול המאורגן למונטנגרו

  צאו עמנו לטיול מאורגן ומרהיב למונטנגרו הקסומה, טיול שכולו התגלמות של טבע ונוף במיטבם. במסענו זה נוכל להתנתק מעט מהמוכר והידוע ולהתחבר לשקט, לשלווה ולנופים מרשימים ועוצרי נשימה שהטבע יזמן לנו בשמורות הטבע המרהיבות שבהם נבקר כגון פארק דורמיטור ושמורת ביוגראדסקה שבה שוכן אחד מהיערות העתיקים באירופה. ננוע בדרכים אתגריות הכוללות הליכה רגלית סביב האגם הגדול הנמצא בלב השמורה, נעבור על פני נופי בראשית קסומים, בתים כפריים בסגנון ייחודי, שפע מעיינות ונחלים, נפגוש בערים ציוריות ונכיר את התרבות ואורחות החיים של בני המקום. הצטרפו אלינו לטיול ייחודי ומרתק זה ותיהנו מחוייה ייחודית אותה תזכרו ארוכות.  


  המיוחד בטיול העומק שלנו למונטנגרו

  • תוכנית עשירה, מגוונת ומלאה הכוללת ימי טיול מלאים וגדושים ללא ימים חופשיים וללא תוספות אופציונליות הכרוכות בתשלום, כלול בין השאר שייט על אגם סקאדר - ראו תוכנית טיול מפורטת.

  • שירותי תיירות הכוללים אוטובוס ממוזג ברמה גבוהה העומד לרשות המטיילים היכן שנדרש, נסיעה במיניוונים בשמורות טבע שונות וכן אירוח במלונות מדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר וערב.

  • הדרכת טיול מקצועית ברמה גבוהה ביותר, על ידי מדריך של חברת סביב העולם בעל וותק רב שנים, בקי ביותר ומנוסה בהיסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה של מונטנגרו.

  • טיול בקבוצה קטנה ואיכותית ויחס אישי לכל אחד ואחת מכם במהלך הטיול. 

  תוכנית הטיול המאורגן למונטנגרו 

  יום 1. תל אביב - טיסה לדוברובניק - מפרץ קוטור - נייגושי - פודגוריצה

  בשעות הבוקר נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לדוברובניק שבקרואטיה. לאחר הנחיתה, נחצה את הגבול למונטנגרו ונגיע למפרץ קוטור המהווה פיורד של הים האדריאטי. נמשיך לעיר פיראסט שהיתה בעברה מקום מושב לבעלי ספינות מסחר. נערוך באזור שייט מרהיב ונראה ממול את אי הכנסייה. מדובר על אי קטן שבו שוכנת כנסייה שבה התפללו יורדי הים שעברו במקום. נמשיך בנסיעה לעיר קוטור הנחשבת לאחת הפנינות היפות ביותר לאורך החוף האדריאטי. נטייל בין חומותיה הגבוהות ורחובותיה הצרים, נתרשם מהכנסיות ומככרותיה היפות. בהמשך נעלה בדרך שכולה טובלת בנופי בראשית מרהיבים ואז נגיע לכפר קטן וחמוד הנקרא נייגושי. זהו כפר שהתמחה בהכנת ה"פרשוטו" , מעדן נפלא בטעמו המורכב מבשר משומר בצורה טבעית וייחודית שנעשה בתהליך ארוך במיוחד. בתום הסיור נמשיך למלוננו בפודגוריצה, בירתה העכשווית של מונטנגרו אשר כונתה בעבר טיטוגרד. ארוחת ערב ולינה בפודגוריצה.

  טיסה לדוברובניק

  יום 2. פודרויצה - שמורת הדורמיטור -ז'בליאק - האגם השחור - פודגוריצה

  נעלה דרך ערוץ נהר המורצ'ה הצר וערוץ נהר הטרה לחלקה ההררי של מונטנגרו. נגיע לגשר טרה הנמצא בשמורת הדורמיטור ומתחתיו זורם נהר הטרה בעומק של 1300 מטר. הנהר נחשב לעמוק ביותר באירופה. נצפה על הגשר והנהר ונתרשם מהטבע הנפלא המקיף אותנו מכל עבר. נמשיך לביקור בשמורת הדורמיטור, מדובר בפארק טבע ענק ובו אגמים,מערות קרח ועשרות פסגות של הרים הנישאים לגובה של אלפי מטרים. בלכתנו בשמורה נראה בתי רועים ובקתות הרים ונפגוש נופים מרהיבים המאפיינים את המקום. דרך העיירה ז'בליאק נגיע לאגם השחור השוכן מתחת לרכסי ההרים הגבוהים המשתקפים היטב במי האגם . נחזור לפודגוריצה לארוחת ערב ולינה.

  ערוץ נהר המורצ'ה

  יום 3. פודגוריצה - בר – שייט באגם שקאדר – פודגוריצה

  נקדיש את חלקו הראשון של היום לסיור בערי החוף הדרומיות של מונטנגרו.נגיע לעיר הנמל בר אשר שמשה עיר מבצר בימי שלטון הרומאים, הוונציאנים והתורכים. כיום נחשבת בר לאחד ממרכזיה הכלכליים החשובים ביותר של מונטנגרו ומהווה למעשה את השער העיקרי של כניסת סחורות לשטחה. נבקר בבר העתיקה , נראה את עץ הזית העתיק המתוארך כ-2000 שנים,נבקר בחוף הקיט של בר. אחר הצהריים נמשיך לאגם שקאדר המהווה את גוף המים המתוקים הגדול ביותר בבלקן. נערוך שייט באגם המרהיב ונתרשם מצמחיית המים הסבוכה ומעשרות סוגי ציפורי המים שיש לשמורת טבע זו להציע. בתום הסיור נשוב לארוחת ערב ולינה במלוננו בפודגוריצה.

  פודגוריצה - אולצין

  יום 4. פודגוריצה - מנזר אוסטרוג - צ'טיניה - פודגוריצה

  הבוקר נעלה לביקור במנזר אוסטרוג החצוב בסלע ההר בגובהה של כ-900 מטר. מנזר זה נחצב בתקופת העותומנים שרדפו את הנוצרים במאה ה17. בהמשך נגיע לעיר הבירה ההיסטורית צ'טיניה נראה את הארמון המרכזי של המלך ניקולה שכיום הינו מוזיאון. נחזור לבירה העכשוית של מונטנגרו היא פודגוריצה, נסייר בעיר העתיקה, נראה את מגדל השעון מימי הטורקים ונתרשם מהעיר החדשה. בתום הסיום נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

  האגם השחור

  יום 5. פודגוריצה - ביוגראד - הרי קומובי - מנזר מורצ'ה - פודגוריצה

  בבוקרו של יום נצא לפסגות חדשות ותצפיות דרך מרשימות. נגיע לביקור באגם ביוגראד הנמצא בשמורת ביוגראד, אחת השמורות הוותיקות באירופה. המקום מאופיין בעצי בראשית כ-85 מינים,כ-220 מיני צמחים, נטייל סביב האגם החבוי בלב השמורה ונתרשם מהטבע בהתגלמותו. נמשיך להרי קומובי השייכים לקבוצת רכסי ההרים המרשימים ביותר במונטנגרו. במהלך נסיעתנו נתבונן ביופייה של הצמחייה הטבעית ומנופים שונים. נסייר רגלית כשמולנו צוקי הרים נישאים ולידינו כפרים עתיקים ובקתות הרים בהם שוכנים רועי צאן מקומיים. נמשיך לביקור במנזר מורצ'ה הנחשב לאחד מהמנזרים החשובים והמרשימים במדינה זו . בתום הסיור נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

  פודגוריצה - פטרובץ

  יום 6. פודגוריצה – פטרובץ' - סווטי סטפן- בודבה - פודגוריצה

  היום נשוב לאזור רצועת החוף של מונטנגרו ונבקר בעריה העתיקות. נסייר בעיירה פטרובץ ולאחר מכן נגיע לנקודת תצפית מרשימה על האי סווטי סטפן אשר לשון יבשה ארוכה וצרה מחברת אותו אל רצועת החוף. האי היה בעברו כפר דייגים והיום שוכן בו מלון יוקרה. נמשיך לסיור בעיר העתיקה של בודבה שהתפתחה כאתר תיירות פופולארי עם חוף רחצה למקומיים ולנופשים. נחזור לפודגוריצה, נערוך סיור קניות במרכז הקניות היפה שבעיר ונחזור לארוחת ערב ולינה בפודגוריצה.

