03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  אלבניה מקדוניה

  טיול מאורגן לאלבניה ומקדוניה 8 ימים

  אודות הטיול המאורגן לאלבניה ומקדוניה

  צאו עמנו לטיול מאורגן המשלב שתי ארצות מרתקות וקסומות - אלבניה ומקדוניה. הטיול כולו הינו התגלמות של טבע ונוף במיטבם ובמהלכו נתנתק מעט מהמוכר והידוע, נתחבר לשקט ולשלווה ולנופים מרשימים ועוצרי נשימה שהטבע יזמן לנו בשפע בשתי ארצות קסומות אלו. במהלך הטיול נעלה לפסגות הרים ונצפה בנופים ייחודיים, נעבור על פני נופי בראשית קסומים, נתרשם מבתים כפריים הבנויים בסגנון ייחודי, משפע מעיינות ונחלים. אלבניה וגם מקדוניה, נחשבות לפנינות תיירותיות מרשימות למרות העובדה שהן היו חבויות ונסתרות עד לא מזמן ולאחרונה הם מתחילות להיחשף לתיירים מהמערב. בטיול נתרשם מהשפעת הדיקטטורה הקומוניסטית הקשוחה ששלטה באלבניה עד לאחרונה, נהנה ממופע פולקלור אלבני טיפוסי, נבקר במוזיאונים, מבצרים, מנזרים וכנסיות מתקופות שונות, נתרשם מתרבות ומנהגי המקומיים ונלמד אודות יחסם האוהד של האלבנים ליהודים שגרו שם בתקופת השואה.   


   

  המיוחד בטיול שלנו לאלבניה ומקדוניה 

  • תוכנית עשירה ומגוונת הכוללת ימי טיול מלאים וגדושים, ללא ימים חופשיים וללא תוספות אופציונליות הכרוכות בתשלום נוסף, כלול בין השאר שייט מרהיב בסירות נהר לאורך קניון המטקה היפה, שייט על אחד  מיובלי אגם אוכריד, ערב פולקלור טיפוסי  ועוד. ראו תוכנית טיול מפורטת. 

  • שירותי תיירות הכוללים אוטובוס ממוזג ברמה גבוהה העומד לרשות  המטיילים היכן שנדרש, נסיעה במיניוואנים בשמורות טבע שונות וכן אירוח במלונות מדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר וערב.

  • הדרכת טיול מקצועית ברמה גבוהה ביותר,על ידי מדריך מצוות חברת סביב העולם בעל וותק רב שנים, בקי ביותר ומנוסה בהיסטוריה, בתרבות ובגיאוגרפיה של אלבניה ומקדוניה. 

  • הטיול בקבוצה קטנה ואיכותית, עם יחס  אישי לכל אחד ואחת מכם במהלך הטיול.   

  תוכנית הטיול המאורגן לאלבניה ומקדוניה

  יום 1. תל אביב - טירנה (אלבניה)

  נפגש בשעות הצהריים בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד אחר באירופה) לטירנה בירת אלבניה. לאחר ההגעה ניסע למלוננו בטירנה להתארגנות וללינה.

  טירנה

  יום 2. טירנה - קרויה – שקודרה – טירנה

  בתום ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור בעיר קרויה הממוקמת בגובה של 650 מטר מעל פני הים במורדות הרי הסארי סלטיקן. במאה ה-15 נכבשה קרויה על ידי המצביא האלבני סקנדרברג והפכה לסמל המאבק המקומי באימפריה העותמאנית. נסייר במוזיאון לזכרו של כובש העיר ונטייל בבאזרים הססגוניים העשויים מעץ. אחר הצהריים נגיע לעיר שקודרה אשר נוסדה במאה ה-4 ונחשבת כיום לאחת הערים החשובות ביותר באלבניה. נבקר במצודת רוזפה החולשת על העיר ומצויה מעל מפגש נהרות הבון והדרין. בתום הסיור נשוב למלוננו בטירנה לארוחת ערב וללינה.

  קרויה

  יום 3. טירנה ואתריה – דורס – ולורה

  נקדיש את מחציתו של היום לביקור בטירנה, בירת אלבניה הממוקמת על גדות נהר האוסום. נערוך סיור באתריה המרכזיים: נראה את מגדל השעון המתנשא לגובה של 30 מטר ומשקיף על הכיכר המרכזית של העיר, את מסגד אטהם ביי אשר בנייתו החלה בשנת 1789, את ארמון הממשל ואת שאר מבניה החשובים. נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה וכן נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה על העיר. בשעות הצהריים נמשיך לדורס, נראה את אתריה ההסטוריים ונבקר באמפיתיאטרון הנחשב לארוך ביותר בבלקן. בתום הסיור ניסע לולורה הממוקמת בריביירה האלבנית. ארוחת ערב ולינה בולורה.

  טירנה ואתריה

  יום 4. ולורה – אפולוניה – בראט

  הבוקר נגיע לעיירה אפולוניה שהייתה בעברה מושבה יוונית שהוקמה במאה השישית לפני הספירה ונקראה על שם אפולו -אל השמש. נראה את שרידיה הארכאולוגיים הכוללים חלק מחומות העיר, חזית של מבנה ציבורי ושרידי רחוב. תחנתנו הבאה תהיה העיר בראט הממוקמת באזור הררי קסום. נסייר במצודה העתיקה הניצבת על ראש פסגה מחודדת שבה התגוררו תושבי בראט בעבר. נבקר במוזיאון האתנוגראפי Onufri המצוי בעיר. ארוחת ערב ולינה בבראט.

  ולורה

  יום 5. בראט – מקדוניה - אוכריד (מקדוניה)

  הבוקר נשלים את סיורינו בבראט. נטייל בשכונות העיר ונתרשם מחלונות הבתים הגדולים אשר העניקו לבראט את הכינוי "עיר אלף החלונות". בתום הביקור נפרד מאלבניה וניסע אל עבר מעבר הגבול למקדוניה. אחר הצהריים המאוחרות, נגיע לעיר אוכריד הממוקמת בצידו הצפון-מזרחי של אגם אוכריד המפורסם. נערוך סיור פנוראמי ראשוני בעיר ולאחר מכן ניסע למלוננו. ארוחת ערב ולינה באוכריד.

  בראט

  יום 6. סיור בעיר אוכריד ושייט על אחד מיובלי האגם

  נקדיש את היום לסיור באוכריד אשר כונתה "ירושלים של הבלקן " וזאת בשל סגנון הבניה הייחודי של העיר עם סמטאותיה הצרות. נתחיל את הסיור בחלקה העתיק של העיר: נשוטט ברחובותיה הציוריים ונראה את הכנסיות והמונומנטים המרכזיים שבה. בהמשך, ניסע לאורך האגם עד הגיענו לביקור מיוחד במוזיאון "על המים". נתקדם לביקור במנזר סנט נהום הממוקם על אגם אוכריד ואשר אליו מתאספים אנשים מכל העולם הבאים להירפא ממחלות שונות בשל האמונה הרווחת שהשוהים במנזר זוכים לרפואה שלמה. בתום הביקור במנזר נערוך שייט בסירות על אחד מיובלי אגם אוכריד. בערב נחזה במופע פולקלור טיפוסי. לינה באוכריד.

  עיר אוכריד

  יום 7. אוכריד - הכפר ווצ'אני – נהר הראדיקה - מנזר יוהן ביגורסקי – אגם מאברובו - קניון מאטקה -סקופייה

  נפרד מאוכריד ונתחיל לטפס לאזור ההררי המרהיב של מקדוניה. נסייר בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. ניסע לאורך ערוץ נהר הראדיקה עד הגיענו לביקור במנזר יוהן ביגורסקי העתיק הנחשב לאחד החשובים ביותר בכנסייה המקדונית. נהנה מהנוף המדהים הנשקף ממרומי המנזר וכן מהפרסקאות וציורי הקיר העשירים אשר מצויים בתוככי מנזר זה. בצהריים נערוך תצפית על אגם מאברובו ומשם ניסע לשמורת קניון מטקה הנחשבת לאחד מאתרי הטבע המרהיבים ביותר במדינה. נהנה משפע הצמחייה ומעולם החי המפותח הקיים בקניון, נעלה על סירות קטנות ונשוט עד למערת "ווארלו" הנחשבת למערה התת ימית העמוקה ביותר באירופה. בתום הסיור ניסע לסקופיה, בירתה של מקדוניה הממוקמת בעמק הוארדאר. ארוחת ערב ולינה בסקופיה.

  הכפר ווצ'אני

  יום 8. סקופיה ואתריה – טיסה לתל אביב

  נקדיש את יומנו האחרון בטיול לסיור בסקופיה. נתחיל את סיורינו ונעלה עם האוטובוס לתצפית על העיר ממצודת קייל שנבנתה בתקופה הביזנטית. נמשיך ונראה את כנסיית הישועה וכן מספר אתרים מהתקופה התורכית כמו החאן קורשמלי ומרחצאות שיפט חמאם. נלך בסמטאות הבאזארים, נחצה את גשר האבן העתיק ונעבור דרך כיכר מקדוניה המהווה את מרכזה של העיר, כמו כן נראה את האנדרטה המוקדשת לאימא תרזה שנולדה בסקופיה. נבקר (במידה ויהיה פתוח) במוזיאון לזכר השואה ונשמע את סיפורה של הקהילה היהודית אשר מרביתה נספתה בשואה. נשוטט במדרחוב המקומי ובבאזרים התורכיים הצבעוניים ההומים חנויות ובתי קפה. לפנות ערב ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה דרך יעד באירופה חזרה הביתה.

  סקופיה ואתריה

  אטרקציות ואתרים מרכזיים הכלולים בטיול :


  אלבניה
  • סיור בקרויה כולל מוזיאון סקנדרברג והבאזר הססגוני

  • סיור בשקודרה כולל מצודת רוזפה
  • סיור בטירנה כולל עלייה ברכבל וביקור במוזיאון להיסטוריה
  • סיור בדורס כולל ביקור באמפיתאטרון הרומי העתיק שבעיר
  • ביקור בעתיקותיה הארכאולוגיות של העיירה אפולוניה
  • סיור בבראט כולל המצודה העתיקה ומוזיאון האתנוגראפי Onufri

  מקדוניה
  • הליכה רגלית בסמטאות העיר הציורית אוכריד
  • ביקור במנזר סנט נאום הממוקם על אגם אוכריד
  • שייט על אחד מיובלי אגם אוכריד וביקור במוזיאון "על המים "
  • ביקור בפלגי המים שבכפר הציורי ווצ'אני
  • נסיעה מרהיבה לאורך ערוץ נהר הראדיקה
  • ביקור במנזר יוהן ביגורסקי ותצפית על הנוף ממרומי המנזר
  • תצפיות מדהימות על אגם מאברובו
  • שיט מרהיב באמצעות סירות בקניון מאטקה
  • סיור באתריה המרכזיים של סקופיה כולל הבאזרים הצבעוניים
  • מופע פולקלור טיפוסי באחד מערבי הטיול (באוכריד או בסקופיה שבמקדוניה)  מחיר הטיול כולל :    

  • טיסות בחברה סדירה דרך יעד ביניים במסלול ת"א – טירנה // סקופיה – ת"א
  • מיסי נמל, מס דלק והיטל בטחון 
  •  7 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
  • כלכלה : ע"ב ארוחות בוקר וערב בבתי המלון
  • אוטובוס חדיש לביצוע הנסיעות וההעברות
  • מדריך ישראלי בקי ומנוסה של חברת סביב העולם
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
  • כניסות לאתרים ואטרקציות ע"פ התוכנית המצורפת
  • מופע פולקלור טיפוסי באחד מערבי הטיול
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריכים מקומיים)

  מחיר הטיול אינו כולל : בטוח רפואי ומטען, טיפ למדריך הישראלי ודמי סבלות. 

   

  טופס הרשמה  מלאו פרטים

  לטיולים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על טיולים מאורגנים
   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד