03-6990444

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-6990444
  "טיול מאורגן לאזרבייג'אן - מבאקו הבירה ועד לקהילות "יהודי ההרים "טיול מאורגן לאזרבייג'אן - מבאקו הבירה ועד לקהילות "יהודי ההרים

  טיול מאורגן לאזרבייג'אן 7 ימים

  אודות הטיול המאורגן לאזרבייג'ן  


  הרפובליקה של אזרבייג'ן מצויה בחבל הקווקז וגובלת בגאורגיה, ארמניה ובמדינות נוספות. לאזרבייג'ן מורשת תרבותית עתיקה והיא ידועה כבעלת אחת החברות האסלאמיות החילוניות והמתקדמות ביותר. בשנים האחרונות התגלו בה מרבצי נפט וגז טבעי אדירים אשר העשירו את כלכלתה ובשל כך המדינה החלה להתפתח במהירות. בטיולינו לאזרבייג'ן נגלה ארץ הררית מרהיבה, בעלת היסטוריה של אלפי שנים, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים, שמורות טבע יפות, כפרים ציוריים ואומנות עתיקת יומין. אזרבייג'ן היא מדינה מסבירת פנים אשר לה גם יחסים מצוינים עם מדינת ישראל. בואו והצטרפו אלינו לטיול בחבל ארץ מיוחד אשר מצוי במרחק של בסך הכול שלש שעות טיסה מהבית.

   


  המיוחד בטיול שלנו לאזרבייג'ן

  • מדריך מצוות חברת סביב העולם בקי ומנוסה בהיסטוריה, בתרבות ובגיאוגרפיה  של אזרבייג'ן
  • תוכנית הכוללת ימי טיול מלאים וגדושים ללא ימים חופשיים וללא  תוספות אופציונליות, כולל אטרקציות כגון מקדש האש, כפר "יהודי ההרים", ציורי  הקיר בגובוסטאן ועוד,
  • שירותי תיירות הכוללים אוטובוס ממוזג ברמה גבוהה העומד לרשות המטיילים לימי טיול מלאים ולכל ימי הטיול , וכן אירוח בבתי מלון בדרגת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון. 
  • טיול בקבוצה קטנה ואיכותית עם  יחס אישי לכל אחד ואחת מכם.

  תוכנית הטיול המאורגן לאזרבייג'ן

  יום 1. תל אביב – טיסה לבאקו

  ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה ישירה לבאקו, בירת אזרבייג'ן, הממוקמת בצדו המערבי של הים הכספי ועל חצי האי אפשרון. באקו ופרבריה מונים כיום כשלושה מיליון תושבים והיא נחשבת לעיר הגדולה ביותר במדינה. בהיכנסנו לבאקו, נוכל להתרשם מעושרה של העיר הכולל מבני ציבור מפוארים ושכונות מגורים מוארות ומטופחות. פיתוחה המואץ של העיר נבע תודות למרבצי הנפט והגז הטבעי האדירים שהתגלו בסביבותיה בעשורים האחרונים. ארוחת ערב תינתן במסעדה ולאחר מכן נגיע למלוננו להתארגנות וללינה.

  לבאקו

  יום 2. באקו ואתריה

  היום נערוך סיור מקיף בבאקו. נעלה עם האוטובוס לתצפית מרהיבה על העיר ועל מפרץ הים הכספי. משם נגיע לסיור בחלקה העתיק של באקו המוקפת חומה ואשר הוכרזה בשנת 2000 כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נראה את מתחם העיר הפנימית המכונה "איצ'רי שיהר " ובו ארמון שירוואן המהווה דוגמה אדריכלית מדהימה למבנים אזרים מתקופת ימי הביניים. נמשיך למגדל הבתולה המרשים וכן למסגדים העתיקים ולמבניי האורחנים ההיסטוריים הקרויים קאראוואן סאראי אשר שימשו את שיירות המסחר שעברו על דרך המשי.. אחר הצהריים נתור את אזור חצי האי אפשרון שעליה ממוקמת העיר. נראה את מקדש מתפללי האש אשר שימש כמקום פולחן עבור זרם ה"זוראסטרים" אשר סגדו לאש. המקדש מצוי בשטח מקורות הגז שהתגלו במקום וכתוצאה מקרבה זו ניתן לעיתים לראות במקום תופעה של פליטת להבות אש. בתום הטיול ארוחת ערב ולינה.

  באקו ואתריה

  יום 3. באקו - קובה – קרסנייה סלובודה - באקו

  הבוקר נצא מבאקו וניסע צפונה. נעבור דרך נופים מרהיבים וכפרים ציוריים עד הגיענו לעיר קובה המצויה למרגלות הקווקז הגבוה. עיקר כלכלתה של עיר זו מבוסס על תעשיית ייצור שטיחים ובמסגרת סיורינו נבקר באחד משווקי השטיחים המקומיים הנחשבים לאיכותיים ביותר. נמשיך לביקור מעניין בכפר קרסנייה סלובודה המשמש במשך מאות שנים כמקום מושבה של אחת מקהילות "יהודי ההרים" המפורסמת אשר מאמינה כי הם נצר לשבט יהודה שהוגלה לבבל. בהתאם למסורתם התיישבו יהודי ההרים בחבל הקווקז כבר בשנת 770 לפני הספירה, דברו בשפת ה-"ג'והורי " המהווה ניב של הפרסית היהודית ועסקו בעיקר בחקלאות ובמסחר זעיר. בתום הסיור נשוב לבירה באקו לארוחת ערב ולינה.

  באקו - קובה

  יום 4. באקו – שמורת הטבע גובוסטאן – באקו

  נקדיש את מרבית היום לסיור בשמורת גובוסטאן הממוקמת כ-65 ק"מ דרומית מערבית מבאקו ושוכנת באזור סלעי המאופיין באקלים מדברי למחצה. שמורה זו נודעה בציורי הקיר המופלאים ("פטרוגליפים") שנותרו בה מתקופת האבן ולאחריה. ציורים אלו מתארים את חיי האדם הקדמון שחי באזור ומוצגות באמצעות סצנות של סיפורי ציידים ופולחנים. אתר זה התגלה באקראי בשנות השלושים של המאה העשרים. בשנת 1966 הוכרז המקום כשמורת טבע לאומית ומאוחר יותר בשנת 2007 קיבל את ההכרה כאתר מורשת עולמית תרבותית של אונסק"ו. נבקר גם במוזיאון האינטראקטיבי שבשמורה המציג באמצעות מולטימדיה את עולם החי והצומח שבמקום. אחר הצהריים נבקר במוזיאון עבודות היד האזרי שבבאקו המציג לראווה את אומנות עבודת היד במחוזות אזרבייג'ן השונים. ארוחת ערב ולינה בבאקו.

  שמורת הטבע גובוסטאן

  יום 5. באקו – שמאחה - איסמאילי – גאבלה

  ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן ניסע לעיר שמאחה, הנחשבת לאחת הערים העתיקות ביותר במדינה ובעלת מורשת תרבותית עשירה. נסייר בעיר ונבקר במסגד ג'ומע אשר נבנה במאה העשירית ,שרד את רעידות האדמה הרבות שפקדו את העיר ונשתמר באופן מופלא. נמשיך למוזולאום גומבז יידי, חצר קברו של שירוואן שייח, שושלת שליטים מפורסמת אשר שלטה באזור זה בתקופה קדומה. נמשיך למחוז איסמאילי הידוע במעיינות המים המינרלים הזכים הנובעים בו וכן נבקר בבית מלאכה מסורתי לעבודות רקמה ותחרה. נעבור במוזוליאום דיר באבא ולאחר מכן נגיע לגבאלה. נעלה על הרכבל לתצפית מרהיבה על העיר וסביבותיה. ארוחת ערב ולינה בגאבלה.

  איסמאילי

  יום 6. גאבלה – ניז' – אוגוז – קיש - שאקי

  נשלים את סיורינו בגאבלה המוכרת כבירתה הקדומה של "אלבניה הקווקזית" ואשר משמשת היום כעיר נופש הנהנת מאקלים ממוזג השורר בה במרבית ימות השנה. נמשיך לסיור בעיירה ניז' בה נראה את מקדש אודין המהווה מבנה ארכיטקטוני אלבני -קווקזי ייחודי. בשעות הצהריים נגיע למחוז ההררי אוגוז המאופיין בעמקים מוריקים ונהרות שוצפים. נבקר באחד מבתי הכנסת הפעילים שבמחוז זה. נמשיך לסיור בעיר העתיקה שאקי אשר הוקמה במאה השמינית לפני הספירה, הייתה בעבר תחנת מעבר חשובה לסוחרים על דרך המשי ולאחר מכן שמשה כעיר מחוז באימפריה הרוסית. נבקר בארמון הקיץ של החאן מהמאה ה-18 ונתרשם מעיצוב ציורי הפרסקו שבמקום. נמשיך את סיורנו בעיר ונבקר באחד מאורחני הדרכים המכונה "קאראוואן סאראי". בתום הביקור בשאקי, ניסע כ-20 ק"מ עד הגיענו לסיור בכפר האזרי הציורי קיש. נראה את קתדרלת הכפר המרשימה וכן מבני אבן נוספים. ארוחת ערב ולינה בשאקי.

  גאבלה – ניז'

  יום 7. שאקי – גאנז'ה – הפארק הלאומי גוי גול – באקו

  ניפרד משאקי וניסע לטייל בגאנז'ה, העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן הממוקמת על שפת נהר הגיינדג'אי ובפאתי הרי הקווקז. במסגרת סיורינו בעיר נבקר במרכזה ההיסטורי ונמשיך למוזוליאום אשר הוקם בשנת 1991 לזכרו של המשורר הלאומי ניזאמי גנג'בי אשר כתב את שיריו בפרסית ומורשתו מאוד מוערכת באזרבייג'ן ובמדינות נוספות. נבקר ב"בית הבקבוק" המפורסם המעוצב באלפי בקבוקים בגדלים וצבעים שונים. נראה את בית העירייה, את כיכר היידר אלייב ונשוטט להנאתנו במדרחוב של העיר. נקדיש את חלקו השני של היום לטיול בפארק גוי גול אשר הוכרז כשמורת טבע לאומית בשנת 1925. נהנה ממראה האגם הכחול המצוי בלב השמורה וכן מעולם החי והצומח המפותח בפארק זה. ארוחת ערב ולינה בבאקו.

  הפארק הלאומי גוי גול

  יום 8. באקו - טיסה לתל אביב

  בשעות הבוקר ניפרד מאזרבייג'ן, ניסע לשדה התעופה בבאקו לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

  אטרקציות ואתרים מרכזיים הכלולים בטיול

  • סיור בבאקו : ארמון שירוואן, מגדל הבתולה, מקדש האש והמוזיאון לעבודות יד
  • סיור בעיר קובה כולל  ביקור באחד משווקי השטיחים המקומיים
  • ביקור בכפר קרסנייה סלובודה, מקום מושבם של קהילת "יהודי ההרים"
  • סיור בשמורת הטבע גובוסטאן כולל ציורי הקיר המופלאים והמוזיאון האינטראקטיבי
  • סיור בשמאחה כולל מסגד ג'ומע ומוזוליאום גומבז יידי
  • סיור במחוז איסמאילי כולל מעיינות המים המינרלים ובית מלאכה לעבודות רקמה.
  • סיור בעיר גאבלה כולל עליה ברכבל לתצפית מרהיבה
  • סיור בעיירה ניז', במקדש אודין  ובבית הכנסת העתיק באוגוז
  • סיור בכפר הציורי קיש כולל הכנסייה המקומית
  • סיור בעיר שאקי : ארמון הקיץ של החאן ואורחן הדרכים "קארוואן סראי "
  • סיור בעיר גאנז'ה : מוזוליאום המשורר ניזאמי גנג'בי, בית "הבקבוק " והמדרחוב הססגוני
  • הליכה רגלית ותצפיות בשמורת הטבע המרהיבה גוי גול

   

  מחירים ותאריכי יציאה 2018

   

   

  קוד הטיול

  יציאה

  חזרה

  מחיר

  הדרכה

  מצב הרשמה

  AZ0626

  26.06

  03.07

   $1299

  רחל ניאגו 

  פתוח למכירה

  AZ0717

  17.07

  24.07

     $1379 

  מוטי בלושטיין  

  פתוח למכירה

  AZ0821

  21.08

  28.08

   $1379

  מוטי בלושטיין  

  פתוחי למכירה

  AZ0925

  25.09

  02.10

     $1459 

  רחל ניאגו 

  פתוח למכירה

  :
  תוספת ליחיד בחדר : 199  $   

  מחיר הטיול כולל :
  • טיסות ישירות בחברת התעופה אזרבייג'ן אירליינס במסלול ת"א - באקו –ת"א
  • מיסי נמל והיטלים
  • 7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
  • כלכלה : ע"ב ארוחות בוקר וערב במלונות ובמסעדות
  • אוטובוס תיירים מקומי ע"פ התוכנית
  • כניסות לאתרים ואטרקציות שונות בהתאם לתוכנית
  • מדריך קבוצה ישראלי בקי ומנוסה של חברת "סביב העולם"
  • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול
  • מערכת שמע לכל מטייל עבור ימי הטיול
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריך מקומי )

   מחיר הטיול אינו כולל : בטוח רפואי, אשרת כניסה, דמי סבלות במלונות, טיפ למדריך הישראלי והוצאות אישיות.


  פרטי טיסות בחברת התעופה Azerbaijan Airlines

  יציאה: ת"א –באקו 
  המראה בשעה: 11:55 נחיתה: 16:30 למחרת

  חזרה: באקו –ת"א 
  המראה בשעה: 08:35  נחיתה: 11:00 
   


  רשימת בתי המלון בהם נלון

   

  מיקום

  מספר לילות

  שם המלון

  דירוג

  אתר אינטרנט

  באקו

  4

  Hotel Sphir Inn  Baku

  4*

  www.sapphire.az/hotel_inn  

  גבלה

  2

  Hotel Qafqaz Karvansaray

  4*

  http://www.qafqazhotel.com/qafqaz-karvansaray-boutique-hotel

  שקי

  1

  Hotel Sheki Saray

  4*

  www.shekisaray.az

   
  הערות: יש להצטייד ב-2 תמונות פספורט עבור אשרת הכניסה לאזרבייג'ן אשר תונפק בשדה התעופה בבאקו. עלות האשרה היא כ-30 $ למטייל.
  במקרה ויחול שינוי ברשימת המלונות, החברה מחויבת למלונות באותו דירוג שמופיע בטבלה. 
             

  טופס הרשמה מלאו פרטים
                         

  לטיולים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על טיולים מאורגנים
   לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
  עבור לתוכן העמוד