  פודגוריצה – רכס הרי קומובי

  יום 7. פודגוריצה – דוברובניק - טיסה לתל אביב

  נפתח את היום בנסיעה אל דוברובניק. נעבור את הגבול לקרואטיה ונערוך סיור בעיר דוברובניק. נתרשם מהחומות הבצורות המקיפות אותה שנבנו בין המאה ה-13 למאה ה-16 ונחשבות למערכת הביצורים השמורה ביותר באירופה. נטייל בrחובה הראשי של העיר העתיקה, נבקר במנזר הפרנציסקאני ובבית הכנסת המקומי שם נשמע אודות תולדות הקהילה היהודית אשר קמה בסוף המאה ה-14. נמשיך לצאבטאט, עיירה ציורית הממוקמת על חוף הים האדריאתי. נסייר בטיילת המרהיבה, נהנה מרחש גלי הים הרגוע הנושק לקו החוף. המעוניינים יוכלו לקנח בארוחת דגים טעימה באחת מהמסעדות המעולות השוכנות בטיילת ומתמחות במאכלי ים. בתום הסיום ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

  פודגוריצה – דוברובניק
  אתרים מרכזיים ואטרקציות בטיול
  • ביקור במפרץ קוטור
  • סיור בערי מונטנגרו - ציטינייה ופודגוריצה 
  • סיור רגלי באזור  האגם השחור ובשמורת הביוגראד
  • סיור בעיר בר
  • שייט באגם שקאדר
  • ביקור במנזר אוסטרוג
  • תצפית מדהימה על קניון נהר הטרה
  • ביקור במרכז הקניות הגדול בפודגוריצה
  • סיור בערים העתיקות פטרובץ ובודבה
  • סיור לרכס הרי הקומובי
  • סיור בעיר העתיקה דוברובניק  כולל בית הכנסת העתיק

  תאריכי יציאה ומחירים 2018

  קוד טיול

  יציאה

  חזרה

  מחיר

  מדריך

  מצב הרשמה

  MON0628

  28.06

  04.07

  1149 $

  מצוות סביב העולם 

  פתוח למכירה 

  MON0712 

  12.07

  18.07

  1149 $

  ברוך קרקו  

  פתוח למכירה 

  MON0726

  26.07

  01.08

  1169 $

  יורם קליינר

  פתוח למכירה 

  MON0809 

  09.08

  15.08

  1169 $

  מייקל שיר

  פתוח למכירה

  MON0816

  16.08

  22.08

  1169 $

  עמי בן ישי

  פתוח למכירה

  MON0830

  30.08

  05.09

  1099 $

  יורם קליינר 

  פתוח למכירה

  MON0906

  06.09

  12.09

  1169 $

  ברוך קרקו

  פתוח למכירה

  MON0920

  20.09

  26.09

  1349 $

  מיכאל דימון  

  פתוח למכירה

  MON0927

  27.09

  03.10

  1349 $

  יורם קליינר 

  פתוח למכירה

  תוספת ליחיד בחדר : $199 
  מחיר הטיול כולל :
  • טיסות תל אביב-דוברובניק-תל אביב
  • מיסי נמל היטלי בטחון
  • 6 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
  • כלכלה על בסיס חצי פנסיון בבתי המלון
  • אוטובוס תיירים חדיש וממוזג ע"פ התוכנית.
  • העברות, סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית המוצעת.
  • מדריך ישראלי בקי ומנוסה של חברת סביב העולם
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריכים מקומיים)
  מחיר הטיול אינו כולל : ביטוח רפואי ומטען,טיפ למדריך הישראלי ודמי סבלות במלונות

  פרטי טיסות בחברת קרואטיה איירלינס

  תל אביב – דוברובניק טיסה מספר OU3057

  המראה : 04:50  נחיתה:06:50

  דוברובניק – תל אביב טיסה מספר OU3056
  המראה: 23:15 נחיתה: 02:55


  בית המלון בו נלון

  מיקום מספר לילות שם המלון דירוג אתר אינטרנט
  פודגוריצה 6 Center Ville Hotel 4* http://www.cv-hotel.com/
  הערה: במידה וישתנה בית המלון - החברה מתחייבת לשמור את אותה רמת דירוג המופיעה בטבלה.

  טופס הרשמה   מלאו פרטים

  מונטנגרו - מידע למטייל על קצה המזלג
  עיר בירה: פודגוריצה.  שפה: מונטנגרית.  אוכלוסייה: 640,000 איש. שטח: 13,812 קמ"ר.
  אזור זמן: פחות שעה מישראל. מטבע: יורו.  חשמל:  V220/230. 50Hz  שקע של 2 פינים ולכן צריך מתאם אירופאי.  קידומת בינלאומית: 382.

  כמה עובדות מעניינות על מונטנגרו
  מונטנגרו השיגה עצמאות מסרביה בשנת 2006 והיא אחת המדינות המתפתחות בעולם, בין השאר בשל כמות התיירים ההולכת וגדלה משנה לשנה הנכנסת למדינה . פירוש השם "מונטנגרו" הוא "ההרים  השחורים " הנקרא על שמו של היער הירוק שכיסה בעבר את מדרונותיה של האלפים אשר חצו בעבר את מונטנגרו. מונטנגרו שזכתה לעצמאות מסרביה רק בשנת 2006, הינה  פנינה קטנה ושקטה אשר מהווה מוקד תיירות מרתק במזרח אירופה והים התיכון. מונטנגרו עומדת הרחק משכנותיה ביופייה הטבעי, יציבותה הכלכלית והאווירה הידידותית לתיירים. נופי המדינה כוללים אגמים צלולים, נהרות זורמים, קניונים ירוקים על רקע כפרים בעלי גגות אדומים. המקומיים מסבירי פנים ומסורת ענפה, כל אלו ועוד מותירים במבקר תחושה כאילו הוא נמצא בתמונה שעוצבה ביד אומן. אחד המאפיינים הבולטים ביותר של מונטנגרו הם חופיה, כ-17 חופים שונים מדהימים ביופיים ובסוגם. המים הגואים וצלילי הגלים המתרסקים לאורך חופי הים האדריאטי יוצרים תחושה ייחודית של שלווה ורוגע. החוף בעיר הנופש בודבה הינו  אחד החופים הפופולריים והציוריים ביותר. מעט צפונה מבודבה, תוכלו לבקר בחוף הנמצא בעיר קוטור ולראות את הפיורד הטבעי העמוק ביותר בים התיכון. קוטור הינה עיר מימי הביניים אשר הוגנה ונשתמרה ע"י חומה גדולה והרים תלולים הסובבים אותה. השילוב של יופי טבעי עוצר נשימה ותחושה מדהימה של ציוויליזציה עתיקה, שהשתמרה בקפידה, היא אחד ממקורות הגאווה הרבים למונטנגרו. הרכב האוכלוסייה במונטנגרו ניחן  ברב תרבותיות, אולם קיימת סובלנות וכבוד הדדי בין התרבויות. כ-75% מכלל התושבים במונטנגרו הם נוצרים אורתודוקסים, כ-4% לערך הם נוצרים קתולים וכ-18% מכלל האוכלוסייה הם מוסלמים סונים.

   קהילה יהודית במונטנגרו
  ישנם מספר מוסדות יהודים אשר פועלים משנת 2011 ברשות הרב יואל קפלן, רבה הראשי של אלבניה אשר שם לו למטרה להחיות את החיים היהודיים במדינות חבל הבלקן. בינואר 2012 נחתם הסכם בין מדינת מונטנגרו לבין הקהילה היהודית המסדיר את מעמד היהודים כמיעוט מוכר ושווה זכויות.  

  ויזות ודרכונים
  החוק האירופי מחייב לשאת מסמך מזהה (דרכון) בכל עת. אי לכך מומלץ לשאת את הדרכון צמוד לגוף ולא להשאירו במזוודה או בחדר המלון. 

  מטבע מקומי ואמצעי תשלום
  המטבע הרשמי של מונטנגרו הוא יורו,כספומטים זמינים באופן נרחב ברוב מרכזי העיר. כרטיסי אשראי מתקבלים במונטנגרו (בעיקר ויזה ומאסטרקארד) ואין כל בעיה להשתמש בהם בחנויות ובמסעדות גדולות.

  עלויות
  משקה קל / מים מינרליים / קפה בערך  1-2 יורו. ארוחת צהריים ממוצעת המורכבת מסלט או סנדוויץ' וסודה או מים בסביבות 5-7 יורו. ארוחת ערב במסעדת עממית עם קינוח ומשקה לא אלכוהולי בסביבות 15 יורו.

  טיפים
  מסעדות-ברוב המסעדות במונטנגרו השירות אינו כלול בחשבון ; 10-15% הוא מענק מאוד מוערך. יש להשאיר את הטיפים במזומן ולא הוסיף את התשלום בכרטיס אשראי.
  מוניות- עיגול מחיר הנסיעה נחשב כטיפ הולם. טיפ לצוות המלון - מקובל לתת יורו אחד עבור שירות חדרים. כמה מטבעות עשויים להיות נחוצים לשירותים ציבוריים.
  טמפרטורה
  מונטנגרו נהנית מאקלים ים תיכוני, קיץ יבש וחורף  גשום.

  מפת הטיול

  לטיולים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על טיולים מאורגנים
   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד