03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  בעקבות הגאון מוילנה ועד לאה גולדברג, ואל שאר דמויות מעצבי היסטוריה, נופים, תרבות ואמנות

  טיול מאורגן לליטא לטביה ואסטוניה 9 ימים

  מהגאון מוילנה ועד לאה גולדברג, ואל שאר דמויות מעצבי היסטוריה, נופים, תרבות ואמנות


  הצטרפו לטיול מרתק זה של חברת סביב העולם המשלב את שלושת הארצות הבלטיות המדהימות ביופיין. בטיול נתרשם מהנופים הקסומים של ארצות אלו, מעושרן התרבותי, האתני וההיסטורי, נעקוב אחר סיפוריהן של הקהילות היהודיות המקומיות שפרחו ושגשגו מימי הביניים ועד לתקופת השואה, נסייר במקומות שבהם חיו ופעלו אישים מפורסמים כגון הגאון מוילנה, הסופר אברהם מאפו, גיבור הגטו אבא קובנר ואחרים, אישים  שהיוו  סמלים  וציוני  דרך חשובים  לדורות הבאים בתולדות עמנו. הטיול יכלול בין השאר ביקורים וסיורים בוילנה   היפה, ביקורים בגיא ההריגה  של  יהדות ליטא  ביער פונאר, בעיר  קובנה  כולל  הפורט התשיעי, נבקר במוזיאונים, ארמונות, מצודות  וטירות  עתיקות, קתדרלות מימים  עברו, נהנה ממופע פולקלור טיפוסי  ונחזור  מלאי רשמים וחוויות  מביקורים בחבלי ארץ  מלאי היסטוריה, תרבות ויופי  עוצר נשימה.     

   


  תוכנית הטיול המאורגן לליטא, לטביה ואסטוניה

  יום 1. תל אביב - ווילנה (ליטא)

  ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד ביניים )לווילנה, בירתה של ליטא, השוכנת במפגש הנהרות וילניה ונריס והינה המרכז המדיני, כלכלי והתרבותי של המדינה. העיר נוסדה בשנת 1321 ע"י גדימיניאס, אחד הדוכסים הגדולים של ליטא. בשנים מאוחרות יותר עברה ווילנה בין שליטה פולנית ורוסית ועם התפרקותה של ברית המועצות הפכה העיר לחלק מהמדינה הליטאית העצמאית. לאחר ההגעה, ניסע למלוננו בווילנה לארוחת ערב וללינה.

  ווילנה

  יום 2. ווילנה – יער פונאר - ווילנה

  נקדיש את חלקו הראשון של היום לסיור בווילנה ונראה את ארמון הנשיאות, את מגדל הפעמון, את כנסיית סנט אנה ואת קומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת ווילנה המהווה את אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המרשימים ביותר במזרח אירופה.נכיר את חלקיה היהודיים של העיר, נבקר בבית הכנסת הגדול, נסייר ברחובותיו של הרובע היהודי ונצעד במקומות בהם פעלה המחתרת היהודית בפיקודו של אבא קובנר. נלך ב"רחוב הגאון", שם היה ביתו של הגאון מווילנה ונבקר במוזיאון היהודי שעל שמו. אחר הצהריים נצא ל"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא ונתייחד עם קורבנות השואה באנדרטה שהוקמה במקום .בתום הסיור נחזור לווילנה לארוחת ערב ולינה.

  ווילנה

  יום 3. ווילנה - קובנה – קלייפדה

  ניפרד מווילנה וניסע לקובנה, העיר השנייה בגודלה בליטא .נעצור בדרך בכפר ז'זמארי ונראה את ה- "שטייטל" ובית כנסת מעץ השמור על יד הקהילה האירופאית. בהגעה לקובנה נסייר בעיר העתיקה נראה את הגימנסיה בה למדה לאה גולדברג כלת פרס ישראל . נמשיך לסייר באזור "סלובודקה" שהייתה שכונת היהודים במשך דורות ובאוגוסט 1941 נחנך בה גטו קובנה. נתקדם לסיור במצודה התשיעית ששימשה כמחנה השמדה בזמן המלחמה. אחר הצהריים ניסע לעיר הנמל הליטאית קלייפדה הממוקמת לחוף הים הבלטי. נערוך סיור ראשוני בעיר ונראה את האדריכלות הציורית המעניינת שהתפתחה בה. ארוחת ערב ולינה בקלייפדה .

  קובנה

  יום 4. קלייפדה – חצי האי נרינגה – נידה - קלייפדה

  בבוקר נעלה על מעבורת לחצי האי נרינגה, המהווה את אחד מאתרי הטיול והנופש המפורסמים בצפון אירופה. נסייר ברצועת החול הצרה, שאורכה כ - 98 ק"מ ואשר מפרידה בין הים הבלטי ללגונה היפה. נטייל ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי עם ליטאיים. נמשיך לעיירת הנופש נידה ונבקר בבית הקיץ של הסופר המפורסם תומאס מאן וכן במוזיאון האתנוגרפי המצוי במקום. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה.

  חצי האי נרינגה

  יום 5. שיאוליאי – גבעת הצלבים - ארמון רונדל - ריגה (לטביה )

  הבוקר ניפרד מקלייפדה וניסע לעיר שיאוליאי, הממוקמת על צומת מסחר חשובה אשר הפכו אותה למרכז תעשייתי גדול. נסייר בעיר ונראה את אחוזת משפחת פרנקל (בסגנון אר נובו) שהייתה חלק מאצולת הממון היהודית לפני השואה. משפחה זו הקימה בעיר בשנת 1879 מפעל לעיבוד עור. נמשיך ונסייר בגבעת הצלבים הצמודה לשיאוליאי והנחשבת לאתר צליינות מהחשובים בליטא. אתר ייחודי זה שימש כסמל לעצמאות ליטא במהלך הכיבוש הסובייטי. בשעות הצהריים נחצה את הגבול ללטביה ונבקר בארמון רונדל המרהיב אשר נבנה בין השנים 1736-1768 בסגנון הבארוק ושימש בתחילה את הדוכסים לבית קורלנד ולאחר מכן את מלכי רוסיה. בתום הסיור ניסע לבירה ריגה הממוקמת לחוף הים הבלטי ונחשבת לעיר הגדולה ביותר במדינות הבלטיות. ריגה המודרנית נוסדה על ידי סוחרים גרמניים שהגיעו לאזור במחצית של המאה ה-12 והקימו בה נקודת מסחר. נתמקם במלוננו לארוחת ערב וללינה.

  גבעת הצלבים

  יום 6. ריגה ואתריה

  נתחיל את טיולינו בריגה ונסייר בעיר העתיקה שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נראה את הקתדרלה של ריגה שנבנתה במאה ה-13, את מצודת העיר, את בתי הגילדות העתיקים, את השער השבדי, את כנסיית פיטר הקדוש ואת בית האופרה. במחציתו השניה של הסיור נתמקד באתרים היהודיים שבעיר, נבקר ברובע היהודי, ובאנדרטה לזכר הירצחם של יהודי ריגה. נמשיך ונשוטט בשוק המרכזי של העיר, הנחשב לאחד השווקים הגדולים והצבעוניים באירופה. בתום הסיור ניסע להתארגנות במלון ולאחר מכן נצא למופע פולקלור כולל ארוחת ערב. לינה בריגה.

  ריגה ואתריה

  יום 7. ריגה – סיגולדה -טוריאדה - טאלין (אסטוניה)

  היום ניסע לאורך חוף הים הבלטי ונגיע לעיר הנופש סיגולדה השוכנת לחופו של נהר הגאויה. נראה את היערות העבותים המקיפים אותה, את הנחל הזורם לאורכה והנופים המרהיבים הנשקפים ממנה. נבקר בטירת טוראידה משנת 1215 ובמערות גוטמניס המפורסמות. בהמשך היום, ניסע צפונה, נחצה את הגבול לאסטוניה ונגיע לטאלין הבירה אשר בשל מיקומה האסטרטגי זכתה להשפעות מערביות צפוניות מכיוונן של דנמרק,שבדיה ופינלנד ומנגד להשפעות מזרח אירופאיות מכיוונה של רוסיה. השפעות אלו הפכו את טאלין לעיר מרתקת ומגוונת. ארוחת ערב ולינה בטאלין.

  ריגה – סיגולדה

  יום 8. טאלין ואתריה

  נקדיש את היום לסיור באתריה המרכזיים של טאלין, נטייל בעיר העתיקה המוקפת ב-19 מגדלים המהווים חלק מחומתה. נראה את כיכר העצמאות, את כנסיית אלכסנדר נייבסקי הרוסית - סמל מובהק לשליטתה של רוסיה על הארץ הזאת במשך יותר ממאתיים שנה. נראה את בניין הפרלמנט של אסטוניה הממוקם במצודה בת כ-300 שנה, נסייר באזור ה"פיריטא " בה התקיימו תחרויות השיט באולימפיאדת 1980 וכן נתבונן באנדרטת בת הים . אחר הצהריים נבקר בארמון קדריאורג ובגנים היפים הצמודים לו. ארמון זה נבנה על ידי הצאר פטר הגדול כמתנה לאשתו יקטרינה. ארוחת ערב במלון

  טאלין ואתריה

  יום 9. טאלין – טיסה לתל אביב

  ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נשלים את סיורינו בטאלין. נבקר במוזיאון הפתוח Rocca Al Mare שנפתח לציבור בשנת 1957. נראה את אוסף המבנים העתיקים שאפיינו את אסטוניה בעבר הכוללים בתי חוואים, כלי עבודה ישנים ותלבושות מסורתיות. במקום נוכל למצוא גם דוכנים לעבודת יד.אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה (דרך יעד ביניים) חזרה לתל אביב.

  אתרים מרכזיים ואטרקציות בטיול

  • סיור בווילנה כולל ביקור במוזיאון היהודי
  • ביקור ביער פונאר, גיא ההריגה של יהודי ליטא
  • ביקור  בטירה המרשימה שבעיר טראקאי
  • סיור בקובנה כולל השכונה היהודית והמצודה ה-9
  • סיור בעיר הנמל הליטאית קלייפדה
  • טיול בעיירת הנופש נידה כולל בית הסופר תומאס מאן והמוזיאון האתנוגראפי
  • סיור בעיר שיאוליאי כולל גבעת הצלבים
  • ביקור בארמון רונדלה המעוצב בסגנון הבארוק 
  • סיור בריגה: הקתדרלה, בתי הגילדות, המצודה, הרובע היהודי והשוק הצבעוני
  • מופע פולקלור בריגה כולל ארוחת ערב
  • סיור בעיר הנופש הבלטית סיגולדה כולל טירת טוריאדה ומערות גוטמניס
  • סיור בטאלין: העיר העתיקה, ארמון קדריאורג והמוזיאון הפתוח Rocca Al Mare


   תאריכים ומחירים לשנת 2018 יעודכנו בהקדם
    

  לטיולים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על טיולים מאורגנים
   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד